Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Застраховки по Шлаке и качество на автомобилите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Застраховки по Шлаке и качество на автомобилите?


    по Шваке искаха да ми застраховат мегана за 35000лв, щото бил комби + всички екстри
    Като им извадих ф-рата от ПроМобил за 25200 с вкл ДДС направо им се плачеше

    новите и скъпи коли са хубаво нещо, ама не са хич изгодни да ги продаваш
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    с рено нещата са по - различни. рената в българия са произведени в турция, а тия в германия са си френски. то там едно рено струва малко по - малко от мерцедес и се броят за много добри коли

    иначе с новата кола в мига в който стане твоя вече си с 20 % назад
    drive alive

    Коментар


    • #3
      истината е друга - застрахователите гледат да пишат по-голяма стойност, защото взимат % от сумата
      то при тях и за 1 година няма "овехтяване"

      единствената причина да застраховам е риска от кражба... реално си плащаме откуп на крадците да не ни крадат колите...
      далеч съм от мисълта, че като катастрофирам ще ми възстановят щетите /то с парите за застраховката можеш да пребоядисваш всяка година /
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Заводите на Рено в Европа са профилирани за конкретни модели. Всички Мегани комби например се произвеждат в Турция включително и тези които се продават във Франция. Няма такова понятие като "турско" Рено което е само за определени пазари. Щом на автомобила пише Рено това е точно Рено без значение къде е произведено.

        А по отношение на качеството на работа в отделните заводи мога да ви кажа, че според статистиката на самите производители почти 100% е по-добро в страните от "третия" свят". Може да се досетите, че един турчин, който със заплатата си издържа цялата фамилия много държи на работата си да не говорим, че за неговото място в завода чакат ор 50-на човека. Съвършено различно от типичния французин, на който освен, че не му се работи иска едва ли не няколко часова работна седмица, взема заплата като за 20-на турци, членува в профсъюза и ако случайно го уволнят има социална осигуровка, която е малко под заплатата му. Тук ще дам един пример публикуван от производителя:

        След направено проучване от страна на BMW къде продукцията им излиза с най-малко производствени дефекти резултатът е - Виетнам...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          А бе различни Рена ама един французин наш познат като идва преди две години тук и видя Clio Symbol каза, че сме направили страхотно менте, само дето въобще не приличало на "Рено"
          И до край не повярва, че е "Рено".

          Коментар


          • #6
            аз съм имал само един по-сериозен проблем с моето /за 91000км/ - хидр. рейка... съседът ми има Меган РХ 4х4 /произв. се само във Франция/ - на него му беше изтекло маслото от... хидр. рейка

            Познавам собственици на Пежо 307 и на Партнери, които са правили по няколко ремонта в гаранция, дори с ползване на пътна помощ до сервиза Не може да се говори, че са по-качествени като са правени под Айфеловата кула

            Ако ми намериш кола, която струва 25К с всички екстри, вдига 200кмч, има багажник 500/1600литра и харчи 5/100 градско - обади се
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              имам един приятел който изкара школа за механици в париж в центъра за обучение на рено
              та пича ми каза "рено да не си си купил"
              като цяло май гледат да ги докарат да са с много екстри а да да им излизат с ниска себестойност
              какви неща за разни "икономии" от страна на фирмата ми е разказвал...няма да казвам щото да не ми се расърди някой
              иначе спортното им подразделение било сериозна работа

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от mitkov
                като цяло май гледат да ги докарат да са с много екстри а да да им излизат с ниска себестойност
                какви неща за разни "икономии" от страна на фирмата ми е разказвал...
                Мите и в "Мерцедес" ако имаш приятел ще ти каже подобни неща. Тъжен факт, но всичко вече е една масовка.

                Коментар


                • #9
                  прав си ице ама при японските марки няма такава тенденция

                  Коментар


                  • #10
                    За съжаление и там е същото Никой не може/не иска да бяга от глобализацията...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      е чак същото не е
                      доста са по качествени
                      като били в париж имало хора от цял свят на този курс включително и от сервизи на нисан щото тогава точно се бяха обединили май
                      та пичовете от нисан като слушали ония кви им разправят направо се шашнали и споделили че в нисан за такива работи въобще и дума не е ставало


                      а ауто билд всяка година изкарва едни графики за качеството и коя марка колко често посещава сервиза
                      от няколко от известно време ги следя тия статистики
                      японските марки са много по напред като надежност
                      спрямо европейците
                      не искам да звучи като реклама но специално тойота бе пред следващата в списъка /пак японска марка/ с почти на половина по малко проценти
                      а рено бе в дъното на класацията
                      макар че в статистиката за качество на сервизните услуги сервизите на тойота бяха на задни места тъй че е добре че не им се налага да ходят често там

