Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за твърди капачки за Терано 2.7tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за твърди капачки за Терано 2.7tdi

    Здравейте, колеги, тъй като не намерих информация по този въпрос, реших да повдигна темата. Решил съм да сменя автоматичните хъбове на тераното с капачки, тъй като единият включва/изключва със силен удар, понякога изключва след около километър (отваряне+почистване и гресиране също не свършиха работа), та за това съм се насочил към смяна с капачки. Та същината на въпросът ми е, възможно ли е да си купя капачки и да ги захвана с болтовете от автоматичните хъбове или трябва да купя капачките+шпилките и гайките към тях? Става въпрос за терано 2,7тди 2001г. И има ли разлика при капачки от терано 2.7тди и 3.0тди? Ако някой продава, приемам оферти на ЛС

  • #2
    От: Въпрос за твърди капачки за терано 2.7tdi

    Капачките + шпилките ти трябват. Предполагам и на болтове 10.9 с подходяща дължина няма да се разсърдят. Няма разлика при всичките терано 2 и 2/3 от терано 1 - все еднакви са. Само от трилитрово терано 1 не стават.

    ...но по-добре си сложи ръчни хъбове. Не те знам къде караш, но моите в 90% от времето си стоят отключени. Само зимата ги държа включени.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за твърди капачки за терано 2.7tdi

      Ами определено не е тежък офроуд, леки разходчици и съм пред дилемата или китайските ръчни или капачки

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за твърди капачки за терано 2.7tdi

        Първоначално публикуван от ti6o Преглед на мнение
        Ами определено не е тежък офроуд, леки разходчици и съм пред дилемата или китайските ръчни или капачки
        По-добре китайски ръчни, тук имаме колеги (ТП) продаващи качествени китайски ръчни хъбове по модел на AISIN, аз съм така на Фронтерата ми, капачки има смисъл само ако ще караш екстремно по черно.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за твърди капачки за терано 2.7tdi

          Още един глас от мене за ръчните хъбове, работят перфектно, макар че противно на съвета на колегата ги натъпках яко с грес.Ако автоматичните ти не стават за нищо, просто намери кой да ти ги завари и ще станат капачки без да сменяш болтовете.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за твърди капачки за терано 2.7tdi

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            По-добре китайски ръчни, тук имаме колеги (ТП) продаващи качествени китайски ръчни хъбове по модел на AISIN, аз съм така на Фронтерата ми, капачки има смисъл само ако ще караш екстремно по черно.
            За Терано, копие на Айсин няма, за съжаление.

            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за твърди капачки за терано 2.7tdi

              Абе ръчните хъбове, които продават от Вромос работят, за цената си са перфектни.Хич не ми пука дали са копие на Гучи или Айсин.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за твърди капачки за терано 2.7tdi

                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                Още един глас от мене за ръчните хъбове, работят перфектно, макар че противно на съвета на колегата ги натъпках яко с грес.Ако автоматичните ти не стават за нищо, просто намери кой да ти ги завари и ще станат капачки без да сменяш болтовете.
                Най-вероятно ще са китайски ръчни

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за твърди капачки за терано 2.7tdi

                  Здравейте, колеги, по въпроса капачки или ръчни хъбове, купих на доста символична цена капачки, от приятел. След монтирането им, предните гуми затягат и не се движат, не помръдват, а задните си въртят. Всичко това само на 2Н, тъй като на 4Н ме достраша да не счупя нещо. Махнах автоматичните хъбове и директно сложих капачката с подходящите болтове, та въпросът ми е дали аз бъркам нещо при монтажа или на тераното не могат да му се сложат капачки, тъй като заводски е с автоматични?
                  Предният мост на джипката си работи, единствено единият хъб щракаше и то само при зацепване и отцепване, но след като включи няма проблем, та изключвам варианта проблема да е в предния диф. Дори при свалена гума като сложа капачката и я хвана с два болта и се опитам да завъртя спирачният диск на ръка, не помръдва, в момента, в който развия и махна болтовете диска си се завърта.
                  Последно редактирано от ti6o; 12-10-19, 20:48.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за твърди капачки за терано 2.7tdi

                    Първоначално публикуван от ti6o Преглед на мнение
                    ...та въпросът ми е дали аз бъркам нещо при монтажа или на тераното не могат да му се сложат капачки, тъй като заводски е с автоматични?
                    Доволен процент терано 2 са заводски с капачки. Конкретно всичките трилитрови и доста от 2.7 след 2002-ра. Други разлики няма. Моето новото също беше, преди да му сложа ръчни хъбове.

                    Или нещо не правиш както трябва, или има нещо не в ред. Без снимки, толкоз.

                    След слагане на капачките катеро трябва да има поне минимален аксиален луфт, примерно половин десета, или една. Абе при бутане на външното каре навътре-навън трябва да се усеща, и вижда.

                    ...и имай предвид че между въртене на главината с капачка и без избачално си има разлика, особено ако другото колело е на асфалта с вече монтирана капачка - въртиш 2 карета, всички чаркове на дифа, преден кардан и всички чаркове в раздатката, касаещи преден мост.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      Тераното е вече в движение, но тъй като нямах много време и не съм писал. При демонтажа на автоматичните хъбове, не съм свалил елементите оградени в синьо по-долу на снимката и от там дойде проблема със блокирането на предните колела: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1314.PNG
Прегледи:666
Размер:539.6 КБ
ID:6527937

                      След като ги свалих се вижда издълбаване по корпуса на единият елемент, изкривяване и също издълбано и по медните шайби и явно зацепването/отцепването с удар си е казало дума. Ето и снимки:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1384.JPG
Прегледи:491
Размер:330.4 КБ
ID:6527938
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1383.JPG
Прегледи:581
Размер:278.2 КБ
ID:6527939

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1380.JPG
Прегледи:623
Размер:319.5 КБ
ID:6527940
                      А ето и всичко свалено, единствено назъбените шайбички (последните на снимката) бяха здрави, всичко друго
                      беше надрано, издълбано и изкривено:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1378.JPG
Прегледи:684
Размер:429.5 КБ
ID:6527941
                      След като сложих капачките и теранозавъра тръгна, реших да разглобя автоматичните хъбове отново
                      и да ги почистя, оказа се че всичките елементи на хъба бяха като нови, без следи от надрано или удари.
                      Всичко е изчистено, сглобено и след изчетено от руските форуми, вместо грес налях трансмисионно масло,
                      каквото имах под ръка. Направихме тестове на друго терано, чиито хъбове щракаха, и се оказа, че мойте хъбове работят като часовник:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1279.JPG
Прегледи:731
Размер:349.9 КБ
ID:6527942

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X