Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Фрийлендър светват 3 лампи-TC,ABS,HDC.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Проблем с предното предаване - Фрилендър

    Здравейте колеги! моля да дискутираме тема по предното предаване на фри. При потегляне в пясък или др. задните гуми ми превъртат , а предните изобщо. Фрито има предни полуоски , раздатка, нито тропа нито лопа.Как може да се разбере защо предното го няма?

    Коментар


    • #32
      До: Проблем предно фри

      Вдигал ли си го с висящи гуми, да опиташ дали се въртят независимо предните и задни мостове
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #33
        До: Проблем предно фри

        Пробвал съм с откачен кардан

        Коментар


        • #34
          До: Проблем с ЛР Фрилендър 1.8 - предно предаване и светят сигнални лампи

          Ами... превъртели задните гуми... спрели валовете, ама след седмица раздатката сдаде изцяло курса.
          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

          Коментар


          • #35
            До: Проблем предно фри

            Идеята е със зацепени през виското (с наличен кардан) мостове - ако тогава се въртят независимо и свободно - имаш проблем...
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #36
              До: Проблем предно фри

              Би трябвало когато машината забоксува да въртят ипредните колела иначе за какво е това предно

              Коментар


              • #37
                До: Проблем предно фри

                Първоначално публикуван от ili Преглед на мнение
                Пробвал съм с откачен кардан
                И върви ли без кардан? Обясни малко по подробно всичко което си правил за проби. Ако не върви без кардан значи раздатката е проблема. Доколкото се сещам един колега скоро имаше такъв проблем. Но ако върви без кардан може и да не е раздатката, но като се замисля не виждам къде другаде е проблемът, освен в раздатката
                LAND ROVER Freelander 1.8 2000

                Коментар


                • #38
                  До: Проблем с ЛР Фрилендър 1.8 - предно предаване и светят сигнални лампи

                  Това което пишиш епълна глупос Предното си е предно виското си евиско двете неща нямат нищо общо с проблема

                  Коментар


                  • #39
                    До: Проблем предно фри

                    Ако проблема е в разд защо в движение машината върви беэ никакви проблеми и шумове

                    Коментар


                    • #40
                      До: Проблем с ЛР Фрилендър 1.8 - предно предаване и светят сигнални лампи

                      Първоначално публикуван от ili Преглед на мнение
                      Това което пишиш епълна глупос Предното си е предно виското си евиско двете неща нямат нищо общо с проблема
                      Предполагам, че този твой коментар не е за моя мост, но все пак се въздържай от такива защото ще намалеят колегите които желаят да ти помогнат. И хубаво все пак да кажеш подробности малко от пробите които си правил, а не само: "Пробвал съм с откачен кардан" - и какво стана като си пробвал?
                      Желателно е да прочетеш тази тема първо: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=19565 ако не си я чел случайно.
                      Там ще научиш доста за раздатката на Фрилендъра и че е възможно да нямаш предно и да не чуваш нищо като виене и т.н. Мисля на 8 и 9-та страница на темата пише нещо по въпроса.
                      Както е възможно да нямаш въобще задно и проблема да идва от раздатката, така е възможно и да нямаш предно и проблема също да е от раздатката. Може и да е отваряна твоята раздатка преди това и т.н.
                      LAND ROVER Freelander 1.8 2000

                      Коментар


                      • #41
                        До: Проблем с ЛР Фрилендър 1.8 - предно предаване и светят сигнални лампи

                        В Дару Кар ще му кажат на колегата какъв е случая .
                        AUDI A6 2.8 V6 Quattro

                        Коментар


                        • #42
                          До: Проблем с ЛР Фрилендър 1.8 - предно предаване и светят сигнални лампи

                          Digigi е прави. Опиши дали ти върви колата без кардан. Ако върви то тя ще е на предно и тогава става странно, защото без кардан си на предно, а с кардан на задно. Ако не върви без кардан и всичко е наред с каретата ти, наистина остава само раздатка. Прочети и темата, която ти е дадена. Иначе за Дару а ясно, но явно колегата не е ходил даже и за диагностика. Аз залагам на проблем с раздатката.
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                          Коментар


                          • #43
                            До: Проблем с ЛР Фрилендър 1.8 - предно предаване и светят сигнални лампи

                            Моето скромно мнение е че проблема ти е в предния мост (диф,полуоски,карета) !

                            Виско муфата ти играе ролята на блокаж (междуосев). Когато отпред нямаш сцепление прехвърля (колкото може) двигателно усилие към задния мост .
                            Горд собственик на Terano 2 , Исузо Трупър ,Jeep Grand 5.2 !!!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Проблем с ЛР Фрилендър 1.8 - предно предаване и светят сигнални лампи

                              Колега аз имах подобен проблем, и да ти кажа и твоя ми намирисва да е същият. Проблема е, че на короната са и се изронили зъбите и не подава към преднто, а това най- често става заради постоянна зацепено виско ако това е проблема ти лошо.


                              .... Колега напиши си в профила от къде си
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 12-02-09, 15:01. Причина: правопис

                              Коментар


                              • #45
                                До: Проблем с ЛР Фрилендър 1.8 - предно предаване и светят сигнални лампи

                                Първоначално публикуван от martin_jelqzkov Преглед на мнение
                                Колега аз имах подобен проблем, и да ти кажа и твоя ми намирисва да е същият. Проблема е, че на короната са и се изронили зъбите и не подава към преднто, а това най- често става заради постоянна зацепено виско ако това е проблема ти лошо.


                                .... Колега напиши си в профила от къде си
                                Последните два поста обобщават всички възможни части, които може да водят до проблема. Май няма какво друго да е. Надяваме се, че ще ни информираш като решиш или поне като откриеш проблема.
                                http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                                http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X