Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

    Радо е прав, много съм гледал по английските списания, това са основи за антени, а Волфа е комуникационен фургон, основната станция и джаджите са отзад. Абе щабен свързочен автомобил демек. Виждал съм снимка на такъв Волф само с една такава кутия и на нея антена поне 4 метра.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

      Здравейте колеги. След като прочетох темата и разни други подобни такива теми, у мене останаха доста въпроси без отговор. Нов съм тука и предполагам ще ме извините за глупавите и може би смешни въпроси, но на тема 4х4 съм мноооого "босичък".
      Та, така се случи че се сдобих с Land Rover Dеfendеr, къса база дизел 2.5 ако не се лъжа 1986-7-8г (незнам точно).
      Купух го от човек, на който тази кола му е просто непотребна на цена около 3500лв.
      Колата е на пръв поглед читава, като има няколко проблема за които съм на ясно.
      Проблем 1. теч от някаква помпа на скоростите или на съединителя (нямам идея на кое е)
      Проблем 2. изтървало спирачно цилиндърче на задно колело
      Проблем 3. липсващ теглич
      Проблем 4. липсващи задни брони
      Проблем 5. плисващо дясно огледало (само огледалото, стойката е там)
      Проблем 6. липсващ десен мигач на калника
      Проблем 7. липсваща резервна гума
      Гумите са за смяна и единият халоген е счупен, това не са неща които незнам от куде да си купя!
      Та въпросите ми са следните:
      1.за по-горе изброените проблеми/липси, как ги виждате нещата в парично измерение
      2.може ли някой да ми каже как се води като модел този Defender
      3.с какъв двигател като мощност е kW/hp
      4.надежден вариянт ли е за гората тази машина
      5.заслужава ли си според Вас тази покупка
      6.мога ли след отсраняването на тези така наречени проблеми, да ползвам колата за "нормални" разходки по горските пътища, без да се правят някакви промени
      7.да ми споделите някои основни болежки и недостатъци, както и предпазването от тях и евентуалното им отсраняване

      Исках да каша няколко снимки на колата, но нямм разрешение за това.
      Предварително съм Ви благодарен за отговорите и съветите които ще получа!

      Коментар


      • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

        Първоначално публикуван от noby_007 Преглед на мнение
        Здравейте колеги. След като прочетох темата и разни други подобни такива теми, у мене останаха доста въпроси без отговор. Нов съм тука и предполагам ще ме извините за глупавите и може би смешни въпроси, но на тема 4х4 съм мноооого "босичък".
        Та, така се случи че се сдобих с Land Rover Dеfendеr, къса база дизел 2.5 ако не се лъжа 1986-7-8г (незнам точно).
        Купух го от човек, на който тази кола му е просто непотребна на цена около 3500лв.
        Колата е на пръв поглед читава, като има няколко проблема за които съм на ясно.
        Проблем 1. теч от някаква помпа на скоростите или на съединителя (нямам идея на кое е)
        Проблем 2. изтървало спирачно цилиндърче на задно колело
        Проблем 3. липсващ теглич
        Проблем 4. липсващи задни брони
        Проблем 5. плисващо дясно огледало (само огледалото, стойката е там)
        Проблем 6. липсващ десен мигач на калника
        Проблем 7. липсваща резервна гума
        Гумите са за смяна и единият халоген е счупен, това не са неща които незнам от куде да си купя!
        Та въпросите ми са следните:
        1.за по-горе изброените проблеми/липси, как ги виждате нещата в парично измерение
        2.може ли някой да ми каже как се води като модел този Defender
        3.с какъв двигател като мощност е kW/hp
        4.надежден вариянт ли е за гората тази машина
        5.заслужава ли си според Вас тази покупка
        6.мога ли след отсраняването на тези така наречени проблеми, да ползвам колата за "нормални" разходки по горските пътища, без да се правят някакви промени
        7.да ми споделите някои основни болежки и недостатъци, както и предпазването от тях и евентуалното им отсраняване

        Исках да каша няколко снимки на колата, но нямм разрешение за това.
        Предварително съм Ви благодарен за отговорите и съветите които ще получа!
        Помпата на съединителя-20тина лв
        спир. цилиндър-10тина
        дай снимка на мотора или точна година
        теглича е 6 лири
        задна броня няма фабрично
        огледало 40 лв
        на 15 или 16 цола е колата?
        за гората е перфектен
        за магистралата е кофти
        ако напишеш и откъде си, ще е чудно
        да не би да е боядисан бяло и зелено?
        болежките се знаят, трябва да се четат старите теми
        цените са в Англия без доставката
        Тука са страшни, но сме му намерили цаката.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • Много добри цени ми казвате бе хора.
          То ГАЗ да си бях купил, щеше да е същото като цени май а?
          заднини брони съмв иждал едни малки, тръбни, та за това питам. Не е проблем да ми направят. Има къде и с какво.
          За из баирите ще е колата, едва ли ще види магистрала.
          От Смолян съм, колата е бяло и зелено - 1986г, но за съжаление немога да кача снимки.
          Но може би ме питате, тъй като знаете нещо в повече от мене за тази кола?
          Ще съм благодарен да ми го споделите.

