Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно прегряване на Класик с VM 2.4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Относно прегряване на Класик с VM 2.4

    Здравейте.Искам да попитам конкретен въпрос.някой от учасниците във форума сменял ли е на мотор ВМ 2.4 на Класик виско съединителя на радиатора с перката с електрически вентилатор ,и какъв е бил ефекта.За протокола казвам се Орлин и съм от Пловдив .Историята на колата е дълга , и мъчителна за мен , затова да не навлизаме сега .Благодаря предварително на всеки , който сподели своя личен опит по конкретния

  • #2
    От: Относно прегряване на Класик с VM 2.4

    Ако е неподходящо мястото на темата , моля някой от администраторите на форума да я преместят на подходящо място .Моля за извинение , и благодаря на всички .

    Коментар


    • #3
      От: Относно прегряване на Класик с VM 2.4

      Тук много мразят тоз двигател и само отрицателни мнения за него ще чуеш. Аз също имах, но 2,5 - проблемите почнаха след смяна на водната помпа - трябва да е правилната - с широки перки. Ако е правилна - няма да има смисъл да мислиш за ел.охлаждане.
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #4
        благодаря пинмастър за съвета за помпата , благодаря и за напомнянето , относно мнението на колегите , но аз карам колата от 2007 година и не съм сменял помпата .та си е оригиналната от завода .аз конкретно питах дали някой е правил този експеримент ,за да не научавам по трудния начин.явно никой не го е правил , или не му се споделя .виждам че не е преместена темата , посещавана е ,но отговор няма .когато имам свой резултат ще го споделя .

        Коментар


        • #5
          здавейте отново след дълго време.бях обещал да споделя резултатът от моите главоболия.не се наложи да монтирам ел. вентилатор , защото си намерих оригинален виско съединител с оригинална перка в прекрасно състояние - разбира се втора ръка , и то тук в българия ! това са най добре похарчените 26 лева по тази кола - на фона на разходите по 5 пъти смяна на гарнитури ,смяна на спукана глава , и един ПЪЛЕН основен ремонт , 3 пъти шлайфане на глави - два пъти двустранно , избиване на водачи и монтаж на гумички на клапаните . за които не знаят мотора оригинално няма - гори си масло по дефиниция . НО ВЕЧЕ НЕ ГРЕЕ даже и до хижа здравец . с мои приятели електрончици заиграхме се , и направихме ел дисплей и монтирах датчици за температура на всяка глава и сега 200 пъти в секунда се опресняват данните на лед дисплей в купето . бяхме се притеснили че може би водата не циркулира добре , но се оказа че не 4 гла.ва е най топла , а 3-та .верно 2-3 градуса само , но е по топла . лошото е че даже и да прегрява мотора , парното е неефективно . какво ли не правих , даже монтирах допълнителна печка за мотора , но нянаше ефект - зимата си беше откровено студено купето . тази зима реших кардинално нещата с една суха китайска печка която прави вътре САХАРА !!!! между другото мой колега монтира такъв ел вентилатор с термовключвател на друг такъв ровер , и отзивите са прекрасни - явно не е имал моя късмет с изправно виско .толкова засега от мен . колата продължавам да си я имам от 2007 , и да си я карам основно за любителски преходи в планината , за да отидем на места на които жена ми не ми дава да ходим с нейната равка ! щях да забравя - някой отварял ли е на нашите ровери бугето ? на моето ми са се разбили шарнирните болтове и вече 3 години ги разкарвам в колата , но още не съм ги сменил . така и така ще го свалям ,струва ми се омекнало , та да питам някой има ли опит с отварянето и ремонта ? благодаря предварително

          Коментар


          • #6
            явно няма интерес към зададения въпрос . то така беше и предишния път , но нищо .предполагам че е въпрос на чест всеки ленд ровер ентусиаст да решава проблема си сам като истински благородник , и да не споделя интимни подробности за общуването с любимата като английски джентълмен . странен е този сайт - прерових всички теми , но не открих нищо за този странен амортизатор . когато повдигам обаче въпроса ........ странно мълчание - единодушно .

