Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за халогенни фарове на Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

    Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
    Според мен... няма никакъв смисъл да се заигравате с допълнителни светлини за мъгла! Първо, че повечето модификации по светлините бъркат в очите на околните и няма никакъв контрол на това и второ наистина не виждам смисъл! Професията ми е свързана с работа със светлина и за разлика от мигачите отзад на късата база, мога да кажа че светлините за мъгла светят доста ярко. Да, ако се сравнява с нови автомобили с по-добри рефлектори, или лед светлини, или различен релеф на "стъклото" със сигурност ще има видима разлика, но... по тази логика трябва първо да си сменим стоп светлините, тях използваме много по-често. Аз лично съм си монтирал допълнителна светлина за заден ход, но съм я извел с допълнително копче, защото няма смисъл да вадя очите на някого, като включвам задна. Пускам фарчето само, ако нормалните светлини за заден ход не ми стигат и се кьорава докато маневрирам. По едно време си мислих за ЛЕД крушки на фаровете, но засега съм замразил тази идея, нямам представа дали ще мога да настроя фаровете така, че да не светя в очите на насрещните. Имам опит с ксенони на други коли, винаги след монтаж на такива крушки се налага регулиране на фаровете, защото самите крушки са по-дълги и след отражение в рефлектора светлина отива в съвсем друга траектория Фронти има доста прилични фарове с големи рефлектори така, че качествените Н4 крушки вършат супер работа, ама хайде, че много се отнесох. Хубав ден!
    Няма ЛЕД крушка поставена във фар, който не е специално пригоден за нея, която да свети по-добре от КАЧЕСТВЕНА определена за целта от производителя крушка. С други думи - ако се натика ЛЕД крушка във фар H4 резултата е умопомрачително заслепяване на насрещното движение и по-лоша осветеност на пътното платно спрямо примерно едни скъпи качествени крушки H4 поставени в същия този фар. Уж подобрената видимост, която лъже много от хората, които си поставят такива крушки идва от разликата в интензитета на светлината и дефиницията на детайлите в пътното платно. Осветяваното пространство е по-малко, но за сметка на това се вижда всяка прашинка, камъче и клонче на пътното платно и от тук ефекта "брааат, ский как ми светят ледовете, а?". Чистосърдечно, толкова явна дефиниция на детайлите почва да дразни при продължително каране нощно време.

    При колите с фабрични ЛЕД светлини положението е различно. Рефлектора(ако има изобщо такъв) както и самия фар са проектирани за да работят с такъв тип крушка. Осветения участък е по-голям, дефиницията не е толкова дразнеща и като цяло видимостта е разкошна.

    За каране на къра по тъмно са повече от удобни ЛЕД светлините - лайтбарове, допълнителни светлини и т.н. То и заради това са толкова масово наложени на пазара, но да се тъпчат ЛЕД крушки по всяка една фасунга на колата е пълна глупост. На моята форнтера смених долните/квадратните/ халогени с ЛЕД светлини. Имат по-широка зона на осветяване и се виждат по-добре детайлите по пътя, което ми е добре дошло, когато се връщам вечер по тъмно от риболов. В мъгла разлика спрямо фабричните допълнителни светлини почти няма. В снеговалеж и силен дъжд оригиналните халогени са по-удачни.

    Скоро ще монтирам допълнителни ЛЕД светлини за задната, като за целта ще използвам стойката на резервната гума и двете светлини ще излизат от двете страни на гумата - това пак щото ходя за риба и вечер при маневриране назад е силно неприятно да се подпреш в някой чукан или да стъпиш в канавка с едната гума.

    Допълнителни светлини(габарити) за мъгла отзад да се поставят от после е пълна глупост по ред причини:
    1. Фабричните светят достатъчно силно.
    2. Заслепяваш движещия се зад теб, което си е опасно.
    3. Хора сме, правим грешки и се разсейваме. Минаваш мъглата, забравяш да цъкнеш копчето, караш си, всички те псуват, намира се някой дето му е кипнало от разни хора дето карат с пуснати допълнителни светлини, когато няма нужда и ходят като коледни елхички по улиците и вадят очите на другите водачи, спира до тебе на светофара и ти нацепва канчето...
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • #47
      От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

      Ясно, няма да пипам нищо тогава, благодаря за съветите колеги

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X