Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Freelander -течове на вода, уплътнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Freelander -течове на вода, уплътнения

    )) Priap, и мойта жабка в багажника съм я виждал с 2 пръста вода, но до ден днешен не мога да разбера от каде влиза ? АКо имаш идея и си разрешиш този проблем, сподели ми, че още малко ще сложа една голяма губа там ))

  • #2
    До: Смених си съединителя /Freelander/

    Аз по време на дъждовете се чудех лодка ли имам или джип и отидох в Мото Пфое за да ми кажат от каде влиза водата.
    Те пък ме казаха че ще ми вземат много за да я поправят и ме посъветваха да почна да сменям уплътненията на багажника (иначе ми обръщат внимание там - ми то аз баси и инвеститора съм, чакат ме за раздатката).
    Добре обаче оригиналното уплътнение струва 310 лв. ( триста и десет лева)
    Свалих тази лайсна от горе - (има я по горе на снимка) и залепих уплътнението с лепило и силикон.
    Но там където вратата се допира до гумата също се е изметнало и се е скъсало малко. Проблема е че уплътнението е цяло и сега ще търся начин да го поправя.
    [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

    Коментар


    • #3
      До: Смених си съединителя /Freelander/

      Priap, при мен пък няма скъсани или захабени оплътнения ( ли поне не съм видял такива) , и най-интересното е, че не ми се пълни багажника с вода, а само онова, което прилича на ракла с ключ )))).

      Коментар


      • #4
        До: Смених си съединителя /Freelander/

        Първоначално публикуван от nikito776
        След малко тръгваме,аз и добри(void),ако искаш идвай.
        0888 338 162
        Късно е бях на рожден ден на ТЪЩАТА.
        Но ако ше хода някъде 1-2 дни преди тва , че да си зема салам, лютеница, ракия и др. важни неща

        Първоначално публикуван от Sunshines
        Priap, при мен пък няма скъсани или захабени оплътнения ( ли поне не съм видял такива) , и най-интересното е, че не ми се пълни багажника с вода, а само онова, което прилича на ракла с ключ )))).
        Не бъди сигурен. Махни мокета и от долу има една гъба, която е под целия мокет. Ако имаш вода в "раклата" ще имаш навсякаде. Гъбата попива всичко, а отгоре мокета изглежда сух понеже м/у него и гъбата има найлон някакъв. Поне при мен е така

        Първоначално публикуван от Sunshines
        Вия хубаво тръгвате, ама от каде и на каде ??? Ние с Priap сме от Пловдив, иначе и аз съм съгласен да се движа с Defender след мен . АКо е възможно и под мен )))))
        Аз сам в Бургас не Пловдив.
        [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

        Коментар


        • #5
          До: Смених си съединителя /Freelander/

          Priap, мерси за инфото + това, че си от Бургас. НЕ знам защо съм останал с погрешно впечатление ??? Относно губата , виждал съм че попива, но днес като гледах оплътненията, водата се стича от онези ъгулчета на оплътнението на задния прозорец от към вратата, както и тези които прилепват от към вратата на същото място.

          Коментар


          • #6
            До: Смених си съединителя /Freelander/

            Първоначално публикуван от Sunshines
            Относно губата , виждал съм че попива, но днес като гледах оплътненията, водата се стича от онези ъгулчета на оплътнението на задния прозорец от към вратата, както и тези които прилепват от към вратата на същото място.
            Ако можеш снимай от къде влиза водата, че аз се чуда вече кво да правя. Не можах да те разбера.
            Аз днес пък смених ключалката на джабката под волана с нова - 20 лв.

            А относно Freelandera -- Е от всички постове остава впечатление, че не става този джип. Но той си има други преимущества според мен. А и е направен за други нужди. На мен си ми харесва засега.
            [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

            Коментар


            • #7
              До: Смених си съединителя /Freelander/

              Ще снимам и ще ти покажа, сигурен съм ,че е от там, защото веднага след автомивката отворих и видях каде се е стичало. Но това утре или в другиден . И аз съм съгласен,че си има приимущества и все ми се струва, че е възможно да с еповдигне малко с планки на чашките на амортисьорите под пуржините !?!? Нуждни с ами не повече от 3-4 см. Поне з алов да стане де !

              Коментар


              • #8
                До: Смених си съединителя /Freelander/

                Ще ти бъда благодарен ако ми покажеш местото.
                [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

                Коментар


                • #9
                  От: Течове на вода, уплътнения - Фрийлендър

                  Най-накрая намерих решението на този проблем. 9 години по-късно Срязах уплътнението в долните ъгли и оставих малко разстояние. Така водата, която се стича по него си изтича навън, а не към багажника. Вече почти година багажника ми е сух дори след мивка или силен дъжд.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Land Rover Freelander -течове на вода, уплътнения

                    Здравейте!
                    Имам 3 теча в колата и не мога да разбера от къде са. От няколко месеца имам такова 'животно'
                    1ви - преди да падне снега ми направи впечатление, че под пасажерската седалка мокета е мокър. Не разбрах от къде е....
                    2ри - Багажното отделение за което говорите по-рано... моето се пълни с вода ... конденз има и какво ли още не...
                    3ти и от преди няколко дни намерен е следния - като купих колата видях , че тавана е правен на скоро, което ми хареса и сега разбрах защо..
                    около 5тата врата т.е. задната тавана е мокър посока предното стъкло сигурно около 40см.. С няколко натиска на тавана изстисках около литър вода..... и тва при 2 см сняг на вън...
                    Четох из английския форум, че имало проблем с пластмасите от външната страна около вратата... видях, че едната ми не е много добре закрепена, но не съм я махал. Четох че там се мажело със силикон. Не знам колко е вярно и т.н. ТА въпроса ми е - преди колата да е станала като гъба - това как мога да го оправя?

                    Съобщение от модератор:
                    Моля, напишете си в профила от къде сте.
                    ...ЦЪК
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-01-18, 15:43.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Land Rover Freelander -течове на вода, уплътнения

                      и моя таван е провиснал, и багажника се пълни с вода, ще гледам за течове...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Land Rover Freelander -течове на вода, уплътнения

                        намерих теча, от 5-тата врата там където влиза стъклото в затворено положение , между покрива и пластмасата се процежда вода ,явно е фабричен дефект,щом много колеги се оплакват .
                        оправих го със силикон с ув защита,запълних фугата от горна страна

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X