Обява

Свий
Няма добавени обяви.

500м. черен път

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 500м. черен път

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    ...(отмених Търтея, че беше рожденник по това време). А именно Мерцедес ML270 CDI.
    Извинявам се! По инерция съм причислил препоръката на него, той по принцип така препоръчва и не съм обърнал внимание, че е бил отменен

    И подкрепям препоръката.

    Коментар


    • От: 500м. черен път

      Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
      Извинявам се! По инерция съм причислил препоръката на него, той по принцип така препоръчва и не съм обърнал внимание, че е бил отменен

      И подкрепям препоръката.
      Е, аз после намекнах, че може да се мине с нещо корейско за да се хване и нужната година.
      Примерно Рекстън с 2,7 не е лош. Мотора не е баш Мерцедес, но пак е здрав(макар и с горивна система на Делфи), автомата трябва да е като на ML-а, раздатката нема диф, но има с TOD или парт-тайм, на Борг-уорнър е, достатъчно здрава. Мостовете са лиценз на DANA. Интериора са го подогодили, и го има до по-нови години. Цената също бива, марката е малко незаслужено подценена. Може би и дизайна има принос за последното.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • От: 500м. черен път

        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
        ...Новозакупеното возило с нови гуми,веригите в багажника,до малката лопатка,телефона зареден ....
        Резервоара пълен до горе и две туби нафта в багажника.

        П.П. Има още едно возило, което може да се включи в бюджета отнова заради подценяване - Форд Маверик 2, демек Мазда Трибют. Лошото е, че след 2005-та вече няма принудително заключване на 4х4.
        П.П.П. Предложението е неприемливо. Всички автоматици са с големия бензинов мотор.
        Последно редактирано от коко келеша; 16-10-19, 16:30.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: 500м. черен път

          Не я виждам жена му как ще го чака часове да се мота със снегоринчето което не ми е ясно и къде ше стои - на вилата до която е 500 метра 2 педи сняг,оставя колата с жената,гази,отваря гаража,пали снегорина и се мята в тепавицата,след 3 часа проба да мине.........става,но много мерак трябва да е тая вила.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: 500м. черен път

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Не я виждам жена му как ще го чака часове да се мота със снегоринчето което не ми е ясно и къде ше стои - на вилата до която е 500 метра 2 педи сняг,оставя колата с жената,гази,отваря гаража,пали снегорина и се мята в тепавицата,след 3 часа проба да мине.........става,но много мерак трябва да е тая вила.
            Е, има и по-бързичък вариант - две пътечки за гумите а средната част ще падне в тях и няма да има пряспа пред бронята, но снегоринчето трябва да е от по-големичките, дето са с около 70см бразда.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: 500м. черен път

              И всяка зима ново снегоринче, щото на старото е най-вероятно да му поникнат крачета ! Човека се притеснява единствено при евакуация от вилата след изненадващ снеговалеж ! Това я се случи на 10 години веднъж, я не ! Пък и не знам за случай форумЪт да е оставил някой да бедства в гората , само трябва да успее да се впише в съответната тема, а за това е достатъчен какъвто и да било смартфон с интернет , а това го знае всяко хлапе !

              Коментар


              • От: 500м. черен път

                И си пишеме щотоооо,така!В сняг всичко е относително и на.катерене и.на спускане и на равно.Требва да си оборудван и настроен за приключения ,дори не за 500 а.и за 10 метра.Гледал съм Камаз как слиза по снежен склон около.50метра ,горски с тройно........
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: 500м. черен път

                  Е, стига с тия 500 метра и снежен Апокалипсис. Ясно е, че може да натрупа достатъчно, за да не мине нищо. Ама това е рядко. Въпроса е и при 20-30см да му е по-спокойно, щото по толкова пада много по-често.
                  Ще махне две коли, и ще вземе един сув/джип, при същия годишен пробег. Колко па да е на минус от това?! Няколкостотин лева...хиляда...?! Някои хора плащат и много повече, само за да гледат малко по-"от високо", т.е. ни сняг ги чака, нито лоши пътища, нито слизане от асфалта до вилата. А в случая със сигурност питащият ще има ползи от по-проходимото возило, които ще му струват примерно половин кутия цигари на ден в повече, спрямо досегашните му разходи с двете коли. Па той, авторът(и жена му), само от намаляване на стреса с такова возило, ще намалят цигарите с тая половин кутия на ден(шегувам се естествено, хората може и въобще да не пушат, просто образно казано).
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: 500м. черен път

