Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мистерията на Линът край село Бойково

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мистерията на Линът край село Бойково

    По дължина е изток запад. Имате ли снимки какво показва компаса във вашия случай.

    Коментар


    • #32
      От: Мистерията на Линът край село Бойково

      Първоначално публикуван от Scotland Преглед на мнение
      По дължина е изток запад. Имате ли снимки какво показва компаса във вашия случай.
      Имам снимки, а твоето твърдение с какво е подплатено?
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

      Коментар


      • #33
        От: Мистерията на Линът край село Бойково

        В момента работа да възстановя снимките от пътеписа, там използвам компаса на телефона си, но не съм "твърдял" нищо, а напротив признавам си, че техниката ми е далеч от професионална. Та по дължина ми е интересно какво сте установили.

        Коментар


        • #34
          От: Мистерията на Линът край село Бойково

          Е той магнитния север се мести. Не е ясно какво е било, когато са го дялкали
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • #35
            От: Мистерията на Линът край село Бойково

            Първоначално публикуван от Scotland Преглед на мнение
            В момента работа да възстановя снимките от пътеписа, там използвам компаса на телефона си, но не съм "твърдял" нищо, а напротив признавам си, че техниката ми е далеч от професионална. Та по дължина ми е интересно какво сте установили.
            Нямах предвид твоето мнение, а едно твърдение в статия описваща мястото. Там се твърдеше за много точна ориентация на древните...и то на север..
            Ето снимки:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-a27f658c984cee7e025c011590992083-V.jpg
Прегледи:1
Размер:206.7 КБ
ID:5822268
            Прикачени файлове
            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

            Коментар


            • #36
              От: Мистерията на Линът край село Бойково

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-603f83d7cbd57a3df8158db35456d8ec-V.jpg
Прегледи:1
Размер:241.3 КБ
ID:5822282
              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

              Коментар


              • #37
                От: Мистерията на Линът край село Бойково

                То се е изместило от земетресенията.
                Иначе като са го дълбали е бил строго ориентиран по север. Засичали са го с по-прозд телефон
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #38
                  От: Мистерията на Линът край село Бойково

                  И са си вярвали на техниката, щото иначе щеше да е многоъгълник след корекциите .
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мистерията на Линът край село Бойково

                    Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                    Част от сегашната невъзможност да се изпълни такова нещо, като строежа на голямата пирамида се дължи на неща като обществен строй и права на човека Не на липса за познание на методите
                    В никакъв случай не споря за това кой как и защо е построил пирамидите, темата ми е адски интересна и затова прочитам всяка версия и зачитам всяко мнение. Всъщност в пирамидите има адски много висша математика, ДОКАЗАНО, която сама по себе си не би следвало да е налична по това време като знание. Но, една елементарна сметка винаги ме е озадачавала, сметка, която дори съвременната наука не може да постигне, та незнам до колко обществения строи и права на човека са намесени. Пирамидата тежи 6,500,000 тона, изчислено, доказано. Освен това се твърди, че е построена само за 23 години. Това е обект в който спокойно се побират всички западноевропейски катедрали като обем. 23 години правят 8395 дни. Ако разделя теглото на пирамидата на дните за които е построена 6,500,000:8395=774 излиза, че за ден са вдигали над 770 тона и са ги добавяли към вече построеното. Това ще рече, че тези древни строители са можели да вдигнат над 30 тона за час. Не само това, ами и за да завършат пирамидата за 23 години, те явно са работили 7 дена в седмицата по 24 часа нон стоп. Това е непосилно дори за съвременната наука и строителство. Като се има предвид, че материала е доставян от над 1000 километра за което е трябвало предварително да се направи хубав път по който някак каменните блокове да се пренесат и да се организира логистика така, че всеки час да се доставят над 30 тона, преодолявайки каквито и да е пречки, то остава въпроса, как древните строители на пирамидите са успяли да направят нещо, за което дори днес нямаме нужната техника..... та тая елементарна задачка, как се мъкнат 6,500,000 тона на хиляда километра за 23 години нон стоп работа винаги ме е озадачавала.

                    За Линът, първо не е съд за вино, второ е по стар от пирамидите, трето за времето в което е направен, не се предполага дори, че хората са имали такива инструменти или знания! Но приемам веднага, че си има "майстори", които правят чудеса без да имат дори първи клас образование примерно.....

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мистерията на Линът край село Бойково

                      Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                      Нямах предвид твоето мнение, а едно твърдение в статия описваща мястото. Там се твърдеше за много точна ориентация на древните...и то на север..
                      Ето снимки:
                      [ATTACH=CONFIG]997883[/ATTACH]
                      Какво отклонение изток запад засякохте вие. Ще взема да се кача тия дни с читав компас, даже си мисля, да отида с няколко да видим какво ще показват......