                      Коментар


                      • #12
                        ми да некомпетентен майстор да ти поправи колата е много лошо! А в България те са много и затова за японските марки и днес се носи слава, че им е много скъпа потдръжката!!! Тук моя лаф - при японските автомобили 90% от дефектите идват от задкормилното устройство, може да се допълни и заради некъдърните майстори!!!
                        Тенденцията за глобализация и промяна в качеството на производство е факт дори и при японските коли за огромно съжаление! Просто факта крайна цена на продукта определя качествата! Пък в днешните времена колите неса хич скъпи за луксовете,с който разполагат! А за да достигнеш ниска цена и много екстри е нужно от някъде да се смъкне, следователно качеството отива подяволите! Навремето една кола е карала по 20 години без кой знае какви дефекти, а днес на 5-тата година е пълен всрив! За пример мога да дам едно ауди на скоро правехме А3! Окачването беше в пълен крах! Задните дискове при имащо феродо бяха станали 5мм, като при това биеха страхотно... двигатела несме го поглеждали, но давам гаранция, че има разход на масло въпреки, че колата външно е като нова и е на не повече от 100 000 км!
                        4ао
                        Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                        Коментар


                        • #13
                          Застрахователите общо взето гледат да застраховат буркан срещу ръжда... Не ми платиха изгорялата кола, защото плащали само пожар, възникнал вследствие ПТП, а такова в случая няма...
                          Определено съм бил най-доволен от японските коли. Перфектна механика и кофти тенекия при по-възрастните. И въпреки ширещите се схващания за френските и италианските коли аз имам добро мнение и за тях. Карал съм Рено 11 и две Ланчи (делтаHF i Dedra) и бях супердоволен от тях.
                          Съгласен съм с Дини за некомпетентните "майстори".
                          На един пасатов двигател едни "специалисти" бяха загубили шпонката на ангренажното колело и го разпробили заедно с вала. Сложили опашката от свредлото за шпонка и ОК. Да ама да бяха се сетили поне да го нагласят в правилно положение. Много трудно открихме защо при перфектно съвпадащи белези колата работи като фуражомелка...
                          Колите си поддържам сам с нужното внимание и нямам проблеми, макар, че сега се видях в приключение с кърпене на Исузу. Не бях виждал кола, на която и таванът и шасито са гнили
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            тука има една много важна тънкост: НОВА или СТАРА кола...
                            НОВ мерцедес скоро няма да си купя, колкото и да е качествен /знам, че и те показват сериозни дефекти/... баща ми си взе нова Тойота, ще пускам отзиви

                            СТАРО рено не бих си купил...

                            при нова кола "поддръжката" е смяна на масло и др. консумативи... повредите са или от ПТП или изключително рядки...

                            за екстрите - според мен е пълна подигравка да ти предлагат срещу доплащане дори най-елементарни "екстри" на коли като Фолксваген, Ауди и т.н. Пример аудиосистемата за ново Ауди А4 е от 800Е нагоре

                            рендето ще го карам още поне година-две и ще го продам чак като получи някакъв проблем, а даването на екстрите като серийно оборудване ги поевтинява и опростява монтажа им /колкото по-еднакви са колите, толкова е по-евтино производството/
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              Застрахователите общо взето гледат да застраховат буркан срещу ръжда... Не ми платиха изгорялата кола, защото плащали само пожар, възникнал вследствие ПТП, а такова в случая няма...
                              Определено съм бил най-доволен от японските коли. Перфектна механика и кофти тенекия при по-възрастните. И въпреки ширещите се схващания за френските и италианските коли аз имам добро мнение и за тях. Карал съм Рено 11 и две Ланчи (делтаHF i Dedra) и бях супердоволен от тях.
                              Съгласен съм с Дини за некомпетентните "майстори".
                              На един пасатов двигател едни "специалисти" бяха загубили шпонката на ангренажното колело и го разпробили заедно с вала. Сложили опашката от свредлото за шпонка и ОК. Да ама да бяха се сетили поне да го нагласят в правилно положение. Много трудно открихме защо при перфектно съвпадащи белези колата работи като фуражомелка...
                              Колите си поддържам сам с нужното внимание и нямам проблеми, макар, че сега се видях в приключение с кърпене на Исузу. Не бях виждал кола, на която и таванът и шасито са гнили
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X