Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мистерията на Линът край село Бойково

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мистерията на Линът край село Бойково

    Благодаря за топлите и хубави коментари. Радвам се, че това, което правя представлява интерес.

    Поздрави

    Драгомир Желев

    Коментар


    • #17
      От: Мистерията на Линът край село Бойково

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Може, ама е на върха на един хълм. Как са го пълнили? На ръка с мехове или дървени кофи? Или с бурета и коне? Мнооого дни трябват докато се напълни, това са много кубици.
      Ако е до запас от вода-в бурета е по-практично.

      Още една мистерия, подобна на "линът".
      На крепоста Цепина има подобен и според легендите е имало водопровод от тип скачени съдове , няма открити следи до момента .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #18
        От: Мистерията на Линът край село Бойково

        Дядо ми е от с. Бойково, те с баба ми знаят за съществуването му. Аз съм прекарал много време там и все още ходя лятно време да си почивам. За първи път чувам за този Лин, макар че местностите нагоре от селото познавам горе-долу до манастира съм ходил десетки пъти, баща ми също не го е чувал, макар и той да е прекарал солидна част от детството си по тамошните гори.

        Коментар


        • #19
          От: Мистерията на Линът край село Бойково

          Интересно. Въртял съм се в района, но не го знаех.
          Чувал съм за някакво светилище над бойково. Явно това се има предвид или друго??
          Какво всъщност означава Лин?
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • #20
            От: Мистерията на Линът край село Бойково

            Ходил ли си на Татул ?
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:257.jpg
Прегледи:1
Размер:44.4 КБ
ID:5821876
            сифона върви надолу внимателно по едни вадички .
            Според вас това нещо дали се използва за нещо различно от жертвопринушение на човек или животно ?
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #21
              От: Мистерията на Линът край село Бойково

              Виждам, че се заформя дискусия, та да дам и моя скромен принос. Какво означава Лин? Съд за вино, вид риба, или тракииски поет. Лин се води или брат или учител на Орфей. В книгата си Орфей и Азбуката Никола Гигов споменава, че между селата Ситово и Бойково е имало селище на име Лин. Също така името Лин е засвидетелствано в камменната плоча от село Гела. Интересно е, че се споменава за Лин, че освен, че е учител по музика на Орфей, владеел буквите и така „записвал“ музиката. Съвпадение или не, но в близост до Линът се намира и Ситовския надпис, а той е вероятно е най стария надпис в Европа.
              Сам по себе си, Линът не е просто, издълбан или изсечен саркофаг в скалата. Цялата скала и идеално загладена, като така се получава гладката площадка в която е изсечен линът. Проблемът настъпва с това, че е факт, че изсичанията са изключително прецизни, както на самия Лин, така и на околните скали, което предполага високоразвита технология, подобна на съвременната за обработка на скали и скални късове, а в същото време е факт, че в предполагаемата датировка на обекта, а именно неолита или бронзовата епоха, не е възможно човек да е разполагал с подобни знания или технологии. Узадачаващ е факта, че Линът е ориентиран перфектно по посоките на света, а затова е необходимо знания за магнитнитните полюси на Земята, съответно необходим е бил, някакъв вид компас, а компаса бил изобретен от китайците, но само няколко хиляди години по късно от Линът. Два самоизключващи се факта, че Линът е вероятно изсечен във времена в които не се предполага, това да е било възможно. Като се има предвид, че подобни обекти като Линът са буквално стотици по нашите земи и в голямата си част са по стари от Пирамидите дори, правете си сметка, каква цивилизация е живяла и творяла тук. Тези обекти са в състояние да променят представата ни за развитието на човечеството. Вместо да са обект на постоянни научни изследвания, те си седят забравени в гората.

              Коментар


              • #22
                От: Мистерията на Линът край село Бойково

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                В резюме пак опираме до максимата - козата си сака пръч, тоест има индустрии и професии, където има много тайни и умения трупани с векове, и там майсторлъка се познава по постигнатото, за пример - едни пирамиди в Египед, ............................все неща построени без съвременни дигитални уреди за измерване, ДжиПиЕс навигации и десетки килограми с книги по съпромат и технически характеристики на всички материали на планетата...
                За пирамидите в Египет, само да вметна, че са висша математика, числата Пи, Фи, пропорции, златни сечения, невероятна ориентация по звезди съзвездия и т.н. та малко ме съмнява както викаш "неук мангал" да се оправи.... освен това и до ден днешен, не е изяснено как са изрязани блокове, някой по 70 тона и пренесени на близо 1000 км, а как са наредени с точност до няколко микрона, няма място за човешки косъм, също не е много ясно. Факт, че математичските и астрономически величини заложени в пирамидата, според съвременната наука, става достояние на човечеството, хиляди години по късно. Откъде строителите на пирамидите са ги имали тогава. Чел съм Кристофър Дън, Грем Хенок, Рудолф Гантенбрик. Пирамидата в Гиза може да побере спокойно половината катедрали на Западна Европа, плюс Парламента ни и Емпайър Стейт Билдинг, освен това тежи над 6 милиона тона, състояща се от няколко хиляди скални блокове. Даже в днешно време, няма как такова количество материал да бъде пренесено от хиляда километра и да се построи пирамида за 30 години, камо ли да се нареди с прецизността с която това е сторено.

