Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за халогенни фарове на Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

    Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
    А защо изобщо трябва да се занимава с глупости.Зорлем да вади очите на хората.Ако спретне тая простотия ще го пердашат некъде,вервай ми.
    Илийка, предполагам си забелязал че новите коли, третия им стоп за мъгла са предимно ярки червени лед светлини, миналата седмица по Тракия имаше яка мъгла и определено тези с ярките лед светлини се забелязваха много по-добре, докато тези с нормален халогенен трети стоп, едва се виждаха, та от там се мотивирах за това упражнение. За задната светлина при заден ход, там няма никакви ядове да преча на който и да е.

    Коментар


    • #32
      От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      Илийка, предполагам си забелязал че новите коли, третия им стоп за мъгла са предимно ярки червени лед светлини, миналата седмица по Тракия имаше яка мъгла и определено тези с ярките лед светлини се забелязваха много по-добре, докато тези с нормален халогенен трети стоп, едва се виждаха, та от там се мотивирах за това упражнение. За задната светлина при заден ход, там няма никакви ядове да преча на който и да е.
      Сложи 2 отделни.
      Червен за мъгла - възможно по-ниско.
      За задния ход възможно по-високо.

      Коментар


      • #33
        От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Сложи 2 отделни.
        Червен за мъгла - възможно по-ниско.
        За задния ход възможно по-високо.


        Сега ми хрумна че мога да сложа яки лед крушки на мястото на халогените за мъгла и за задните светлини? Нещо такова от Явор: http://www.vromos.com/shop/led-farov...omos-h4-3040w/, какво мислите за идеята ми?
        Последно редактирано от Еделвайс; 09-03-18, 18:50. Причина: Пояснение и нова идея

        Коментар


        • #34
          От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          За задния ход мисля да сложа тези от Явор: http://www.vromos.com/shop/led-farov...otlight-1224v/

          За мъгла, сега ми хрумна че да сложа яки лед крушки на мястото на халогените за мъгла? Нещо такова: http://www.vromos.com/shop/led-farov...omos-h4-3040w/
          Този е насочен! Търси нещо по разсеяно!

          Коментар


          • #35
            От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            .... че новите коли, третия им стоп за мъгла са предимно ярки червени лед светлини....
            - и такова чудо ли има вече ?!
            "Трети стоп за мъгла" ? В смисъл - при натискане на спирачка , въпросния "трети стоп" светва само когато е мъгла ли ?
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #36
              От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              - и такова чудо ли има вече ?!
              "Трети стоп за мъгла" ? В смисъл - при натискане на спирачка , въпросния "трети стоп" светва само когато е мъгла ли ?
              Не, специално отделно копче си има за мъгла - трети стоп му казват и има отделен бутон за предни фарове за мъгла, ако ги имаш фабрично монтирани, както е при мен.

              На снимката в червено съм оградил двата бутона за мъгла, заден трети стоп и предни фарове за мъгла:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:opel-frontera-suv-944-5711_v1.jpg
Прегледи:1
Размер:124.5 КБ
ID:5783557
              Последно редактирано от Еделвайс; 09-03-18, 18:59.

              Коментар


              • #37
                От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Сега ми хрумна че мога да сложа яки лед крушки на мястото на халогените за мъгла и за задните светлини? Нещо такова от Явор: http://www.vromos.com/shop/led-farov...omos-h4-3040w/, какво мислите за идеята ми?
                Ще кажа, че ако дадеш 120 кинта за крушки за фарчетата на заден ход и мъгла, съвсем официално се кандидатирам за твой личен доставчик на части
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #38
                  От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Ще кажа, че ако дадеш 120 кинта за крушки за фарчетата на заден ход и мъгла, съвсем официално се кандидатирам за твой личен доставчик на части
                  Е, то Явор и без това го няма в налични, та ще търся нещо по-евтино на Симеон, при положение че няма да ги слагам на фаровете все пак, а на стоповете за мъгла и спокойно може да бъдат не много качествени лед крушки, въпроса е да светят ярко.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

                    ETO https://www.ebay.com/itm/12236849303...84.m1436.l2649

                    Коментар


                    • #40
                      От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      Не, специално отделно копче си има за мъгла - трети стоп му казват и има отделен бутон за предни фарове за мъгла, ако ги имаш фабрично монтирани, както е при мен....

                      На снимката в червено съм оградил двата бутона за мъгла, заден трети стоп и предни фарове за мъгла:
                      Аха , схванах .

                      Ся , "трети стоп" си е "трети стоп" . Светва при натискане на спирачката и се монтира по средата на задното стъкло . Или в основата му , или най-отгоре . Започнаха да ги монтират на леките коли серийно от години - главно заради ограничената видимост ( по отношение на стоповете) на шофьорите на камиони ( когато са близо до задницата на лекия автомобил).

                      Това за мъглата му викат "габарит за мъгла" , или просто "усилен габарит" . Монтират се на разни автомобили от близо 40години . Не знам на някоя Фронтера ( било А или Б ) да няма такъв .
                      Включва се при намалена видимост ( мъгла , дъжд , снеговалеж) съвместно ( или без) фаровете за мъгла . При Фронтерите конкретно са на отделни копчета .

