Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

    Здравейте колеги. Спрял съм се на тези 2 автомобила за покупка.
    Дайте мнения и отзиви.
    ! Разход за гориво, масла, гуми не ме притеснява.

  • #2
    От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

    Ако разбираш руски изгледай този клип. Ако ли не - виж заглавието на клипа и гледай от 13:47 внимателно.

    Коментар


    • #3
      От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

      На Туарег 4,2 пак ли е такъв мотора?
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

        Не се лъжете, че ФВ може да се мери с Порше. Все пак при стара кола не е решаваща марката.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #5
          От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
          На Туарег 4,2 пак ли е такъв мотора?
          На първия Туарег е стария 310-коньов V8 4.2 40V на Ауди. После мисля слагат го заменят с 4.2 ФСИ. И при двете технологията е подобна - алусил, но този мотор с годините май се оказа доста издръжлив. За 4.2 MPI имах предвид де.

          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          Не се лъжете, че ФВ може да се мери с Порше. Все пак при стара кола не е решаваща марката.
          Това никой не може да го отрече. Правилно, че при втора ръка ситуацията е различна.

          Коментар


          • #6
            От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

            Тук има https://youtu.be/QCE1fxDXc5M видео ревю на модела, на пазара на употребявани автомобили всичко е относително, но като цяло Cayenne ми се струва с по качествена изработка на детайлите от touareg и е къде, къде по гъзарски.
            Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

            Коментар


            • #7
              От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

              Само дето за 955 всички сме чували за филми на ужасите с атмосферните осмаци.


              Коментар


              • #8
                От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

                И турбинираните са така ...

                Коментар


                • #9
                  От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

                  Залагам.на Туарега ,ако ми трябва и джип.Много по проходим е от Кайен .Ако ми трябва бегачка пак няма да е на Порше.Въпрос на либен избор.Заводски разход на масло до почти литър на 1000-1500 км.за панамерата не е готина екстра.Отделно частите като цени са много нагоре от Туарег,въпреки че и при него не са евтини.
                  Последно редактирано от faster; 06-10-19, 14:36.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    Залагам.на Туарега ,ако ми трябва и джип.Много по проходим е от Кайен .Ако ми трябва бегачка пак няма да е на Порше.Въпрос на либен избор.Заводски разход на масло до почти литър на 1000-1500 км.за панамерата не е готина екстра.Отделно частите като цени са много нагоре от Туарег,въпреки че и при него не са евтини.
                    Това за панамерата от стария собственик на кучето на комшията ли го чу ?


                    Коментар


                    • #11
                      От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

                      Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                      Това за панамерата от стария собственик на кучето на комшията ли го чу ?
                      Чул го е от същия дето е пробвал на проходимост и Туарег и Кайен или е гледал от прозореца на корсичката...
                      Аман от философи!
                      Последно редактирано от rusev; 06-10-19, 17:10.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #12
                        От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

                        Като стана дума за проходимост наТуарег да питам, че май се каня да си купувам - блокиращият се заден диф заслужава ли си, че е сравнително рядък и доста ограничава избора, пък аз към момента търся само с такъв ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

                          Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                          Като стана дума за проходимост наТуарег да питам, че май се каня да си купувам - блокиращият се заден диф заслужава ли си, че е сравнително рядък и доста ограничава избора, пък аз към момента търся само с такъв ?
                          Трябваше да се качим до един обект / 1600м/ в Родопите . Черния път / местните го качват с ладите / е 10 километра и е доста изровен от дъждовете. На едно по лошо место включих бавните за да не мъча машината и без проблеми минах. Със Тойота Хайлукс съм , водя една фирма , те са със Мицубиши Паджеро 4 , също минаха без проблем. Третата машина беше Туарег. Три-четири пъти се засилва и не можа да преодолее дупката. Вирне едната предна гума и до там . Накрая го оставиха там и се качиха във Мицубишито .
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • #14
                            От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

                            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                            Трябваше да се качим до един обект / 1600м/ в Родопите . Черния път / местните го качват с ладите / е 10 километра и е доста изровен от дъждовете. На едно по лошо место включих бавните за да не мъча машината и без проблеми минах. Със Тойота Хайлукс съм , водя една фирма , те са със Мицубиши Паджеро 4 , също минаха без проблем. Третата машина беше Туарег. Три-четири пъти се засилва и не можа да преодолее дупката. Вирне едната предна гума и до там . Накрая го оставиха там и се качиха във Мицубишито .
                            Като ше сравняваме сливи с круши гумите дали бяха еднакви


                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

                              И имаше ли RDL ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X