Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимално големи гуми за Wrangler TJ Sport

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Максимално големи гуми за Wrangler TJ Sport

    Здравейте. Придобих Wrangler TJ Sport 2004г с малкия мотор 2.4 Колата не е пипана за оффроуд до сега, всичко ми изглежда на заводското. В момента е със стандартните много износени гуми, 215х75х15 с джанти железни 15х7". Със сигурност трябва да сменям гуми, ако трябва и джанти. Целта е да се получи максималната възможна височина, без лифтове на купе и окачване. Въпроса ми е: колко най високи гуми може да се поберът там. Харесах си 30х9.5х15. В едните сайтове калкулатора го дава за възможно, в други не. За моделите спорт и сахара се предполага че може, за X и SE не можело. Някой има ли опит с това и налага ли се освен гуми, да се сменят и заводските джанти, заради изваждане навън. Благодаря за вниманието и евентуалната помощ.

  • #2
    От: Максимално големи гуми за Wrangler TJ Sport

    Не ти знам решението на задачата,и да пробвам да намеря ще е Гугълска теория пък твоя Гугъл работи колко моя.

    Замислил ли си се това малкото миксерче как ще ги развърта тия тежки гуми,че грубо размер горница в цилажа са едни 29%-30% разлика в теглото?
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Максимално големи гуми за Wrangler TJ Sport

      Аз също не мога да дам компетентно мнение по въпроса, но бих дал един съвет - ако ще взимаш гуми, вземи 31-ци на 10.5. По-често срещани са и после продажбата им е по-лесна. Разбира се, ако не ти харесат или не са подходящи за джипката.

      Коментар


      • #4
        От: Максимално големи гуми за Wrangler TJ Sport

        30 инчовите гуми са горе долу 235/75R15 не виждам никакъв проблем на джанти 7х15 да качиш такива гуми и джипа ще си ги носи без проблем. Това е стандартен размер гуми и се намират навсякъде. На wrangler yj 2.5i съм ги виждал такъв размер гуми на оригиналните джанти, та според мен са си супер за TJ. Те и чероки ги дават стандартно с гуми 215/75R15, а моето чероки което имах преди 14 години съм го карал и с 30ки и с 31ци, като според мен 30ките му лягат най добре. И с wrangler сигурно ще е същото.
        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

        Коментар


        • #5
          От: Максимално големи гуми за Wrangler TJ Sport

          33КИ влизат на оригинални джанти и окачване

          33/10.5/17
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Максимално големи гуми за Wrangler TJ Sport

            Направих днес малък тест. Качих го на купчина пръст с предна дясна гума и се видя проблем. Засната лява гума се прибра под калника. На височина мога и 33 сигурно, но на ширина ще има проблем. При прибрано положение между сегашната гума 215/75/15 и веждата останаха 15мм разстояние. Оригиналните джанти са ми с лек офсет и от това идва проблема. Впрочем, сегашните гуми 215 са със грайферна част от ръб до ръб 180мм, което много ме учуди. Толкова голяма разлика между размер и показател на гумата не съм виждал. Интересно колко ли е широк грайфера на 30/9.5/15, при BF Goodrich, предполагам не е повече от 220мм, но все едно без смяна на джанта, няма да ги събера външно.

            Коментар


            • #7
              От: Максимално големи гуми за Wrangler TJ Sport

              С 235/75/15 с витарата(Франко де) съм минавал на доста сериозни места. Е, с по-високи гуми може и повече, ама...
              А витарата е с 1,6 мотор, 82 коня, които при мен бяха много уморени.
              Та вранглера с този мотор би трябвало да си ги върти доста добре.

              Обаче въпросът на темата е за максималния размер който се събира без интервенции.
              Ако наистина 33 влизат без проблем-тогава вече двигателя наистина ще дойде слаб.
              Слаб за офроуд извращения де, за нормален път ще ги върти. Е, с доста намалена динамика, ама някак ще се справя.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Максимално големи гуми за Wrangler TJ Sport

                https://wranglertjforum.com/threads/...rangler-tj.75/

                Бърза търсачка с все снимките това показва,аз на калкулатори не вярвам,живия живот ако ще на снимка да е.

                31ци влизат,то с 31ци е нормална кола тия дни

                Ако само това е въпроса то ДА,33ки влизат.Какво се търси след като влязат,къде и как се кара,окачване,лифтове,други джанти поне на 9......друга бира.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Максимално големи гуми за Wrangler TJ Sport

                  Хубаво ще вкара 33-ки, ама после само направо ли ще кара? Като вкара кютуците и трябва да ограничи прилично ъгъла на завиване, защото и фланци не помагат много против опирането в носачите. И после в даден момент може да оформи очи паници, когато колата не се впише в някой завой така, както го е правела преди това с нормалните гуми.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Максимално големи гуми за Wrangler TJ Sport

                    Пита и казваме,никой не знае какво ще прави,да прави каквото иска,негова си е.

                    Ограничителите се преправят евентуално с по шайба да не стърже и 33ки влизат,после си е за после,не стърже в носачите
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Максимално големи гуми за Wrangler TJ Sport

                      И така, накратко да кажа какво стана с гумите за Wrangler-а. Минах на 16ки гуми. Само такива намерих да купя. До сега беше с 15ки. Тествахме със гума около 30" и по големи. Влизат без проблем 245/75/16 без каквито и да било лифтове и със заводска стоманена джанта 16/7 ЕТ0. Благодаря, бяхте прави.
                      Също така, обаче с големите гуми колата стана кофти за каране, явно е лека и мотора от 143 коня е слаб, за да обуздае улитането. Ускорението вече не е добро. За това също бяхте прави. В крайна сметка колата се сдоби с гуми 215/85/16 Cooper ST MAX. Гумите са меки и почти безшумни, въпреки якия грайфер. При 110 ако не държа волана, лесно политва, но като е на ръчка, проблема изчезва. Теста в гората показа следното, по висока скорост на бързите предавки и доста по голяма проходимост само на задно предаване. Все пак губи мощност на ниски обороти и трябва повече ръчка, когато не е включено бавното 4х4. Съответно вдига и по висока от желаната скорост, за терена. Резултата е над 3,5см повишаване на клиренса до 24см сега и проходимост. Това е накратко. Доволен съм от резултата.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X