                      ... ти вероятно имаш предвид точно "габарита за мъгла" .Та преди да започнеш с експериментите , не е лошо да изчакаш мъгливо време и на безопасно място да включиш твоите , да идеш 20-30 м. зад джипката и да видиш колко ярко свети .
                      За мен е достатъчно . Щото принципно тази светлина не требе и да вади очите на каращите зад теб . Те хората дето са ги конструирали са мислили и за тия неща

                      ПС. Виж за допълнителна светлина за заден ход си е полезно . Аз на Уаз-ката съм турИл 2 фара допълнително ( че ми е товарна и нямам достатъчно видимост при тази маневра) . На ОФА ми изгоряха и двете крушки за заден ход и ме мързи да ги сменя
                      Последно редактирано от Vlado_Ts; 10-03-18, 09:37.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

                        Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
                        Благодарско за линка, това не само че е което търсих по принцип, ами и е на супер цена

                        Коментар


                        • #42
                          От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          ...Та преди да започнеш с експериментите , не е лошо да изчакаш мъгливо време и на безопасно място да включиш твоите , да идеш 20-30 м. зад джипката и да видиш колко ярко свети .
                          ...
                          Точно това видях реално миналата седмица в мъглата по Тракия, даже видях 2 фронтери, ами почти не се забелязват габаритите им за мъгла, спрямо по новите коли на които се забелязват доста добре в гъстата мъгла, даже по едно време имаше за кратко толкова гъста мъгла, че удобно карах зад една от новите коли с ярките им лед светлини за мъгла, определено е добре, другите заради по-слабата им светлина при мъгла, верижната катастрофа е въпрос на време от някой бързак, та затова е цялото упражнение.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

                            Аз да питам някой дали знае за лазерния фар за мъгла / измислен от ауди/ свети отзад и прави черта на 1-2метра зад колата. При наличие на мъгла или силен валеж се вижда червен триъгълник . Китайците вече го продават 2-9 $ . Интересно дали вършат някаква работа?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

                              Според мен... няма никакъв смисъл да се заигравате с допълнителни светлини за мъгла! Първо, че повечето модификации по светлините бъркат в очите на околните и няма никакъв контрол на това и второ наистина не виждам смисъл! Професията ми е свързана с работа със светлина и за разлика от мигачите отзад на късата база, мога да кажа че светлините за мъгла светят доста ярко. Да, ако се сравнява с нови автомобили с по-добри рефлектори, или лед светлини, или различен релеф на "стъклото" със сигурност ще има видима разлика, но... по тази логика трябва първо да си сменим стоп светлините, тях използваме много по-често. Аз лично съм си монтирал допълнителна светлина за заден ход, но съм я извел с допълнително копче, защото няма смисъл да вадя очите на някого, като включвам задна. Пускам фарчето само, ако нормалните светлини за заден ход не ми стигат и се кьорава докато маневрирам. По едно време си мислих за ЛЕД крушки на фаровете, но засега съм замразил тази идея, нямам представа дали ще мога да настроя фаровете така, че да не светя в очите на насрещните. Имам опит с ксенони на други коли, винаги след монтаж на такива крушки се налага регулиране на фаровете, защото самите крушки са по-дълги и след отражение в рефлектора светлина отива в съвсем друга траектория Фронти има доста прилични фарове с големи рефлектори така, че качествените Н4 крушки вършат супер работа, ама хайде, че много се отнесох. Хубав ден!
                              ОФА КБ X20SE + метан

                              Коментар


                              • #45
                                От: Съвет за халогенни фарове на Фронтера

                                Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                                Според мен... няма никакъв смисъл да се заигравате с допълнителни светлини за мъгла! Първо, че повечето модификации по светлините бъркат в очите на околните и няма никакъв контрол на това и второ наистина не виждам смисъл! Професията ми е свързана с работа със светлина и за разлика от мигачите отзад на късата база, мога да кажа че светлините за мъгла светят доста ярко. Да, ако се сравнява с нови автомобили с по-добри рефлектори, или лед светлини, или различен релеф на "стъклото" със сигурност ще има видима разлика, но... по тази логика трябва първо да си сменим стоп светлините, тях използваме много по-често. Аз лично съм си монтирал допълнителна светлина за заден ход, но съм я извел с допълнително копче, защото няма смисъл да вадя очите на някого, като включвам задна. Пускам фарчето само, ако нормалните светлини за заден ход не ми стигат и се кьорава докато маневрирам. По едно време си мислих за ЛЕД крушки на фаровете, но засега съм замразил тази идея, нямам представа дали ще мога да настроя фаровете така, че да не светя в очите на насрещните. Имам опит с ксенони на други коли, винаги след монтаж на такива крушки се налага регулиране на фаровете, защото самите крушки са по-дълги и след отражение в рефлектора светлина отива в съвсем друга траектория Фронти има доста прилични фарове с големи рефлектори така, че качествените Н4 крушки вършат супер работа, ама хайде, че много се отнесох. Хубав ден!
                                Харесва ми мнението за промяната на основните фарове. Фаровете за мъгла са друга работа, те се делят на Халогени и ( СКЪПИ ) фарове за мъгла,.?!.
                                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X