Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

    Махни го RDL на Туарега, не ти трябва. По важен е блокажът на централния, който е с фрикционен пакет с постепенно натягане от 0 до 100% посредством стъпков мотор. Там често се с*овнява и тогава се е получило това по горе.

    Коментар


    • #17
      От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

      По скромни лични наблюдения, Кайена се справя доста добре зимно време. По урви, прахоляци и калищаци не знам как ще е. На сняг са добре.
      Но си имат проблема с моторите.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #18
        От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Махни го RDL на Туарега, не ти трябва. По важен е блокажът на централния, който е с фрикционен пакет с постепенно натягане от 0 до 100% посредством стъпков мотор. Там често се с*овнява и тогава се е получило това по горе.
        Даже "натягането" си е постоянно над определено ниво съвсем нарочно - http://blogs.youwheel.com/2015/02/14...ensive-review/
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #19
          От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          Чул го е от същия дето е пробвал на проходимост и Туарег и Кайен или е гледал от прозореца на корсичката...
          Аман от философи!
          За панамерата е официално!За каране съм гледал и двете на поредица от слогове с трева на наклон от 20-25градуса!Бас между познати!!Слоговете по около 35 градуса и високи по около метър!Не съм философ ,практик съм !Голема грешка ,но не ми се спори ,който иска да си вярва в вятърната мелница на кайен!Карам само 4х4 ,предпочитам с бавни,засега, е може и куатро!Корси не ме кефат!За паркетни СуВ ,признавам само Туарег и серияQ на Ауди от немските!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #20
            От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Даже "натягането" си е постоянно над определено ниво съвсем нарочно - http://blogs.youwheel.com/2015/02/14...ensive-review/
            Точно го е описал човекът. Но знаеш какво объркване цари за типът на маслото в раздатката. Оригинално е ATF, но масово сипват 75W90 и тези 12% от фрикциона пак си отиват към задния диф

            Коментар


            • #21
              От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

              Aйде пак тръгнаха легендите за кекавия Кайен от "практиците"

              Джипката си е супер, стига да не вземеш първия за 10к лева. Е тогава ще ти съдере джоба.

              Коментар


              • #22
                От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                За панамерата е официално!За каране съм гледал и двете на поредица от слогове с трева на наклон от 20-25градуса!Бас между познати!!Слоговете по около 35 градуса и високи по около метър!Не съм философ ,практик съм !Голема грешка ,но не ми се спори ,който иска да си вярва в вятърната мелница на кайен!Карам само 4х4 ,предпочитам с бавни,засега, е може и куатро!Корси не ме кефат!За паркетни СуВ ,признавам само Туарег и серияQ на Ауди от немските!
                Сигурно признаваш и Гто, ама си го пропуснал.
                8)

                Коментар


                • #23
                  От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

                  Гто парлетник ли се води
                  Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    За панамерата е официално!За каране съм гледал и двете на поредица от слогове с трева на наклон от 20-25градуса!Бас между познати!!Слоговете по около 35 градуса и високи по около метър!Не съм философ ,практик съм !Голема грешка ,но не ми се спори ,който иска да си вярва в вятърната мелница на кайен!Карам само 4х4 ,предпочитам с бавни,засега, е може и куатро!Корси не ме кефат!За паркетни СуВ ,признавам само Туарег и серияQ на Ауди от немските!
                    Кайен 955 има и бавни и заден блокаж. Значи ако вярваме на твоите официални данни моята кола е нещо развалена, понеже за последните 200 000 КМ ако изгори 1 литър на 15-18000км ще е много. Забележи маслото е 0W40.


                    Коментар


                    • #25
                      От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

                      По принцип и аз някъде бях чел, че кайените горят много масло - било конструктивен недостатък. Но това е много гъзарски SUV и си има бавни и някъв блокажи на заден мост. Фаворитите ми от този клас са само кайен и Х5, а за Q7 и като цяло ауди неща и да ги чувам
                      Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

                        Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
                        По принцип и аз някъде бях чел, че кайените горят много масло - било конструктивен недостатък. Но това е много гъзарски SUV и си има бавни и някъв блокажи на заден мост. Фаворитите ми от този клас са само кайен и Х5, а за Q7 и като цяло ауди неща и да ги чувам
                        Странно,при положение че Q7 и Кайен са на една платформа...Der VW Touareg und der Audi Q7 basieren auf derselben Plattform wie der Cayenne.
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #27
                          От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

                          Q-то е недъгаво, като бременна хлебарка.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

                            3 Кайена около мен - S, Turbo S и 4,2Diesel. Най-стария на 280 000км, най-новия на 99 000 вече. Никой не гори масло ако е с правилното.
                            Като ми докарваха Турбо с от Германия казах да си вземат 2 литра масло за из път, защото и аз бях чел форумните творения. Тези 2 литра се возиха с Кайена 2 години...Така, че много поздрави на горнопишещите!

                            Другия мит - Cayenne, Touareg и Q7 били еднакви. Пак много поздрави.

                            През мен са минали всички премиум SUB без Q7. Лични, карани от мен! Не гледано, казано или на комшията.

                            Cayenne е без конкуренция. Колкото е по-нов толкова е по-добър.
                            Като забогатея някой ден, ще си купя най-новия Turbo S.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #29
                              От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

                              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                              Странно,при положение че Q7 и Кайен са на една платформа...Der VW Touareg und der Audi Q7 basieren auf derselben Plattform wie der Cayenne.
                              Разцъках линковете, и от немската Уикипедия разбрах, че сме имали 32 броя линейки Кайен
                              Speziell für Bulgarien wurde eine Krankenwagen-Version gebaut. 2007 bestellte Bulgarien 32 Wagen dieser Version.[9]
                              Нещо не се сещам да съм виждал такива...
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Vw touareg I 4.2 или cayene 4.5S (955) (без турбо)?

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение

                                Другия мит - Cayenne, Touareg и Q7 били еднакви. Пак много поздрави.
                                Не казвам,че са еднакви, а че имат общи гени.
                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Разцъках линковете, и от немската Уикипедия разбрах, че сме имали 32 броя линейки Кайен


                                Нещо не се сещам да съм виждал такива...
                                Беше голям скандал и май до сделка не се стигна.Иначе и баничарки имаме няколко десетки(стотици) бройки.
                                Виден столичен ихтиолог

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X