Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви GPS-и и радиостанции?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви GPS-и и радиостанции?

    Предстои ни да закупим няколкото изброени по-долу неща и се нуждая от съвети какво да изберем. Търсят се неща които да ни вършат работа. Тъй като излизат нови модели не се знае колко са актуални повечето мнения в стари теми и за това пускам темата. Също така приемам съвети от къде да бъдат закупени нови с фактура.

    - преносим GPS който основно ще се използва за състезания(трофи), за писане на трак, азимути и др.. Предполагам нещо от рода на Garmin 60CS би било подходящо?
    - класическа навигация. Трябва ни да може да се използва и в чужбина включително САЩ.
    - Радиостанции - 4 броя. Разполагам с лидълски които се свързват с общо взето всичко ПМР, но наскоро така и не можах да ги свържа с едни (ако не бъркам) Кобра. Трябва ми проверен модел с който да няма подобни проблеми. Също се чудим дали да са обикновени ПМР или от тези с по-големи възможност, разглеждам и двата варианта.
    - евентуално CB радиостанция, като даже не знам така ли се водят точно.

    Тъй като почти нищо не разбирам от тези неща ми е много трудно да се ориентирам в цени и модели. Тепърва разглеждам нещата и чета какви са вариантите.
    Последно редактирано от Иван Жоров; 08-10-19, 18:57.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

  • #2
    От: Какви GPS-и и радиостанции?

    Бюджет?
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Какви GPS-и и радиостанции?

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Бюджет?
      Умишлено не съм писал бюджет. Не се търси най-евтиното решение, но и да не се изхрърляме много с цените. Важно е да върши работа. Особенно със станциите като гледам е голямо разнообразие в цените.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #4
        От: Какви GPS-и и радиостанции?

        Раде, за записването на трак работа вършат и навигациите. Та двете първи точки може да ги обединиш. Ама ако централата дава пари за два ГПС-а що пък не?
        Та всеки един ръчен Гармин(Гармин щото такива искат по състезанията, че им е лесно да ги четат) или навигация ще свърши работа.
        За станции не мога да дам акъл, но имайте предвид, че ако вземете по-сериозни станции-трябва да имате лиценз за радиолюбители.Това, ако искате да сте законни де.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Какви GPS-и и радиостанции?

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Раде, за записването на трак работа вършат и навигациите. Та двете първи точки може да ги обединиш. Ама ако централата дава пари за два ГПС-а що пък не?
          Та всеки един ръчен Гармин(Гармин щото такива искат по състезанията, че им е лесно да ги четат) или навигация ще свърши работа.
          За станции не мога да дам акъл, но имайте предвид, че ако вземете по-сериозни станции-трябва да имате лиценз за радиолюбители.Това, ако искате да сте законни де.
          С азимутите е зора, че малко модели го имат. От навигациите май почти никой няма, а ръчните не са много удобни за навигация на дълъг път. Бюджет има, но не е нужно да се харчи всичкия за тези неща.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #6
            От: Какви GPS-и и радиостанции?

            Азимутите са песен с всеки един умнофон. Стига да му работи ГПС датчика де, щото моя се прецака.
            Ама то аз кова гвоздеи с телефона, нормално е.
            Навигация с компас не съм виждал, а с ръчните гармини докато нагласиш азимута-няколко джипа са прелетели покрай теб.
            Та телефона си е доста добро решение.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Какви GPS-и и радиостанции?

              Заключването към определен ъгъл става елементарно. Хубавото на новите Гармин е, че компаса на някои е триосно ориентиран, та няма значение как го държиж в джипа. Монтаната би могъл да обедини първите две точки, но трябва да се провери дали компаса има всички функции.
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • #8
                От: Какви GPS-и и радиостанции?

                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                Предстои ни да закупим няколкото изброени по-долу неща и се нуждая от съвети какво да изберем. Търсят се неща които да ни вършат работа. Тъй като излизат нови модели не се знае колко са актуални повечето мнения в стари теми и за това пускам темата. Също така приемам съвети от къде да бъдат закупени нови с фактура.

                - преносим GPS който основно ще се използва за състезания(трофи), за писане на трак, азимути и др.. Предполагам нещо от рода на Garmin 60CS би било подходящо?
                - класическа навигация. Трябва ни да може да се използва и в чужбина включително САЩ.
                - Радиостанции - 4 броя. Разполагам с лидълски които се свързват с общо взето всичко ПМР, но наскоро така и не можах да ги свържа с едни (ако не бъркам) Кобра. Трябва ми проверен модел с който да няма подобни проблеми. Също се чудим дали да са обикновени ПМР или от тези с по-големи възможност, разглеждам и двата варианта.
                - евентуално CB радиостанция, като даже не знам така ли се водят точно.