                Тъй като темата е пре любопитна за мен, ще съм благодарен да споделиш линкове от видеа свързани със строителството в които евентуално може да се търси отговора как от неолита са имали знания за нещо, които и днес човечеството трудно би постигнало да не казвам, още е невъзможно.

                Коментар


                • #23
                  От: Мистерията на Линът край село Бойково

                  Вземи мерките на един обикновен кухненски стол. С малко напъване ще намериш и Пи и Фи, че и златното сечение.
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мистерията на Линът край село Бойково

                    Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                    Вземи мерките на един обикновен кухненски стол. С малко напъване ще намериш и Пи и Фи, че и златното сечение.
                    Пи, Фи, сечения ала бала, ей къде е Испания, Барселона, катедралата един живот я е сътворил колко поколения още не могат да я завършат по чертежите...

                    Мен жокер ми не требе, аз съм виждал неуки строители дърводелци, не масони а прости дърводелци и знам как с няколко прости железца слагат цялата наука в джоба си и при това го правят за секунди, все едно дядо ти викинг е имал секстанти и сат навове и комуникации и карти с топология на дъното и фарове по всяко пристанище и т.н....
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мистерията на Линът край село Бойково

                      Първоначално публикуван от Scotland Преглед на мнение
                      За пирамидите в Египет, само да вметна, че са висша математика, числата Пи, Фи, пропорции, златни сечения, невероятна ориентация по звезди съзвездия и т.н. та малко ме съмнява както викаш "неук мангал" да се оправи.... освен това и до ден днешен, не е изяснено как са изрязани блокове, някой по 70 тона и пренесени на близо 1000 км, а как са наредени с точност до няколко микрона, няма място за човешки косъм, също не е много ясно. Факт, че математичските и астрономически величини заложени в пирамидата, според съвременната наука, става достояние на човечеството, хиляди години по късно. Откъде строителите на пирамидите са ги имали тогава. Чел съм Кристофър Дън, Грем Хенок, Рудолф Гантенбрик. Пирамидата в Гиза може да побере спокойно половината катедрали на Западна Европа, плюс Парламента ни и Емпайър Стейт Билдинг, освен това тежи над 6 милиона тона, състояща се от няколко хиляди скални блокове. Даже в днешно време, няма как такова количество материал да бъде пренесено от хиляда километра и да се построи пирамида за 30 години, камо ли да се нареди с прецизността с която това е сторено.

                      Тъй като темата е пре любопитна за мен, ще съм благодарен да споделиш линкове от видеа свързани със строителството в които евентуално може да се търси отговора как от неолита са имали знания за нещо, които и днес човечеството трудно би постигнало да не казвам, още е невъзможно.
                      Тука подкрепям BatGeorgeone. Чак толкова висша да е математиката, ще се изненадам. Построителни задачи сме учили в училище. Отдавна беше, но имам спомени. Много от тия методи изглеждат по подобен начин. Често прилагащите метода не го разбират, не се налага да го изобретяват, а да спазват рецептата. Тежката работа по-скоро е била изпълнявана по-скоро от тип "неук мангал", отколкото от виртуозни математици и инженери. Иначе, действително, много трудно ще събереш достатъчно такива математици и инженери, които да дялат камъни с ръчни инструменти и да дърпат огромни блокове с въжета, достатъчно за пирамидите Част от сегашната невъзможност да се изпълни такова нещо, като строежа на голямата пирамида се дължи на неща като обществен строй и права на човека Не на липса за познание на методите

                      Моля да не бъде тълкуван постът ми като заяждане, тъй като в никакъв случай не е. Напротив, моите уважения и благодарност към хубавата тема! От тази и другите теми виждам, че имаме сходни интереси и оттам сходни разбирания за историята.

                      Просто аз не съм чак такъв привърженик на мистицизма. В друга тема или на лично съобщение бях изпратил препоръка за книгите на Тур Хайердал. Например относно ориентацията по посоките на света, в "Кон Тики" е писано за ориентацията по звездите. На мен също не ми е трудно нощно време при ясно небе да намеря север.