            Коментар


            • #7
              Не съм чувал някой да ремонтира богето. И аз се каня от 10ина години да отворя едно и да видя какви авточасти ще излязат от вътре, ама пусто време. Има на него 2 тапа и си пише Не отваряй. Та ако е омекналоремонта е обречена кауза. Не случайно цената на ново боге е толкова неприятна.Всеки предпочита да го разкара заедно със стабилизиращата щанга отзад и да си сложи по-твърди пружини. Парното на Класика си грее прекрасно стигада има поток на антифриз заради полуотворено кланче, радиаторчето да не е запушено отвътре с котлен камък и отвън с листа. Важно е и въздуховодите да са здрави и да са нанизани на местата си.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                благодаря за откровенния отговор за богето.странно ми се вижда тук в този форум никой да не е отварял нещо на което да пише не отваряй.за мен е обречена кауза самно опита да се измъкна от дупка 2 на 2 на рогошко шосе .щом успях да си НАПРАВЯ сам ,не да си поправя,копченцето за вкиючване на осветлението под капака на мотора и то не защото го няма или е скъпо ,или неможе да се замени ,а просто да си докажа че по колата няма нищо което неможе да се направи.а кранче на парното няма .колата съм я разглобявал на болтове и гайки , въздуховоди ,моторче радиаторче , клапички вакумни мембрани ,роторната проклета перка и всичките му там ключета за различните режими .отделно промивка на радиаторчето ,разпояване на големия радиатор и почистване на тръбичките механично. 3 те скорости на парното си са наред ,но просто няма тази отоплителна мощ на която сме свикнали при немските и японски коли . затова и в предния пост съм писал че реших проблема с въздушна печка 2 киловата .а от уникалната система за окачване на задния мост не само че няма да се лиша , а и не разбирам как може да ме агитираш .при положение че имаме съпоставка на две коли , едната моята изцяло заводско окачване , другата дискавъри 1 което няма само бугето в системата на задното окачване н о пак има шарнирно окачване на задния диференциал на един и същ път брутален оф роуд ,при мен не си разляхме кафето в чашите , а на колегите им излезнаха камъните от бъбреците . караме километри един след друг с еднаква скорост ,при визуален контакт и постоянна радиовръзка .буге 2-ра ръка в пловдив годно има за около 100 “сто„ лева ,незнам какво му е неприятното .моят класик НЯМА стабилизиращи торсионни щанги .пружините и отпред и отзад са откровено меки , но при последния път когато се качвахме до връх ботев карах на 3-та бавна , на места 4-та , или на 2-ра бърза или 3-та и като слезнахме долу спътника ми се впечатли много че колата вози еднакво меко и на асфалт и на офроуд . но така си мисля аз - всеки може да решава какво да прави по колата си. благодаря много че обърна внимание на публикацията ми , много бих се радвал и други мнения да чуя .

                Коментар


                • #9
                  здравейте всички.бях обещал да споделя когато започна ремонта на богето.проблем ми е да кача снимки ,защото съм на линукс , но общо взето стигнах до момента с резервните части от фридрихсхафен.вътре има 2 много особено оформени мембрани , които с времето са се скапали от маслото и налягането.нищо опасно с отварянето ,ако се внимава ,когато се развиват двата винта , на които пише да не се отваря по никакъв повод !!!!едната от мембраните е проблемна за изваждане - трябва специален инструмент.сигурно ще се поръчва кит за ремонт , който включва мембрани ,,0 ,, пръстени и работно бутало с клапани за вътрешната пневмо помпа.не ми се поръчва на стругар да прави матрици за 2 мембрани , но ако видя зор с доставките , и на това ще минем.при първа възможност , като се преборя с компютрите и снимки ще има.незнам дали има интерес.

                  Коментар


                  • #10
                    здравейте ,надявам се да кача малко снимки на разглобеното боге. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20211018_123226.jpg
Прегледи:252
Размер:695.2 КБ
ID:6784529Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20211018_123226.jpg
Прегледи:238
Размер:695.2 КБ
ID:6784535Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20211027_113556.jpg
Прегледи:291
Размер:665.2 КБ
ID:6784531Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20211027_113543.jpg
Прегледи:290
Размер:823.4 КБ
ID:6784532Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20211027_114106.jpg
Прегледи:290
Размер:442.1 КБ
ID:6784533Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20211018_192408.jpg
Прегледи:297
Размер:1.22 МБ
ID:6784534 дано да съм успял да предизвикам нечий интерес , а и съм отворен за идеи за намиране на резервни части.основния ми проблем са двете мембрани от двете страни на широката втулка надяната на работния цилиндър .уплътнителните пръстени ще се изработват по поръчка , и не са спънка .
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      моля администраторите да преместят темата , или да я открият като нова , ако не и е тука мястото .все си мисля че техническите форуми са място където ентусиасти , за какъвто се смятам , да обсъждат проблеми с които сами не могат да се справят , и от където да почерпят нови идеи за решения .

                      Коментар


                      • #12
                        Браво за положените усилия! Малко хора останаха дето да вярват на всичко дето е написано в нета!
                        Последно редактирано от Пенчо; 02-11-21, 10:21.

                        Коментар


                        • #13
                          Впечатляващо. Занимавам със значително (МНОГО) по-стари... неща, но колко само по-прости... Мислех да си купя нещо такова по-съвременно, главно за да си блъскам главата с него за разтоварване, но като гледам сложността и особености разни... виждам че ми е още рано.

                          Коментар


                          • #14
                            такаааа ... дотук не ми стана ясно отношението към проблема. гледам че не е преместена темата , значи модераторите са снизходителни че съм се отклонил от основната тема .по отношение на поста на TStanim мисля че старите неща изискват много повече внимание , и технологиите им са колкото стари и изпитани , толкова и забравени ! тук обаче се сблъсквам с тотално непознаване на кинематиката и принципа на работа на този механизъм , още повече че и производителите никъде не са благоволили да разпространят сервизна мрежа . да не говорим че от завода производител отговориха че от 10 г били спрели производството на изделието , и не ги е грижа за нищо .сега се мъча да разбера къде да направя вентили за пълнене с 25 бара азот . самите вентили , както и пълненето не са проблем , но не съм сигурен кои обеми точно трябва да се пълнят . май нещата отиват към правене на матрици за мембраните . и това е решимо задание , но без консултации с фамилията Шкодрови няма да мина .иначе детайлите са почистени и подготвени , но чакат пълната комплектация .чакам идеи ,ще съм благодарен на всякакви приумици - пък дано се роди решение . благодаря

                            Коментар


                            • #15
                              Дай телефон да се чуем. Или видим, че е дълго за обяснения по нета. Аз съм в Борово. Телефона ми е в профила.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X