Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 проблем с парното - моля помогнете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Terrano 2 проблем с парното - моля помогнете

    Здравейте приятели,
    Когато е загрял автомобила при пуснато парно ( на топло) без значение на коя скорост на вентилатора от средните духалки духа студено , а от страничните топло ( нормално ) !?!

    Моля за съвет??
    Последно редактирано от iivanov; 22-12-07, 19:43.

  • #2
    До: Terrano 2 проблем с парното - моля помогнете

    Мисля , че това е нормално и при мен е по същият начин
    Nissan Terrano R20 2.7TDI
    Toyota RAV 4 2.2 D-4D

    Коментар


    • #3
      До: Terrano 2 проблем с парното - моля помогнете

      Така е!

      Коментар


      • #4
        До: Terrano 2 проблем с парното - моля помогнете

        Първоначално публикуван от Botev Преглед на мнение
        Мисля , че това е нормално и при мен е по същият начин
        ок ама има ли кой да го обясни по няккав начин??

        Коментар


        • #5
          До: Terrano 2 проблем с парното - моля помогнете

          Здравейте
          Доколкото знам това се прави , за да има свеж въздух в купето и да се освежава шофйора. ..или се лъжа.
          Land Rover Defender 110SW 300tdi

          Коментар


          • #6
            До: Terrano 2 проблем с парното - моля помогнете

            И при мен е така - затваряш централните клапи и вс. е ОК. Обикновено карам на прозорец и крака - на 1 или 2, така и на седящите отзад им е гот. Иначе най силно е на директна струя - и от централната конзола също е топло, но се поти предния джам.
            Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал.
            WSBO

            Коментар


            • #7
              До: Terrano 2 проблем с парното - моля помогнете

              Ами и при мене е същото... и аз нямам обяснение. Интересното е че на някои модели автомобили има подобен начин на регулиране на струята но можеш да избираш дали да бъде студен или топъл въздух, докато на тераното можеш да избираш дали да духа студено или да не духа нищо .....

              Абе малко странна работа...

              Коментар


              • #8
                До: Terrano 2 проблем с парното - моля помогнете

                И при мен е същото...Неведома е логиката конструкторска...Понякога.

                Коментар


                • #9
                  До: Terrano 2 проблем с парното - моля помогнете

                  При мен на Тойотата е така, май има някакъв смисъл . Къде е Стефан да обясни

                  Коментар


                  • #10
                    До: Terrano 2 проблем с парното - моля помогнете

                    И аз имам Terrano 2 - 2.7 TDI и имам съмнения че парното не е наред. В средата духа студено. В останалите режими духа топло само ако двигателя е над 1500 - 2000 оборота. Примерно ако се остави на място колата започва да духа хладко след 1 мин. Предполагам че има радяторче в купето, което се задръства с годините. Аналогичен проблем имам и с Renault Lanuga.
                    Друго което забелязва е че температурата в студа стига до средата само ако много се режа - каране в 3-4000 оборота постоянно.
                    И при вас ли колеги е така?
                    На мен не ми се струва нормално.
                    Поздрави.
                    Поздрави

                    Коментар


                    • #11
                      До: Terrano 2 проблем с парното - моля помогнете

                      Смени термостат. Ня всичкото отгоре е на супер удобно място и се сменя за 2 минути. По-голяма разправия е източването на антифриза, по простата причина че няма пробка за източване, а се маха маркуч. Мойта загрява за 15 минути, независимо от оборотите. Сутрин като ходя на работа рядко я карам с над 2000, заради задръстването и мотаещите се други шофьори. За 15 минути стига до малко под средата, което при мен е пълно загряване, понеже е с термостат на по-ниска температура. Замислям се дали да не върна тоя с по-високите градуси, защото парното е сравнително слабо.

                      И аз съм се чудил на студеното духане от централната колона. А всъщност не е съвсем студено. При хубаво загрял двигател, и примерно около 5-6 градуса навън, започва да духа леко топло, но пак значително по-студено от другите дупки.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Terrano 2 проблем с парното - моля помогнете

                        Сложи една водна помпа на 12 волта на парното и ще имаш топло и на ниски обороти

                        Коментар


                        • #13
                          До: Terrano 2 проблем с парното - моля помогнете

                          Първоначално публикуван от JORO-pz Преглед на мнение
                          Сложи една водна помпа на 12 волта на парното и ще имаш топло и на ниски обороти
                          Не е от това. Духа топло от 4 други места. Само от ценрталната колона - студено. От другите духа топло дори и когато ценрталната е отворена, и от там духа студено. Помпата на 12V никак няма да помогне на това.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Terrano 2 проблем с парното - моля помогнете

                            Това с липсата на парно на ниски обороти, ми звучи като въздушна възглавница в охладителната уредба или друг проблем пак там.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Terrano 2 проблем с парното - моля помогнете

                              Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
                              Това с липсата на парно на ниски обороти, ми звучи като въздушна възглавница в охладителната уредба или друг проблем пак там.
                              Човека каза че джипката не може да загрее, докато не я натовари. Според мен това имаше в предвид. Мойта като я взех, беше същото. А загряла, изстиваше за нула време, ако има малко по-продължително спускане. След смяна на термостата всичко си дойде на мястото. Загрява по-бързо, и не се охлажда при спускане, освен ако не е много-много продължително.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X