                      "Аку Аку" е книга за Великденския остров - едно място с мегалитни статуи по 50 и нагоре тона, а и с по-малко население от древен Египет, за което до ден днешен се спрягат всякакви мистични теории, та и извънземни дори. Един пасаж от тази книга ми се е запечатил в главата. След като разбраха как са изправяни тези статуи, авторът заключи, че научните трудове много трудно си пробиват път до хората, но пък всякакви приказки за извънземни плъзват бързо като епидемия.

                      Още веднъж благодарности за хубавата тема и поздрави за интереса към нашата история!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мистерията на Линът край село Бойково

                        Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                        ...
                        "Аку Аку" е книга за Великденския остров - едно място с мегалитни статуи по 50 и нагоре тона, а и с по-малко население от древен Египет, за което до ден днешен се спрягат всякакви мистични теории, та и извънземни дори. Един пасаж от тази книга ми се е запечатил в главата. След като разбраха как са изправяни тези статуи, авторът заключи, че научните трудове много трудно си пробиват път до хората, но пък всякакви приказки за извънземни плъзват бързо като епидемия.

                        Още веднъж благодарности за хубавата тема и поздрави за интереса към нашата история!
                        И как са ги местели? И как е доказано това откритие?
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мистерията на Линът край село Бойково

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          И как са ги местели? И как е доказано това откритие?
                          Преместване = пре - местване, тоест смяна на местоположението на обект от едно място на друго.

                          Изправяне може да означва, че един предмет не е бил преместван а само изправен и от време Римско знаем за един умник, който само един лост искал и опорна точка и щял да повдигне света и те така, тежки предмети се повдигат и се повалят с инструменти побиращи се в ръчен багаж, казвам го като човек преместил дървена барака, собственоръчно на около 2-3 метра.

                          Тежеста беше няколко стотин килограма ама размерите нещо като почти 2 х 3 метра, та милиметър по милиметър се повдига, с лостова система, подложки тънки и бавно славно се повдига(изправя) и "планина" после върху гладки пръти се търкаля/премества и те така те.

                          За Великденския остров, доказано е с разкопки от хора с опит в археологията и другите науки в областа, в началото са си мислели, че само глави а после се е оказало, че статуите са леко под земята.
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мистерията на Линът край село Бойково

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            И как са ги местели? И как е доказано това откритие?
                            Историята е много интересна. Всички завършени статуи са съборени по време на бунт преди стотици години. Изправени стоят само незавършените. По време на разкопките, проучванията и разговорите с местното население, питат знаят ли как са били изправяни. Кметът на селото, когото те мислят за нещо като селски идиот, им казва, че може да изправи една статуя, за да им покаже. Естествено никой не го взима на сериозно и му предлагат 100 долара, ако успее. Това за тези хора по това време са много пари.

                            Важно е да се отбележи, че статуите са високи 7 - 10 метра и тежат над 50 тона. Най-голямата е над 80 тона. Също така не стоят прави просто на земята, а на издигната платформа.

                            Кметът приема предложението. Накратко - статуята е изправена върху платформата от изненадващо малък брой хора за 18 дни (!) с помощта на три дебели дървени лоста и конструкция от камъни. При това от човек, който никога не е опитвал, нито е виждал как става. Знае метода само от разказите на баща си и дядо си вечер в колибата, които е бил длъжен да изслуша.

                            Та, доказано по най-категоричния начин - емпирично.

                            Целият процес е проследен от участниците в експедицията, която си е съвсем сериозна археологическа експедиция.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мистерията на Линът край село Бойково

                              В пътеписа снимките са взети от опция "снимки" най-горе от изредените вляво екстри, в албум на гугъл, но там само автора си ги вижда.
                              Мисля че изчезват за 2-3 дни, в зависимост кога влиза бота на гугъл да хване нередност.

                              Снимките се оправят по следният начин:

                              1. Десен бутон върху всяка снимка поотделно и цък на "запазване на изображението като".
                              2. Правиш папка с име, например "Ремонт на пътеписа" и ги слагаш в нея.
                              3. После отиваш тук: https://www.iloveimg.com/bg/compress-image и ги намаляваш 800/600 пиксела.
                              защото с големи снимки трудно се отваря пътепис, а такива са и правилата на форума.
                              4. Отиваш в "снимки" на албума си в гугъл и теглиш намалените снимки, но там може да ги гледа само собственика.
                              5. Споделяш ги със себе си, т.е. прехвърляш в "споделене", с което даваш знак на гугъл, че разрешаваш на
                              всички по света да ги гледат.

                              После правиш темата отново и модераторите ще решат дали да я сложат на мястото на повредената тема.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мистерията на Линът край село Бойково

                                Днес се отбих до там на път от Бойково за Плочник. Въобще не е ориентиран на север, както някъде се твърдеше.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20191013_113601.jpg
Прегледи:1
Размер:837.6 КБ
ID:5822245
                                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X