Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бургас -> Русе - през зимата - края на декември

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бургас -> Русе - през зимата - края на декември

    Здравейте,

    Извинявам се, ако се натрапвам, но попаднах на тази тема:
    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=234542
    Това, което ме интересува е нещо като продължение по темата.
    Ние живеем в град Бургас. Вчера се върнахме от Букурещ и ни хареса много.
    Предишната Нова Година така се стекоха нещата, че въобще не можахме да се организираме и я прекарахме в апартамента, беше отврат, жената се цупи, легна да спи даже на връх Нова Година в знак на недоволство, въобще беше много неприятно и цялата година ми тръгна на криво та чак досега. В Букурещ наистина ни хареса и се чудя дали не може пак да отидем по Нова Година.
    Тук вече идва проблема! Иска ми се отново да стигнем до Букурещ за 31.12/01.01, обаче познатите ми казват, че Ришкия проход никак не е пътуване през зимата, тук в Бургас зимата е много мека предполагам знаете.
    Аз имам нормален автомобил с предно, сравнително нов, но няма 4х4 и определено не е за off-road, още веднъж се извинявам, че публикувам във Вашия форум!
    Въпросът ми е, има ли начин безопасно да стигнем аз, жената и кучето с колата от Бургас до Букурещ, Румъния последните седмици на декември месец?
    Като на шега, ама дето се вика да не посрещнем Нова Година някъде затрупани от снега.
    Бих карал и обходен маршрут, нямам претенции за скорост или нещо такова, просто искам да се махнем от Бургас за Нова Година и да я прекараме по - добре от предходната.
    Още веднъж се извинявам, ако въпросът ми звучи глупаво. И благодаря предварително за всякакви препоръки и помощ.
    П.С.
    Сега октомври времето беше хубаво и пътя като цяло ми се видя песен, заради кучето ходих по лекари във Варна предходните месеци и в сравнение с Варна си е направо приятно за каране. Естествено на връщане имаше колона от ТИР-ове, но пак казвам, ние не гоним график дали ще го карам 3 часа или 5 часа, за мен е важно безпроблемното и безопасно пътуване.

  • #2
    От: Бургас -> Русе - през зимата - края на декември

    Ришкия се чисти перфектно през зимата. Ако има много сняг го затварят за почистване, но за 5 години редовно пътуване само два или три пъти съм го хващал затворен за малко.


    Коментар


    • #3
      От: Бургас -> Русе - през зимата - края на декември

      Гледате прогнозата за времето и преценявате !
      Ако го дават силни валежи , заледявания и ниски температури , не тръгвате !
      Ако прогнозата не е все пак за апокалипсис , преспокойно ще стигнете . Все пак отивате в Букурещ , а не на края на света .
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        От: Бургас -> Русе - през зимата - края на декември

        Ришкия по-скоро ще ти е затворен заради някое ПТП, отколкото заради сняг.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Бургас -> Русе - през зимата - края на декември

          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
          Гледате прогнозата за времето и преценявате !
          Ако го дават силни валежи , заледявания и ниски температури , не тръгвате !
          Ако прогнозата не е все пак за апокалипсис , преспокойно ще стигнете . Все пак отивате в Букурещ , а не на края на света .
          По - принцип да, но като гледам как вървят нещата с настаняването, една част от апартаментите вече са резервирани по Коледа и Нова Година.
          Тоест трябва да се запази поне 1 месец предварително (може би 2 месеца). Това предполага поне 400+ лева за резервация платени предварително и без възможност за възвръщане.
          Парите са си пари, здравето е здраве! Винаги ми е било интересно как хората запазват и са "сигурни", че ще могат да стигнат. Но пък по тези празници никога няма места в последния момент.
          Впрочем затова и отворих темата, понеже винаги има риск, но ми се иска той да е умерен и добре планиран в нашия случай!

          Коментар


          • #6
            От: Бургас -> Русе - през зимата - края на декември

            Зимни гуми, чифт вериги, тръгване след 9:00 за да пристигнеш по светло.
            Най ниско и с най малки денивелации е Айтоски проход.


            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Бургас -> Русе - през зимата - края на декември

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Зимни гуми, чифт вериги, тръгване след 9:00 за да пристигнеш по светло.
              Най ниско и с най малки денивелации е Айтоски проход.
              В това отношение съм примерен, карам с Continental зимни и имам вериги в колата задължително.
              На отиване - навигацията - Waze ни прекара през магистралата и Карнобат (тоест Ришки проход).
              Жената забеляза в един момент табелата за Айтос на пътя и пита "Защо не минахме от там?!"
              На връщане стигнахме до едно място, където навигацията твърдеше "На ляво - за Айтос", че трябва да минем, обаче от 3 ТИР-а и 5 коли отпред всичките избраха да минат през Карнобат и аз тръгнах след тях, помислих, че има някаква причина всички да минават от там. Реално ми се искаше да мина през Айтос, обаче се обърнах на тази отбивка и реално се върнахме там от където бяхме дошли. ТИР-овете караха поносимо бързо с оглед на завоите и т.н.
              Впрочем на отиване тръгнах в 6:30 от Бургас и имаше съвсем лека мъгла като минавахме през прохода, на връщане тръгнах от Румъния в 12:30 (на обяд) към 4-4:30 часа след обяд вече си бяхме в Бургас.

              Коментар


              • #8
                От: Бургас -> Русе - през зимата - края на декември

                Темата за Ришкия или Айтоския проход си я чел до колкото разбрах .
                Та ако положат нов асфалт на Айтоския , дилема няма да има вече...

                А за риска относно сумата за резервация и евентуални пречки за осъществяването на пътуването , винаги го има .
                Така , че както се казва квот такоА...., човек не е умрял все пак .
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X