Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Ново"закупена Киа Соренто 2006-та и вече проблем...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Новозакупена Киа Соренто и вече проблем...........

    Имал съм подобно чукане, но то се появи тогава, когато некоректно включих бавните. Шумът е доста зловещ... Опитай да ги включиш и изключиш бавните, което става само на неутрална, ако е автоматик, и на свободна при ръчна скоростна кутия. Предполагам, че не ти е този проблема, но понеже каза, че си я пробвал и по черно с жената, та не знам при пробата какво сте бутали...
    Красивите думи невинаги са истина, а истинските - невинаги красиви!
    0887 301 726

    Коментар


    • #17
      От: Новозакупена Киа Соренто и вече проблем...........

      Първоначално публикуван от hristian37 Преглед на мнение
      Незнам, но днес пред блока реших да пробвам копчето - включих го на 4х4ЛО. В този момент, кутията беше на паркинг. Индикаторът на таблото мигаше - реших, че не се е включило - изключих го - сложих на нулева и ак го включих - раздатката изщрака, индикаторът светеше постоянно и тръгнах. Действително бавните работеха и чукането беше още по-силно. Това става на паркинга пред блока, почти без газ, тъй като на бавните със спирачката я удържаш по трудно. Гледах клипчета в ютуб с разглобена раздатка - тя включва предното с верига, посредством някакъв вид стъпков електомотор. В клипчето за да се включат бавните, първо се включва предното и след тов бавните. Сега като казахте за предните карета, видях, че маншонът на предно ляво е скъсан и изтича грес. По моята логика (може и да греша) при положение, че съм на задно (освен ако не е постоянно 4х4), дори и да е разбито карето, не би трябвало да чука или ако чука ще е постоянно. Много странен проблем, който все още не мога да си обясня.....
      Ако нямате позиция 4х2, колата е фул-тайм. Предно каре е основният заподозрян.
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #18
        От: Новозакупена Киа Соренто и вече проблем...........

        Това е идея, ще сваля полуоската и ще махна машнона и ще видя. Фул-тайм, демек постоянно 4х4?

        Коментар


        • #19
          От: Новозакупена Киа Соренто и вече проблем...........

          Да.
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #20
            От: Новозакупена Киа Соренто и вече проблем...........

            Да опс изпревариха ме
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #21
              От: Новозакупена Киа Соренто и вече проблем...........

              Следващият въпрос - карето сменява ли се или е цяла полуоска?

              Коментар


              • #22
                От: Новозакупена Киа Соренто и вече проблем...........

                Първоначално публикуван от hristian37 Преглед на мнение
                ... Фул-тайм, демек постоянно 4х4?
                Ми не!

                Системата се нарича On Demand. Никакво постоянно 4х4 не е. Фултайм са системите с междуосев диференциал, а Соренто 1 с такъв няма. Соренто 1 е или с твърда връзка - Парттайм или с вискомуфа, която се блокира твърдо при 4x4LO

                Иначе Киите много ги разбира Соти 0885477440
                Последно редактирано от bullet_pk; 04-10-19, 07:37.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #23
                  От: "Ново"закупена Киа Соренто 2006-та и вече проблем...

                  Разтеглена е галовата верига в раздатката. Отивай при Соти, качете я на крика и развъртете яко гумите на първа скорост (кутията ти е с типтроник, нали?)
                  При рязко подаване на газ зацепва 1:1 раздатката и се получават чукове като не стъпи веригата върху пиньоните. По спомен - 700лв беше една такава.

                  Успех!

                  Коментар


                  • #24
                    От: "Ново"закупена Киа Соренто 2006-та и вече проблем...

                    Благодаря за отговора и насоката. След като 2 дни само чета, най вероятно си прав. Това е болката на киите. Поръчах си верига от ибей, защото предполагам, ако си взема раздатка втора ръка пак ще е с разтегната верига. Гледах клипчета за ремонт, нищо сложно не видях....Мисля си, понеже, електронен модул управлява зацепването, неможе ли някак да му спра тока да не зацепва?

                    Коментар


                    • #25
                      От: "Ново"закупена Киа Соренто 2006-та и вече проблем...

                      Може, разбира се, даже има готови устройства за тези раздатки, които позволяват да се включват и изключват принудително различните режими. До скоро се продаваше такова във Форума, нещо сравнително просто е, с някакви релета в него.
                      Но има вероятност, ако просто сега изключиш нещо по системата, да ти свети лампа за неизправност на таблото. Освен това се губи малко смисъла на тая кола без опция за 4х4.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #26
                        От: "Ново"закупена Киа Соренто 2006-та и вече проблем...

                        Махни TCCS бушона. Карай си смело на задно. Има моя тема, в която обяснявам преработката към super tod.

                        Коментар


                        • #27
                          От: "Ново"закупена Киа Соренто 2006-та и вече проблем...

                          Първоначално публикуван от hristian37 Преглед на мнение
                          Благодаря за отговора и насоката. След като 2 дни само чета, най вероятно си прав. Това е болката на киите. Поръчах си верига от ибей, защото предполагам, ако си взема раздатка втора ръка пак ще е с разтегната верига. Гледах клипчета за ремонт, нищо сложно не видях....Мисля си, понеже, електронен модул управлява зацепването, неможе ли някак да му спра тока да не зацепва?
                          Може, както каза колегата. Но не виждам смисъл да осакатяваш колата. ТОД -раздатката е много удобна за ежедневна употреба, и с нова верига няма да имаш проблеми години наред. Ще се изненадаш колко безпомощна е кола с размерите и теглото на Соренто на заден мост само.
                          Животът е харизан кон според мен...

                          Теди

                          Коментар


                          • #28
                            От: "Ново"закупена Киа Соренто 2006-та и вече проблем...

                            Идеята ми е не да преправям нещо, а само да видя дали ще спре да чука. Иначе си държа на 4х4.
                            Този бушон в купето или в двигателя е?

                            Коментар


                            • #29
                              От: "Ново"закупена Киа Соренто 2006-та и вече проблем...

                              Така, махнах бушона, който се намира в купето и чукането спря. Поръчах си верига от ибей, като ми дадоха каталожния номер - има я и в алиекспрес, цената е 130$ с доставката. интересно ми колко кара тази верига. На мен 4х4 ще ми трябва 4-5 в годината за да ида за риба. Колегата който има тема за преправянето, моля за линк да прочета все пак.
                              Поздрави

                              Коментар


                              • #30
                                От: "Ново"закупена Киа Соренто 2006-та и вече проблем...

                                Първоначално публикуван от hristian37 Преглед на мнение
                                Колегата който има тема за преправянето, моля за линк да прочета все пак.
                                Поздрави
                                Според мен ще кара веригата още дълго...най-малкото докато колата е в теб.

                                Но въпреки това намерих линка за продажбата на това устройство, още се продава май.
                                https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=229647

                                ПП: Зимата на хлъзгаво не се отказвай от автоматичния режим на раздатката.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X