Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Land Rover Discovery 2.5 TDI 90 KW 12.1996

    Здравейте на вси4ки. Аз съм 4истак-бърсак нов потребител в този форум. Все още не притежавам джип, но естественно искам да си купя и съм се спрял на марката Land Rover модел Discovery. Прика4ам една снимка тук на двигателя на едно диско което се продава в момента в Германия. Моля да си кажете мнението естественно дотолкова доколкото позволява самата снимка. Притесняват ме малко ръжди тук таме. Диско-то е автоматик 90KW 122ps първона4ална регистрация 12.1996г.

    Nissan Patrol Y260

    Коментар


    • #17
      Иди на място и виж !!!!
      Дали има купе ??? ....
      Дали всичко по трансмисията е в ред... ламарини ... виж дали работи този мотор ... качи се покарай го ... и т.н.
      За 9 годишна кола ..... в Германия (луга) ... ръжди колкото щеш....
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #18
        Аз лесно ще отида. Исках преди това да събера 2-3 оферти. А не да ходя ей така. Купе има от снимките дефекти не се виждат. Отвътре изглежда доста запазен. Ясно е 4е на място ще се разбере най-добре. Тук е мястото да попитам патили и препатили хора и такива който имат преки наблюдения, какво да гледам на този модел. Къде и кои са му слабите места по купе, ока4ване, мотор и т.н.
        Nissan Patrol Y260

        Коментар


        • #19
          Гледайте внимателно мостовете дали не са изгнили. Има вече няколко случая на Дискавъри с перфектен външен вид и на практика изгнили мостове. (справки братя Флекс) Вярно е че всичките бяха от Австрия но обърнете внимание...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #20
            За ръжда и изгнило гледай по и около вратите, задната врата, пода на багажника.. След като е автоматик (ZF), не би трябвало да има проблем със скоростите и раздатката. Мотор-а е изключително здрав (300tdi) и трябва идиотско каране за да е скапан. Онзи ден в Дару гледах един Дифендър 110 със същия двигател на 390.000 реални км. Ремонта му е като при всички останали - около 2.000лв. +/-, зависи кой, къде и т.н. ти го прави. Не съм сигурен, че е 122к.с., във версията с ръчни скорости е 113-116к.с., но все пак.. На много места говорят за проблеми с ангренажния ремък на този двигател (че ако не се смени навреме става страшно), но това са в общи линии неоснователни страхове.

            Моят личен избор би бил този мотор с ръчни скорости..
            1) Защото по-принцип дизелите от това поколение/тези години като цяло са тромави и ми се струва, че няма да е особено динамичен на асвалт. Извън пътя пък, пак мое мнение, предпочитам ръчни скорости.
            2) Варианта с ръчни скорости е особено удачен. R380 (при 300tdi, в предходния модел е друга) си остава най-добрата скоростна кутия правена досега от LR..

            Успех!
            Яро

            Коментар


            • #21
              толкова стара кола с автоматик не бих си купил, освен това ZF не са най - добрите в правенето на скорости за 4х4, даже тази кутия доколкото знам е за лека кола.

              търси нещо с този двигател и ръчни скорости, обърни внимание на цялото силово предаване, ремонта на един от компонентите по него е много по - скъп от ремонт на двигателя

              гледай курмилната кутия, ако тече малко е добре, ако тече много е за смяна, а ако не тече значи маслото е свършило
              drive alive

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от go go go
                толкова стара кола с автоматик не бих си купил, освен това ZF не са най - добрите в правенето на скорости за 4х4, даже тази кутия доколкото знам е за лека кола.

                търси нещо с този двигател и ръчни скорости, обърни внимание на цялото силово предаване, ремонта на един от компонентите по него е много по - скъп от ремонт на двигателя
                Еех, go go go, а една жена на опашката ми каза, че тези скорости били дори качени на велосипед Моля, не приемай думите ми за заяждане, ама аман от реплики на изуст.. Чети малко повече! ZF може да не са най-добрите, но повярвай ми са достатъчно добри. Те и Magna Steyr не са най-добрите, но половината свят си правят (или поне консултират) 4х4 базите с тях..