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мистерията на Линът край село Бойково

                        Радвайте се на природата и не търсете под вола теле. Из въпросните места се подвизавам едни тридесетина години , прекрасни са , ама чак извънземни да търсим няма нужда.
                        Фиат Купе
                        Опел Фронтера В
                        Мицубиши Паджеро Пинин

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мистерията на Линът край село Бойково

                          Първоначално публикуван от Scotland Преглед на мнение
                          В никакъв случай не споря за това кой как и защо е построил пирамидите, темата ми е адски интересна и затова прочитам всяка версия и зачитам всяко мнение. Всъщност в пирамидите има адски много висша математика, ДОКАЗАНО, която сама по себе си не би следвало да е налична по това време като знание. Но, една елементарна сметка винаги ме е озадачавала, сметка, която дори съвременната наука не може да постигне, та незнам до колко обществения строи и права на човека са намесени. Пирамидата тежи 6,500,000 тона, изчислено, доказано. Освен това се твърди, че е построена само за 23 години. Това е обект в който спокойно се побират всички западноевропейски катедрали като обем. 23 години правят 8395 дни. Ако разделя теглото на пирамидата на дните за които е построена 6,500,000:8395=774 излиза, че за ден са вдигали над 770 тона и са ги добавяли към вече построеното. Това ще рече, че тези древни строители са можели да вдигнат над 30 тона за час. Не само това, ами и за да завършат пирамидата за 23 години, те явно са работили 7 дена в седмицата по 24 часа нон стоп. Това е непосилно дори за съвременната наука и строителство. Като се има предвид, че материала е доставян от над 1000 километра за което е трябвало предварително да се направи хубав път по който някак каменните блокове да се пренесат и да се организира логистика така, че всеки час да се доставят над 30 тона, преодолявайки каквито и да е пречки, то остава въпроса, как древните строители на пирамидите са успяли да направят нещо, за което дори днес нямаме нужната техника..... та тая елементарна задачка, как се мъкнат 6,500,000 тона на хиляда километра за 23 години нон стоп работа винаги ме е озадачавала.

                          За Линът, първо не е съд за вино, второ е по стар от пирамидите, трето за времето в което е направен, не се предполага дори, че хората са имали такива инструменти или знания! Но приемам веднага, че си има "майстори", които правят чудеса без да имат дори първи клас образование примерно.....
                          Сега е мой ред да се поинтересувам относно голямата пирамида, щото признавам си, не съм наясно с подобни неща като темповете й на строене, та не ми е работа да ръся глупости, без да съм запознат. За висшата математика продължавам да имам сериозни резерви все пак. Не се сещам за какво им е трябвала.

                          Относно обработката на камъка, примерно дялане, е сравнително ясна още от преди колелото и много преди металургията. Същото важи и за ориентацията по посоките на света по звездите.

                          Има още един ъгъл, под който е добре да се погледне тая работа с висшата математика. Например плаването и ветроходството са измислени преди хиляди години, докато физиката и математиката, с които се описват процесите, са сравнително отскоро. Очевидно не е било необходимо да се знае науката, за се практикува практиката. (Тавтология звучи гордо ). Кольо Фичето също не е бил много наясно с диференциалните уравнения, доколкото знам, но е построил неща, дето сега ако не се подпишат две купчини архитекти, инженери и три - четири комисии, няма как да се позволи да се строят. Съвременните майстори още проектират покриви и пресичат пирамиди с призми, без да имат капка идея даже от стереометрия.

                          За частта с пирамидите и висшата математика, ако можеш да споделиш някакъв източник, ще ми бъде интересно. Когато прочета "доказано е", съмненията ме изпълват като газове Понеже рядко се споменава как е доказано.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мистерията на Линът край село Бойково

                            Първоначално публикуван от Scotland Преглед на мнение
                            Какво отклонение изток запад засякохте вие. Ще взема да се кача тия дни с читав компас, даже си мисля, да отида с няколко да видим какво ще показват......
                            Отклонението е видно от снимката. Точността е такава, че намерих мястото от раз през гората. Маркировка, която отклонява от пътя не видях. Бе и сравнено с компас и на друг телефон. Нямам претенции за точност, но твърдението за феноменалните умения на някогашните обитатели ми се виждат преекспонирани.


                            ПП 15-тина градуса отклонение изток/запад .....
                            Последно редактирано от agogov; 17-10-19, 19:15.
                            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мистерията на Линът край село Бойково

                              Съвременната наука е забравила много от знанията, съществували преди хиляди години. Напр. тръбите на Йерихон, огледалата на Архимед, гръцкия огън, колективния разум и много други. Особено загадъчно е употребата на халюциногенни гъби през последния ледников период и приносът им за оцеляване на вида ни.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мистерията на Линът край село Бойково

                                The Revеlation of the Pyramids за мен е страхотен документален филм, пълен с мнения на световни водещи експерти за строителството на пирамидите, говорещи от свое име в първо лице. Там за висша математика се говори много и се показва, доказва и аргументира. Ако някои друг има обяснение как се строи 6,500,000 тона сграда от камък за 23 години с радост ще го прочета или гледам.
                                Последно редактирано от Scotland; 18-10-19, 11:01.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X