Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Загасна по време на движение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Загасна по време на движение

    Ставаме +4 за имобилайзера.
    Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
    Nissan Terano 2.4i дълго с газ
    0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

    Коментар


    • #17
      От: Загасна по време на движение

      Ок. Ако педположим , че е имобилайзера,......къде да го търся и какво въобще да правя с него. Предполагам не може да се сменя еЙ тъй . Нещо сложно ще е ....хахаха

      Коментар


      • #18
        От: Загасна по време на движение

        Ти първо вземи да прочетеш грешките.

        А иначе и такъв вариант има
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          От: Загасна по време на движение

          Първоначално публикуван от caby Преглед на мнение
          Здравевйте колеги. Появи се проблем с моята джипка . Grand Cherokee 2,7 2002г WJ. Колата изгасна при паркиране и не ще да запали повече. Светна ми индикацията за ключ. Като за начало смених батериите - нищо , естествено несе подобри. При въртене на ключа да запали стартера не реагира. Иначе принудително , през релето стартера си работи. Махах клеми , нищо !
          С "някаква" диагностика се опитахме да влезем и да видим проблема, но не можахме да се свържем с компютъра.
          (.... казвам някаква, защото не е нищо особенно, НО и преди ми е помагала, като се е свързвала с отделните компоненти и ми е прочитала грешките )
          ....Та , като за начало си мисля че проблема е електрически. Моля , дайте мнения в помощ на моя проблем. Благодаря !
          Здрасти , релето на стартера се управлява от EDC , в случая имобилайзера не е причината !
          Ако всичко е наред и е задействан имобилайзера мотора пали и след 1-2 секунди гасне !
          Бог да прости EDT-то , при този модел в случай на късо съединение по инсталацията на дюзите , загуба на маса или нещо друго изгарят писти по платката или някои елементи . Доста успешно ги ремонтират във Варна Софт електроникс , задължително проверете ел. инсталцията на мотора .
          Успех !!!
          Еди Рангелов : 0885 088 444
          Няма незаменими има незабравими хора !!!

          Коментар


          • #20
            От: Загасна по време на движение

            Сега ако някой бъде добър да обясни какво е EDT & EDC ???
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #21
              От: Загасна по време на движение

              И аз мисля, че не може да е оригиналният имобилайзер, защото повечето такива, с които съм се сблъсквал не гасят двигателя, ако веднъж е бил запален и работил... В смисъл проверката с транспондера в ключа се прави само при палене. Разбира се, ако има монтиран допълнителен такъв, то той би могъл да прави проблем.

              EDC се използва масово като термин за електронния управляващ блок на двигателя (дизелов). Често му казваме и ECU. Особено при товарните е много разпространено. Предполагам идва от Electronic Diesel Control и го наложиха BOSCH.

              Коментар


              • #22
                От: Загасна по време на движение

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Сега ако някой бъде добър да обясни какво е EDT & EDC ???
                Уффф грешка , няма EDT има EDC = Electronic Diesel Control Електонно управление на дизелов мотор (компютъра на мотора)
                по презумпция помислих че всеки знае , съжалявам
                Еди Рангелов : 0885 088 444
                Няма незаменими има незабравими хора !!!

                Коментар


                • #23
                  От: Загасна по време на движение

                  Малко развитие. Освободих целия сноп който влиза в компютъра (доста е дебел) и,...... забелязах, че снопа се е търкал в кормилната щанга и е протрит. На всичкото отгоре единия кабел на 100% е давал на късо към маса (корпус) . Този кабел е на първа дюза. Установих го с прозвъняване. Поправих повредения кабел. Раздалечих целия сноп от всякакви препядствия и.........опитах да запаля . АМА не стана пак. Никакъв напредък относно моя проблем.
                  Предположенията ми са : кабела се е протрил, дал е на късо(корпус, маса) и се е повредило "нещо" в компютъра. Може и бобинката на въпросната дюза да е изгоряла.
                  Но, е факт че не отива захранване към компютъра, защото по никакъв начин не виждаме софтуерно компа и скоростната кутия.
                  Сега съм отворил компа за да видя дали няма видими дефекти (нещо гръмнало ) , и предстои да му намера захранването и да проследя, дали идва до него каквото и да е захранване.
                  Само не съм сигурен има ли някакви бушони тоя компютър , или всичко си му е вътре в корпуса и платката му.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Загасна по време на движение

                    Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                    Уффф грешка , няма EDT има EDC = Electronic Diesel Control Електонно управление на дизелов мотор (компютъра на мотора)
                    по презумпция помислих че всеки знае , съжалявам
                    ... по схемите го пише ECM - Engine Control Module......
                    Както и да е .....
                    Колеги, какво е това AUTOMATIC SHUT DOWN RELLAY ? Че по схемите ми го има, а не го откривам по местонахождение
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled 2.jpg
Прегледи:1
Размер:45.4 КБ
ID:5821966
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от caby; 06-10-19, 14:42.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Загасна по време на движение

                      Вътре в ПДЦто е.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Загасна по време на движение

                        В таблото с бушони в моторния отсек (ASD му е абревиатурата ) , ама проблема не е там
                        Еди Рангелов : 0885 088 444
                        Няма незаменими има незабравими хора !!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Загасна по време на движение

                          Първоначално публикуван от caby Преглед на мнение
                          ... по схемите го пише ECM - Engine Control Module......
                          Както и да е .....
                          Колеги, какво е това AUTOMATIC SHUT DOWN RELLAY ? Че по схемите ми го има, а не го откривам по местонахождение
                          [ATTACH=CONFIG]997458[/ATTACH]
                          Оф добре бе мааму стара ( Енджин Контрол Модул ) управление на мотора , що се хващате за глупостите а не четете кво Sam napisal za dr neschta I tam da rovichkati
                          Така по-разбираемо ли е ?!?!?
                          Еди Рангелов : 0885 088 444
                          Няма незаменими има незабравими хора !!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Загасна по време на движение

                            Този автомобил има ли прекъсвач който се задейства и прекъсва ел. захранването при катастрофа. На няколко автомобила съм виждал такъв прекъсвач който се задейства от дупка на пътя или без никаква причина и резултата е същия.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #29
                              От: Загасна по време на движение

                              Не няма прекъсвач !
                              Еди Рангелов : 0885 088 444
                              Няма незаменими има незабравими хора !!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Загасна по време на движение

                                Еди, не се ядосвай. Хората не обичат да слушат, а само да говорят. Ти, каза, какво трябва да се направи.
                                Наистина, измерете, захранванията на компа и ако ги има, лошо. Дисекция, ама, нека го направи някой, който знае какво и как да го направи. Щото при EDC15 отварянето не е толкова неприятно, но ако е по нова година и е EDC16, може да направите платката на салата. Ако, е окъсило по инсталацията, като го отворите всичко ще ви стане ясно още от пръв поглед, а даже в много случаи и от пръв мирис.
                                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X