                Нямам представа кои елементи от силовото предаване визираш, чиито ремонт е много по-скъп от на двигателя, но мога да споделя с теб цени за компонента, който най-често се чупи - вала (шлиците) от скоростите към раздатката (най-проблемният компонент при LR). Парите са не повече от 1500лв. Всичките чаркуляци за скоростите (независимо дали говорим за LT77 или R380) - синхронизатори, лагери, т.н. можеш да ги намериш под 1000лв., сложи и труд и т.н.

                Ясно е, че една от 'down-sides' на LR са течовете, но това пък никак не значи, че всичко и винаги тече при тях..

                Коментар


                • #23
                  Ето, че намерих време да се включа и да споделя опита си с две Land Rover Discovery 300Tdi, 1998, ръчни скорости. Колите правят средно по 5'000 км на месец и винаги се движат натоварени като за последно.

                  1) Купе - едната е с две, другата е с четири врати
                  1.а. - единствено на 4-вратката имаше малко петно от ръжда в контура на вратата (като се затвори не се вижда). Мой приятел го тушира професионално и вече година никакви проблеми;
                  1.б. - никакви проблеми с бои, течове от стъкла,
                  1.в. - никакви проблеми с алуминиевите панели,
                  1.г. - минимални проблеми с вътрешното оборудване - панели, седалки и т.н. (на двувратката се отчупи парче от пластмасовия панел около ръчната, а на четирвратката се скъса декоративния маншон на скоростния лост;

                  2) Двигател - 300Tdi - не двигател - желязо - би казал поета!
                  2.а. - палят при злобни студове, стига акумулатора да е добре;
                  2.б. - на по 150-160К км и няма осезаеми и видими белези на износване - без шумове, течове, скъсвания и т.н.;
                  2.в. - достатъчни динамични за да поддържат движението в колона на магистрала. Вярно е, че не съм вдигал 150 км/ч, но и двете имат големи багажници на покрива;
                  2.г. - изключително термостабилни - вече почти две години не съм виждал и на двете стрелката на термометъра да мръдне над 90. Като ги вдигне, спира като закована.
                  2.д. - разход - 9.5-10.5-11l./100 km Може да не е най-добрият разход, но пак повтарям, че са постоянно натоварени с хора и инструменти;

                  3) Окачване - Направих жалък опит да повдигна двувратката с окачване Ironman. Не дочаках появата му и се принудих да върна старото, фабричното, окачване. И на двете коли се усеща, че амортесьорите вече не са в първа младост, но е редно да се отчете възрастта им и натоварването. Сега предстои и двете да ги качим на TJM окачване от Венци Петров и ще споделим какви са резултатите.

                  4) Проходимост - Отлична - напоследък спадна поради силно износените гуми. Двувратката е с Pirelli Scorpion, Четиривратката е с Goodyear Wrangler ATR. Не сме имали никакви сериозни проблеми с изключение на едно закантарване. Добре, че и двете бяха там и се изтеглиха. Сега чакаме нови гуми Interco и ще споделим резултати.
                  5) Проблеми -
                  -- 4вратката разхлаби тръбопровод към съединителя и от Мото Пфое го доставят малко бавно. Ние обаче, като тъпи копелета, наливаме масло всяка седмица и си бръмчим на воля;
                  -- 2вратката имаше някакъв лек проблем със съединителя - натискаше се по-тежко от обичайното. При прегледа се установи изкривен притискателен лост. Срещу някаква малка сума се оправи и сега е като нов;
                  -- 2вратката имаше запушени дренажни канали на климатика и по някое време конденза потичаше вътре в купето. С малко ръчкане с шомпол, нещата се оправиха.
                  -- 4вратката имаше проблеми със семеринг по кормилната раздатка;
                  -- 2вратката губеше тоци. Оказа се разхлабен съединител в главното табло с предпазители;
                  -- 4вратката премина преглед (с минимални донастройки) на горивната помпа.

                  Като цяло - едно надеждна и удобна "камила за всичко".

                  Успех

                  Т.
                  Последно редактирано от Lazar; 10-01-08, 15:41.
                  Good guys drive Land Rovers!