                Тъй като почти нищо не разбирам от тези неща ми е много трудно да се ориентирам в цени и модели. Тепърва разглеждам нещата и чета какви са вариантите.
                1 GARMIN при приносимите е сила ако говорим за джобен и 100 долара,състезателни Лорънс има и по 5 бона
                2 Класиката тук е всеки нормален Айфон или ако си малко кьорав Айпад мини,Гугъл и те води където искаш,но......едва ли за това питаш.
                3 Морски станции се ползват тук,6 вата примерно с вграден GPS,плуваща е 200 долара,много имат мммм семеен сигнал го наречи,да не викам жената от едната писта на другата по морски канали.Аз имам и комплект слушалки за мотористи с отворен микрофон,на 200 метра държат,даваха им 800 ако не се лъжа,400 долара ми се върти в главата
                4 Същото като горе - морски станции с все антенките

                С нищо не помагам,че не знам колко при вас е законно да се ползват тия,тук нерви няма,в магазина ги има свободно.Имам колега който се занимава с морска електроника,много неща които сменя са работещи стари модели,казвай и да почва да се оглежда за кашонче с чаркове.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Какви GPS-и и радиостанции?

                  За колата си взимаш мобилна станция.
                  И една две дублиращи преносими

                  Китайците са чудесни.

                  Лидъл мидъл и прочее стават да си говориш с приятелите пред блока.

                  Трябва ти и антена. Тука нещата стават сложни.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какви GPS-и и радиостанции?

                    Преди закупуването на мобилната станция проверяваш дали си взел Клас 1 - Радиолюбител. Ако не си - отиваш в КРС, минаваш изпита и го взимаш.
                    Иначе PMR-ка до 5W за спокойствие.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какви GPS-и и радиостанции?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      ... Трябва ти и антена.Тука нещата стават сложни.
                      Чак сложни не

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20191009-WA0001.jpg
Прегледи:1
Размер:207.9 КБ
ID:5822137

                      Като изключим законовато изискване относно такива джаджи за лиценз.
                      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какви GPS-и и радиостанции?

                        Сложно е. Много е трудно ем да е антена, ем да носи на бой от клони.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какви GPS-и и радиостанции?

                          Малко ясноти да вкарам и моля направо за предложения за модели и място за закупуване.

                          1. Преносим GPS който основно ще се използва за състезания(трофи), за писане на трак, азимути и др.. Предполагам нещо от рода на Garmin 60CS би било подходящо? Тази точка е ясна и моля направо за конкретен модел.

                          2. Класическа навигация. Трябва ни да може да се използва и в чужбина включително САЩ. Също така да е сравнително устойчив модел за джип за гората. Там варианта с телефон за навигация не е много добър.

                          3. Радиостанции - 4 броя. Разполагам с лидълски които се свързват с общо взето всичко ПМР, но наскоро така и не можах да ги свържа с едни (ако не бъркам) Кобра. Трябва ми проверен модел с който да няма подобни проблеми. Насочили сме се към висок клас ПМР или нещо съвместимо с ПМР, бюджет за 4-те към 600лв..

                          4. CB радиостанция. Разполагаме с една
                          Cobra night watch и реално е неизползваема тъй като няма втора с която да си говори, търси се нещо подходящо за 2-ра кола. Като гледам в тоя стандарт преносимите са по-скъпи от тези за в кола.

                          Лицензите не са проблем, ще ги оправим.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какви GPS-и и радиостанции?

                            Писал съм ти по точка 1. и 2. - работа ще ти свърши Garmin Montana. Другия вариант е 64s + някакъв модел като Гармин 50lm. По новите навигации на гармин са защитени и качването на отключени (вече) карти е проблем. Монтаната няма такава защита (както и другите които са от серия за "по пътеки").
                            [SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какви GPS-и и радиостанции?

                              2 Тук съм с въпрос,че отговора вече го дадох,втора точица - какво му е на нормалния телефон от новите с голям екран / е 1000 долара е / или на коя да е модификация на Айпад Мини?
                              Аз много не съм карал из Щатите,Канада и Мексико,Щатите само на половината,другите по-малко и никога не съм имал проблеми с класическата навигация и Айфона,от както налазих на сина стария Айпад Мини съвсем никакви нерви,даже го виждам къде да карам като друса.
                              За ОффРоуд карти си има апове колкото искаш,рови в Експедишьн Портал,там списък бяха направили,ако на това му викаш Кофти то не знам кое ще те урежда.
                              Айпад Мини се намира и за по 200-300 долара тук,покрива и доста от другите изисквания
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X