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Е, стига с тия 500 метра и снежен Апокалипсис. Ясно е, че може да натрупа достатъчно, за да не мине нищо. Ама това е рядко. Въпроса е и при 20-30см да му е по-спокойно, щото по толкова пада много по-често.
                    Ще махне две коли, и ще вземе един сув/джип, при същия годишен пробег. Колко па да е на минус от това?! Няколкостотин лева...хиляда...?! Някои хора плащат и много повече, само за да гледат малко по-"от високо", т.е. ни сняг ги чака, нито лоши пътища, нито слизане от асфалта до вилата. А в случая със сигурност питащият ще има ползи от по-проходимото возило, които ще му струват примерно половин кутия цигари на ден в повече, спрямо досегашните му разходи с двете коли. Па той, авторът(и жена му), само от намаляване на стреса с такова возило, ще намалят цигарите с тая половин кутия на ден(шегувам се естествено, хората може и въобще да не пушат, просто образно казано).
                    +1

                    Отделно нещо много се заговори за снегорини, ама съм над 90 на сто сигурен, че авторът на темата само един снегорин му липсва

                    Коментар


                    • От: 500м. черен път

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Е, стига с тия 500 метра и снежен Апокалипсис. Ясно е, че може да натрупа достатъчно, за да не мине нищо. Ама това е рядко. Въпроса е и при 20-30см да му е по-спокойно, щото по толкова пада много по-често.
                      Ще махне две коли, и ще вземе един сув/джип, при същия годишен пробег. Колко па да е на минус от това?! Няколкостотин лева...хиляда...?! Някои хора плащат и много повече, само за да гледат малко по-"от високо", т.е. ни сняг ги чака, нито лоши пътища, нито слизане от асфалта до вилата. А в случая със сигурност питащият ще има ползи от по-проходимото возило, които ще му струват примерно половин кутия цигари на ден в повече, спрямо досегашните му разходи с двете коли. Па той, авторът(и жена му), само от намаляване на стреса с такова возило, ще намалят цигарите с тая половин кутия на ден(шегувам се естествено, хората може и въобще да не пушат, просто образно казано).
                      Ето точно това е идеята ми. Вече разбрах, че при много сняг каквото и да взема няма да свърши работа, та остава да избера нещо с което да си увелича шансовете при по-малко сняг, а и все пак да се сдобием с по-голямо (от сегашните) превозно средство.
                      Жената не е толкова страшна, вилата също и засега не мисля да ги сменям. Трактор, багер, снегорин ще ми дойдат малко в повече. Мисля да се огранича с новото возило с хубави гуми + вериги и лопатка в багажника + дамаджана ракия в къщата, в случай че опра до местния тракторист.
                      Автоматика си остава като изискване, както и 4/5 врати. Да не е много голям камион също. С другите неща може да се направи компромис. За ML-a бих свалил някоя година. Започва да ми допада идеята за него. Притеснява ме дали не е твърде скъпа поддръжката му и дали за този бюджет няма да е голяма кочина? Имам съсед с бензинов Tucson и каза, че за 4г. е сменил само веднъж съединител и масла + филтри. Тук колега препоръча Volvo XC70 - много ги харесвам. Audi Allroad също, но ме престраша да не ме замервате с камъни, ако питам за тях.

                      Коментар


                      • От: 500м. черен път

                        Стария мл е чук без дръжка. В момента са евтини.
                        Автомата е много добър.
                        Големия дизел не та трябва - скъп за ремонт.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: 500м. черен път

                          .......и подрьжката му е нормална в сравнение с Аудито и Волвото,нищо особено няма и странно няма в него,с добри гуми и повечко злоба минава на доста места,а колко са евтини ммммммм тук средна хубост е 3,Тойота 4 Рьньр е 15,то под 3 трябва да ти го подарят баси.

                          Вземи най-запазеното,че евтин Мерцедес много няма......ако не е МЛ или R класа
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: 500м. черен път

                            Първоначално публикуван от градско чедо Преглед на мнение
                            ... да е поне 2005г. ... Бюджета е 7000-7500 с обслужването ...
                            Първоначално публикуван от градско чедо Преглед на мнение
                            Volvo XC70 - много ги харесвам. Audi Allroad също, но ме престраша да не ме замервате с камъни, ако питам за тях.
                            С тоя бюджет и изисквания за година тия двете ги пропусни ... особено Олроуд-а.

                            Коментар


                            • От: 500м. черен път

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Стария мл е чук без дръжка. В момента са евтини.
                              Автомата е много добър.
                              Големия дизел не та трябва - скъп за ремонт.
                              Евтина кола със скъпа поддръжка. Особено ако излезе, което и по вероятно, че чукът е с дръжка и то от някакво по кекаво дърво.

                              Коментар


                              • От: 500м. черен път

                                Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                                Евтина кола със скъпа поддръжка. Особено ако излезе, което и по вероятно, че чукът е с дръжка и то от някакво по кекаво дърво.
                                Кое е скъпа на мл?
                                Например в сравнение с олрода?
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X