          Искам да помоля някой от модераторите, ако може да се изтрие потребител с ник CM_noby_007 и имейл noby_007@abv.bg.
          Снощи се регистрирах първоначално с този ник и мейл, но слд като исках да напиша пост, нещо стана и ме извади от форума. После няколко пъти се пробвах да вляза, но неуспешно и се принудих да се регистрирам на ново. Така че ако е възможно да се затрие тази регистрация, за да многа да си ползвам имейла от нея, тъй като настоящия ми е работен и е само за официална работна кореспонденция, а горепосоченият ми е за свободното време.
          Предварително Ви благодаря!




          Прочетете това
          ...ЦЪК

          Ето малко снимки.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 06-02-11, 18:09.

          Коментар


          • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

            Не знам какво знам, щото оня май беше бензин. И имаше луфт в раздатката. Май беше бял със зелени врати. Цените са си такива. Задната ти полуоска, дългата беше нещо към 30 лв.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • Явно за различни коли говориме, защото този е дизел и мисля че всичко, с изключение на горепосочените неща си e наред.
              Но това е без значение ще се гледа напред и колата ще си я стопанисвам, както и другата ми кола и няма да ги деля!

              Ако кажеш и къде си го гледал този за който ти говориш, картинката ще е още по-ясна!
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 07-02-11, 06:40.

              Коментар


              • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                Май Таргата говори за един бензинов бивш на куките. Честито за машинката!

                Коментар


                • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                  Ако правилно разбирам, колегата си е купил Дифендър 2,5 чист дизел - 1986/7, нали? Е това май е същия като моя в Мозамбик, Перкинс 84 коня, здрав като парче арматурно желязо, работи и под вода( лично проверено)
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                    Колата няма нищо общо с което и да е държавно ведомство. Просто още когато е докарана в БГ си е с такива краски. Явно говорим за различни коли.

                    Да 86/7 е колата 2.5, щом така казваш, може и да има турбо, само че Аз съм обременен вече от съвремените турбо-дизели. На мене специално колата ми се струва стара, но доста приветлива и надеждна. Мисля, че напълно ще задоволи изискванията, за които съм я взел, че даже и в повече ако бъде потормозен!
                    Само да ме светнете това каква модификация се води? 90, 110 или де да знам там кави още има.

                    В един от по-горните постове споменах за задна броня и ми беше казано, че фабрично нямало.
                    Видях едни тръбни с по 2 тръби една над друга, такива късички за от двете страни на колата. Обаче пише че са за Defender след 2006г.
                    Та въпроса ми е следния: ще станат ли за монтаж, без побългаряване на моята кола?
                    Последно редактирано от noby_007; 07-02-11, 09:49.

                    Коментар


                    • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                      Ако правилно разбирам, колегата си е купил Дифендър 2,5 чист дизел - 1986/7, нали? Е това май е същия като моя в Мозамбик, Перкинс 84 коня, здрав като парче арматурно желязо, работи и под вода( лично проверено)
                      Атмосферния 2.5 е много по-малко от 84 коня. Примерно 64-67. Турбинирания (от онова време) дори не е толкова.

                      Коментар


                      • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                        68 кс - 50 kW е чистия дизел, а 86 или 84 кс е турбинирания. Отвори предния капак - турбината, ако има такава, е най-отгоре и се вижда.
                        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                        Коментар


                        • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                          Както е писал Chris_vicom, твоят двигател е най-вероятно 2.5 литра, 68 кс (е, на младини) или вече си с турбо версията 85к.с. В първоначалният период на модела, са монтирали само атмосферни дизели. От '86 подкарван най-после и турбо дизелите. Това всъщност е развитие на дизеловият 2.3 литров двигател от Серийте. Иван Керчев е с такъв двигател без турбина.
                          Машинката си е разработка на Land Rover дори по-скоро на British Leyland, а не на Perkins. Издържа при подръжка на африкански "механици", а това говори много добре за здравината и дуракоустойчивостта на двигателя.
                          Със здраве да си караш жипката.
                          Последно редактирано от Tramp; 07-02-11, 12:06. Причина: корекция.
                          There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                          No wahalla.

                          Коментар


                          • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                            Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                            ...Машинката си е разработка на Land Rover дори по-скоро на British Leyland, а не на Perkins. Издържа при подръжка на африкански "механици", а това говори много добре за здравината и дуракоустойчивостта на двигателя...
                            Точно така, но така или иначе двигателя си е от 'Перкинс'-ов тип.

                            Коментар


                            • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              Точно така, но така или иначе двигателя си е от 'Перкинс'-ов тип.
                              Това имах впредвид, но явно бъркам конете, моя беше без турбина, значи е 68 коня и си се справяше отлично в Африка с вода от реката в радиатора и друг ииздевателства. Наистина страшно дуракоустойчив.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • От: Land Rover Defender - дискусии за модела от фенове на марката

                                Не знам, какво означава "Перкинс-ов тип", но звучи като начало на питеен разговор:-)
                                Noby 007, твоят ЛР е модел "90" (Ninety или дветдесет)- това е "къса база", междуосевото разстояние е 90 инча, от там и името модела. По-късно му дават името "Defender" съответно 90 и 110 (дълга база).
                                Тръбна, задна броня могат да ти направят и тук- не е необходимо да поръчваш от Англия.
                                There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                                No wahalla.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X