                  Коментар


                  • #24
                    Привет и от мен

                    Първоначално публикуван от Turbozmej
                    5) Проблеми -
                    -- 4вратката разхлаби тръбопровод към съединителя и от Мото Пфое го доставят малко бавно. Ние обаче, като тъпи копелета, наливаме масло всяка седмица и си бръмчим на воля;
                    Land rover Diskovery 2,5 TDI 1996 г. - тече масло през кутията на съединителя. И аз така - "наливам масло всяка седмица и си бръмчим на воля". По сервизите твърдят, че е некакъв скъсан семеринг.
                    Въпроса ми е какъв е тоя тръбопровод към съединителя, да неби и моя проблем да е същия. И какъв е всъщност проблема, кво прави тоя тръбопровод в съединителя.

                    Надявам се въпроса да не звучи много тъпо
                    Land Rover Discovery 2,5 TDI 1996

                    Коментар


                    • #25
                      А иначе по темата - карам от половин година почти същото като това за което питаш, но с ръчни скорости - доволен съм и все повече започва да ми харесва. За пръв път карам 4х4.
                      Повече съм написал в темата Ланд ровър клуб.
                      Land Rover Discovery 2,5 TDI 1996

                      Коментар


                      • #26
                        всеки си има мнение, едни харесват едно, друг друго. споделих моя опит, ако някой има друг опит да го сподели защото аз съм счупил 2 автоматични купии ZF от най - здравите

                        LR имаме 4 дифендера, един класик и някаде във времето едно дискавъри, имам бегла представа какво се чупи, колко струва и как се ремонтира.
                        drive alive

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от kirilsp
                          Привет и от мен

                          Първоначално публикуван от Turbozmej
                          5) Проблеми -
                          -- 4вратката разхлаби тръбопровод към съединителя и от Мото Пфое го доставят малко бавно. Ние обаче, като тъпи копелета, наливаме масло всяка седмица и си бръмчим на воля;
                          Land rover Diskovery 2,5 TDI 1996 г. - тече масло през кутията на съединителя. И аз така - "наливам масло всяка седмица и си бръмчим на воля". По сервизите твърдят, че е некакъв скъсан семеринг.
                          Въпроса ми е какъв е тоя тръбопровод към съединителя, да неби и моя проблем да е същия. И какъв е всъщност проблема, кво прави тоя тръбопровод в съединителя.

                          Надявам се въпроса да не звучи много тъпо
                          това не е толкова сложно, но трябва да кажеш, кое масло свършва, това на хидравликата на съединителя или това в скоростите. ако свършва маслото на скоростите, значи е семеринга на първичния вал и е добре да го смениш защото не е много скъп, а ако остане без масло скоростната купия се чупи. ако е маслото /спирачната течност/ на съединителя трябва да смениш долната помпа защото иначе рискуваш да останеш някаде без съединител, успех
                          drive alive

                          Коментар


                          • #28
                            оф
                            много масла станаха
                            намалява ми маслото в двигателя. другите масла нито ги знам къде се гледат нито ги гледам .
                            а дето казваш, че не е много скъпо само донякъде си прав - семеринга наистина е евтин, но за работа ми искат 250-300, а можело и нагоре лева, щото за да се стигнело до него трябвало да се свалят и после да се качат отново ауспуси, скоростна кутия, раздатка (или както се казва), некакви валове и още нещо си и ...

                            благодаря
                            Land Rover Discovery 2,5 TDI 1996

                            Коментар


                            • #29
                              значи е задния семеринг на коляновия вал, наистина зада стигнеш до него се сваля всичко останало и е хубаво да смениш и другите семеринги по пътя зада не го правиш пак скоро това. хубаво е и да огледаш добре съединителя и ако е тръгнал и него смени.

                              май много стана, това е положението, LR е кола за богати докато е нова, после ........
                              drive alive

                              Коментар


                              • #30
                                Първоначално публикуван от go go go
                                ...май много стана, това е положението, LR е кола за богати докато е нова, после ........
                                Това, щото при останалите ремонтите се случат с парички от върнати бутилки.. Ох go-go-go, както се казва 'keep on keeping on'!..

                                Поздрави,
                                Яро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X