Обява

Свий
Няма добавени обяви.

500м. черен път

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 500м. черен път

    Здравейте, момчета.
    Дайте малко мнения и акъл. Два-три уикенда месечно трябва да пътувам до една вила. Вилата е накрая на селото, в подножието на планината. Дотам е 50км асфалт, 500м изкачване на черен път, а последните 50м даже път няма. Поляна е. Та тези 500м ме притесняват. При сухо време се качват с кола без проблем, но зимата никой не ги чисти. Направо си представям как отиваме някоя декемврийска събота, завалява сняг и до неделя сутрин е натрупало 50см и няма тръгване оттам. Поне не и с колата. Та затова започвам да се замислям за нещо по-проходимо. През останалото време ще се кара в София (не ежедневно) и 1-2 пъти до морето. Това ще ни е единствената кола с жена ми, така че е хубаво да може и тя да я кара. Което почти сигурно означава, че трябва да е автоматик. Други изисквания са да е дизел, 4-ри врата, да не е много камионеста и да е поне 2005г. Предполагам, че някое SUV-че ще свърши работа. Бюджета е 7000-7500 с обслужването и да е готова за зимата.
    Четох форума, гледах обяви. Четох форума, гледах обяви. И набелязах няколко модела. Отворен съм и към други предложения. По мое му най-разумно ми се струва KIA Sportage 2.0 CRDi автоматик, 2005-2006г. Дайте мнения, моля. Братовчеда Hyundai Tucson 2.0 CRDi, както и батковците Sorento и Santa Fe също са в класацията. Разбира се дизел и автоматик. Nissan X-Trail и Honda SR-V са ми под въпрос заради ръчката. Приятели ми препоръчват Opel Frontera и Nissan Terrano 2. Знам, че те са най-джипести, но са и най-камионести. За тези 500м. ще са без грешка, но през останалото време ще трябва да ги карам като градска кола А жена ми няма да може да ги кара въобще. И още нещо. Sportage ми се струва най-разумно, но на сърце най-ми допада Jeep Cherokee/Liberty (KJ) 2.8 CRD автомат. А тях тук много ги плюете и не смея да взема такъв. Помагайте, моля.
    Поздрави, Владо.

  • #2
    От: 500м. черен път

    Първоначално публикуван от градско чедо Преглед на мнение
    ... 500м изкачване на черен път, а последните 50м даже път няма. Поляна е. Та тези 500м ме притесняват. При сухо време се качват с кола без проблем, но зимата никой не ги чисти. Направо си представям как отиваме някоя декемврийска събота, завалява сняг и до неделя сутрин е натрупало 50см и няма тръгване оттам. Поне не и с колата. Та затова започвам да се замислям за нещо по-проходимо. ....
    Като падне 40-50 см мокър сняг и си дотам, с каквото и да си. Такъв се опира и на най-камионестите джипки с големи гуми и хардуер, какъвто няма да искаш/можеш да сложиш на каквото и да вземеш. Затова - каквото ти допада 4х4, с хубави зимни гуми. КJ бива. Раздатката е хубава - кеф ти задно, кеф ти 4х4 на асфалта, кеф ти 4х4 за кофти условия.
    Като отиваш на вилата - гледаш прогнозата и, ако се задава страшен сняг, оставяш колата докъдето се чисти и те така. Комшиите на село (досега постоянно живеещи) с Гранд Витара така правеха заради 300 м. улица, която не се чисти (хем на 2/3 равна) - джипа в центъра на селото и оттам - пеш по баира 100-200 м.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: 500м. черен път

      Toyota RAV 4 погледни също.

      Но като цяло бюджета ми се струва малък за автомобил от 2005 или нагоре.
      Имай на предвид , че само за гуми ще трябва да заделиш едно 600-800 лв. и то за по-евтините варианти.
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        От: 500м. черен път

        И едни вериги в багажника......

        Коментар


        • #5
          От: 500м. черен път

          Вероятността да паднат 50-60 см мокър сняг ей така от нищото е нищожна.

          То като погледнеш и 10 санта мокър пресен сняг не съм виждал ама.....

          Иначе и по 3 метра мокри преспи съм гАзил по долината на Мокрица към хижа Вазов ама снега не беше пресен а стопен.

          Каквото и да е 4х4 с бавни скорости и вериги става на танк за 95% от останалите видове сняг.


          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: 500м. черен път

            Малко преди 2005г има Мерцедес ML в бюджета.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: 500м. черен път

              Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
              Toyota RAV 4 погледни също....
              180-200 мм клиренс.

              Коментар


              • #8
                От: 500м. черен път

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                180-200 мм клиренс.
                Да , прав си . Не предполагах , че са толкова ниски .
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #9
                  От: 500м. черен път

                  Ъъъ
                  7к с обслужване значи преко сили да се купи за 5.5-6

                  Сув за тия пари автоматик и след 2005 е старт от скрапа. Иначе казано, ходете ги тия 500 метра пеша.
                  И не, не се шегувам.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: 500м. черен път

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Ъъъ
                    7к с обслужване значи преко сили да се купи за 5.5-6

                    Сув за тия пари автоматик и след 2005 е старт от скрапа. Иначе казано, ходете ги тия 500 метра пеша.
                    И не, не се шегувам.
                    Е, чак пък... Има корейски возила.

                    Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                    Да , прав си . Не предполагах , че са толкова ниски .
                    Това не е ниско, повечето нормални джипки са около 200мм сток.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: 500м. черен път

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Е, чак пък... Има корейски возила.
                      То и руски има.

                      Пазара рядко греши
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: 500м. черен път

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        То и руски има.

                        Пазара рядко греши
                        Те и руснаците ги уважават тия корейци, които имам предвид Че даже ги и произвеждат някои по лиценз.
                        Специално автоматите са им доста здрави, а има и с мерцедесова кутия, сам знаеш.
                        И да не са 100% като нови за тоя бюджет, не са и всичките чак за скрап.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: 500м. черен път

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Ъъъ
                          7к с обслужване значи преко сили да се купи за 5.5-6

                          Сув за тия пари автоматик и след 2005 е старт от скрапа. Иначе казано, ходете ги тия 500 метра пеша.
                          И не, не се шегувам.
                          Напълно подкрепям.Колкото и багаж да има в колата не виждам причина която оправдава закупуването на джипка за такова разстояние.
                          Другия работещ вариант е да потърсите някой в селото с багер или трактор и срещу заплащане или почерпка да се разходи по тези 500 метра като падне сняг и да ви проправи път.

                          Коментар


                          • #14
                            От: 500м. черен път

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            .....
                            Това не е ниско, повечето нормални джипки са около 200мм сток.
                            Да , 200 мм не е ниско . Но като взех да проверявам из нета за височината на Равката , почнаха да ми излизат данни за между 6.1 и 6.7 инча , а това е около 160-170 мм.
                            Дали мога да им вярвам на тези сайтове не знам ?

                            А по темата , си мисля че пак почваме да мислим песимистично май...
                            Според мен много рядко ще завали , натрупа такъв сняг , че да не може да се качи с някой СУВ с подходящите гуми .
                            Та като види , че положението е зле , или оставя возилото до пътя и върви пеша последните метри или въобще не тръгва за вилата .
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • #15
                              От: 500м. черен път

                              То е ясно, че ако е само за въпросните 500 метра и хипотетичния сняг, не е много изгодно финансово да се търкаля целогодишно джип/сув, но може да има и други субективни фактори.
                              Най-малкото с някои джипки е по-комфортно и спокойно по разбити пътища.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X