Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хомологация N1 за НОВ - SUV, CUV или лек автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хомологация N1 за НОВ - SUV, CUV или лек автомобил

    Здравейте,

    Да разясня малко заглавието - има две задължителни изисквания:
    - Задължително нов автомобил;
    - Задължително да е N1 товарен 3+1 или 4+1

    Тъй като нито имам времето, нито желанието да обикалям от дилър на дилър, а същевременно ще мога да се допитам и до по-широк кръг хора, които не са заинтересовани да продават използвам темата да задам големия въпрос,а той е: КАКЪВ НОВ СЛУЖЕБЕН АВТОМОБИЛ ДА ИЗБЕРА?

    Основните изисквания съм ги казал, като минималния пробег ще е 20к на година., Ако си оптимизираме автопарка може и повече километри да се съберат, но няма да е повече от двойно. Преди време доста от марките регистрираха съвсем легално леки автомобили като N1, даже имам два такива. В момента тенденцията е друга и при VW моделите, за които ми е потвърдено, че могат да се трансформират като товарни са Голф и Пасат комби. При Киа такава опция към днешна дата няма, там излезна и XCeed, която още не съм виждал на живо. Моделите 6+1 ги оставям на страна.

    Няма специфика при използването на автомобила, евентуално е желателно да е по-висок, но не е задължително. Цената трябва да е прилична. За момента опцията ми е Дачия Дъстър, там работата е ясна, така че по-добре да не го коментираме. Гложди ме въпроса - не пропускам ли нещо?!

    Идната седмица предстои автосалона в София, ще се опитам да намина, пък да видя дали освен баничарка ще има нещо интересно!

  • #2
    От: Хомологация N1 за НОВ - SUV, CUV или лек автомобил

    Имам КИА Сиид, почти на година и половина, регистрирана 3+1, с признаване на ДДС. Не знам откъде черпиш информация, но може и да не е точно така, както си я описал.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #3
      От: Хомологация N1 за НОВ - SUV, CUV или лек автомобил

      Mazda 6 комби, предлагат N1.

      Коментар


      • #4
        От: Хомологация N1 за НОВ - SUV, CUV или лек автомобил

        Шкода също предлагат почтти всички модели с N1.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #5
          От: Хомологация N1 за НОВ - SUV, CUV или лек автомобил

          Искам да обърна внимание на един тънък момент!

          Покупката на кола с N1 която реално няма да се ползва като такава е изключително рисково.

          Реалноста е такава:
          Няма никакъв проблем да ти издадат сертификат N1 за определена кола.Съответно ти ще си ползваш привилегиите (икономически такива).Даже и ще ти направят формална проверка (само по документи) и ще ти възстановят ДДС- то...Както е по закон.
          Но ще попаднеш в "оня" списък на данъчните.И примерно след 2-3-4 години ще стане много интересно ако не ползваш колата по предназначение...
          Нещо повече...Ако я ползваш по предназначение (примерно за превоз на товари) и не можеш да го докажеш стабилно със сериозни документи пак гориш...

          Коментар


          • #6
            От: Хомологация N1 за НОВ - SUV, CUV или лек автомобил

            Благодаря за коментарите!

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Имам КИА Сиид, почти на година и половина, регистрирана 3+1, с признаване на ДДС. Не знам откъде черпиш информация, но може и да не е точно така, както си я описал.
            - Преди месец бях в техен шоурум, а след това информацията ми е потвърдена и от друго място. N1 регистрацията е била възможна до едно време, след това нещата са се променили.

            Първоначално публикуван от georgesl Преглед на мнение
            Mazda 6 комби, предлагат N1.
            - Не си заслужава за целите, за които ще се ползва!

            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
            Шкода също предлагат почтти всички модели с N1.
            - Това е една от опциите, които ще проверя. Чисто ценово там се ориентирам към Октавия комби. Понеже имам две Шкоди купувани нови ми направи впечатление, че преди в ценовите им листи имаше поне по една забележка за N1 - в момента нищо не пише.

            Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
            Искам да обърна внимание на един тънък момент!

            Покупката на кола с N1 която реално няма да се ползва като такава е изключително рисково.

            Реалноста е такава:
            Няма никакъв проблем да ти издадат сертификат N1 за определена кола.Съответно ти ще си ползваш привилегиите (икономически такива).Даже и ще ти направят формална проверка (само по документи) и ще ти възстановят ДДС- то...Както е по закон.
            Но ще попаднеш в "оня" списък на данъчните.И примерно след 2-3-4 години ще стане много интересно ако не ползваш колата по предназначение...
            Нещо повече...Ако я ползваш по предназначение (примерно за превоз на товари) и не можеш да го докажеш стабилно със сериозни документи пак гориш...
            Много точно казано!
            Наясно съм с рисковете при такава покупка. Закона е ясен и не търся начин да го заобиколя. Всички сериозни фирми, които познавам купуват товарни автомобили N1. Имам впечатление и от други държави членки на ЕС, но това е друга тема.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X