Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kia Sorento

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kia Sorento

    Има ли някой тук с Киа Соренто за да обменяме опит.
    Моята е ЕХ 2.5 CRDI

  • #2
    До: Kia Sorento

    Ти май си първия. Соти Нинджа - 1 е имал преди, питай него.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      До: Kia Sorento

      Мислех , че е по разпространено , защото не е скъпо

      Коментар


      • #4
        До: Kia Sorento

        ЕХ-екзекютив клас.И моята беше такава.Твоята автоматик ли е?Дай повече инфо.
        П.С.Добре дошъл във Форума.
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #5
          До: Kia Sorento

          Да 5 степенен автоматик с типтроник (2005г.),
          нищо засега не съм променял , мисля скоро да слагам
          чип ,не че липсва мощност , но колкото повече има е
          по добре.
          Ето я на сняг в Мало Бучино http://www.youtube.com/watch?v=0nABEEnV6wc

          Коментар


          • #6
            До: Kia Sorento

            Същата имах.На копчето за смяна на режимите на трансмисията пише:FULL TIME.Ама не е.ON DEMAND e-т.е.Part-time с електронно включване на предния мост при пребуксуване на някое от колелата.И е само в един режим:AUTO на бързите.Не можеш да го зацепиш постоянно-само на бавни...
            На дълго разхода е удивително малък-около 8,5/100км.
            Гаранционна ли е още?
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              До: Kia Sorento

              Разхода наистина е такъв , но на градско е при мен е доста
              към 14/100 , а на терени още повече дори на бързи при Full Time,
              на бавни сигурно е като при тракторите на моточасове
              А на какъв пробег се сменя маслото на задния диф,
              ти на колко си го сменял?

              Коментар


              • #8
                До: Kia Sorento

                Нямаш full time.Само така пише.Маслото в диференциялите е хубаво да се сменя на 50 000км.На автоматика- на 20 000км.С какви гуми си?
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  До: Kia Sorento

                  Прието е че щом към четирите колела отива въртящ момент и така може да се движи постоянно(на всякакъв терен), трансмисията е FULL TIME.
                  Друг е въпроса че при НЯКОИ 4х4 които са ON DEMAND автоматичното разпределение при никакви условия не може да стане 50/50. Освен че става и бавно. Точно от там произлиза голямата разлика. Някой могат да преразпределят до 50/50 за секунда а други никога не могат да достигнат дори 30/70.
                  Задвижването ON DEMAND се класифицира или като FULL TIME, или като отделен клас. Никога като парттайм.
                  Последно редактирано от kinex; 02-01-08, 08:41.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Kia Sorento

                    логиката е, че Парт Тайм-а е 4х4 което се включва "от време на време", а ФУЛ ТАЙМ-а си е включен постоянно /става въпрос положението на лоста, а не дали колелата са зацепени/...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      До: Kia Sorento

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      Прието е че щом към четирите колела отива въртящ момент и така може да се движи постоянно(на всякакъв терен), трансмисията е FULL TIME.
                      Друг е въпроса че при НЯКОИ 4х4 които са ON DEMAND автоматичното разпределение при никакви условия не може да стане 50/50. Освен че става и бавно. Точно от там произлиза голямата разлика. Някой могат да преразпределят до 50/50 за секунда а други никога не могат да достигнат дори 30/70.
                      Задвижването ON DEMAND се класифицира или като FULL TIME, или като отделен клас. Никога като парттайм.
                      Тоест как 30/70 ?? Аз на филмчето не видях да се върти при поднасяне около центъра на автомобила, а по скоро около предницата, както при задно задвижване. Вижда се ясно че предните колела въртят.
                      Каква е причината , бавното включване на тяга в предните колела, или съотношението 30/70 ?
                      Може би на заледен път с висока скорост, това да има стабилизиращ ефект.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • #12
                        До: Kia Sorento

                        Ники аз съм с парт тайм. Демек като включа двойното имам твърдо 50/50. И ако направя така пак си поднася задницата много повече - първо е по-лека и второ имам LSD
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Kia Sorento

                          При Соренто,задвижването е на задния мост.Когато поднесе или изгуби сцепление автоматично се включва предния в съотношение 50:50 чрез електрохидравличен съединител,който се намира отпред.Закъснението е горе-долу секунда(от там и поднасянето).И щом изравни оборотите на колелата се изключва.Това на бързи.На копчето е режим AUTO.При LOW,с включването на бавните се зацепва и ел-съединителя.И тогава си е чист part-time.Всичкото това важи за модела автоматик.
                          При механичната скорстна кутия,положенията са 2Н,4Н и 4low.Тоест,чист part-time.Просто не е с лост,а с копче на таблото.
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #14
                            До: Kia Sorento

                            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                            При Соренто,задвижването е на задния мост.Когато поднесе или изгуби сцепление автоматично се включва предния в съотношение 50:50 чрез електрохидравличен съединител,който се намира отпред.Закъснението е горе-долу секунда(от там и поднасянето).И щом изравни оборотите на колелата се изключва.Това на бързи.На копчето е режим AUTO.При LOW,с включването на бавните се зацепва и ел-съединителя.И тогава си е чист part-time.Всичкото това важи за модела автоматик.
                            При механичната скорстна кутия,положенията са 2Н,4Н и 4low.Тоест,чист part-time.Просто не е с лост,а с копче на таблото.
                            Я кажи повече за тоя електрохидравличен съединител.
                            Къде отпред се намира.
                            И как за секунда блокира до 100%.
                            Щото както го обясняваш излиза че като поднесе се включва твърдо 50/50. Ама така пътя ще завие а джипа не.
                            Последно редактирано от kinex; 02-01-08, 13:45.

                            Коментар


                            • #15
                              Виждал съм тези с AUTO , при мен няма AUTO , a 2Hi , 4 Hi , 4Low,
                              и е с ел. хъбове . При 4х4 много трудно се правят маневри и това е
                              при постоянно зацепване. А on demand много добре знам какво е,
                              защото имам и Opel Antara , а тя не е за този форум.

                              И мерси за информацията за смяна на маслото на дифа , май съм
                              пропуснал смяната.
                              п.с. и е с LSD , тогава пак ли на същите километри?
                              Последно редактирано от General; 02-01-08, 17:22.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X