Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Cherokee XJ 2.5i ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Cherokee XJ 2.5i ?

    След 2 Гранда - WJ 4.0 и WK 3.0 Crd, явно се оказва, че без Jeep не се живее, така че гледам нещо за втора кола, да си я лашкам по чукарите....

    Загледах се в Чуручето от заглавието, някой сблъсквал ли се е с таквоз' животно? Ако да - ще се радвам да сподели мнение...

    Аргументите ми да се заинтригивам и предимства пред 4.0 за мен са:
    • по-нисък разход
    • по-нисък данък
    • мога да преглътна по-слабата динамика, защото ми е за извън пътя


    Минусите, според мен:
    • Доста по-рядък двг, поради което не знам как ще е ситуацията с частите
    • Нямам представа от гледна точка на надеждност как е

  • #2
    От: Jeep Cherokee XJ 2.5i ?

    https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=2917. Тук в тази стара тема има доста написано за бензиново чероки 2.5. Мотора иначе е здрав като копие на 6 цилиндровия 4 литров, но този е 4 цилиндъра. Като вървене не върви колкото за конете си по малко върви, газифицира се без проблем. Но за разход не е с много по икономичен от 4.0
    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Cherokee XJ 2.5i ?

      Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
      https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=2917. Тук в тази стара тема има доста написано за бензиново чероки 2.5. Мотора иначе е здрав като копие на 6 цилиндровия 4 литров, но този е 4 цилиндъра. Като вървене не върви колкото за конете си по малко върви, газифицира се без проблем. Но за разход не е с много по икономичен от 4.0
      Като се има в предвид, че има сумати модели от тези години дето са бензин и 125 коня ... Визирам Фронтера, Терано, Кия Спортидж и Соренто и др. Всичките вървят, без да блестят с нещо. Само че XJ тежи 1400 кг, т.е. е с едни 300 кила по-леко от горните.

      Няма автоматик и е само парттайм ( 231 раздатка)

      4.0 автомат и 242 раздатка е истината, но станаха едва ли не бутикови и цените гонят небесата.



      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Cherokee XJ 2.5i ?

        Благодаря ви, колеги.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X