Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гумиран под за ТЛК 70 модел 1-KZ 3.0 1995г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гумиран под за ТЛК 70 модел 1-KZ 3.0 1995г.

    Здравейте колеги.
    Отскоро притежавам въпросния джип и удоволствието, което ми доставя е невероятно. Почвам да си правя багажник за тавана и там да монтирам резервната гума и други неща.Пода е мокет и ми се струва доста непрактично - трудно почиствне, поема миризми и др. Ровчих из нета, но не успях да открия нищо подходящо. Искам да сложа нещо, което е правено за това, а не да го правя сам, защото мисля, че няма да се получи добре. Ще съм благодарен, ако някои има инфо откуде, колко и т.н.
    Благодаря.

  • #2
    От: Гумиран под за ТЛК 70 модел 1-KZ 3.0 1995г.

    Или гумен под втора употреба от такава кола или нов от Австралия. първото трудно до невъзможно за намиране а второто излиза скъпо заради доставката.
    Оригиналния мокет ако е здрав нищо му няма.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #3
      От: Гумиран под за ТЛК 70 модел 1-KZ 3.0 1995г.

      Виж кой/ако/ продава Хъски или Weathertech за модела,комплекта на комбито беше около 250 долара,за Европа умножавай по 2 или направо чети какво пише Русев преди мене.

      Иначе готино,връщаш се от ски,вадиш гумите и газ с Киршнера........само дето тия пари там не бих ги броил за едните гумени стелки па ако ше златни да са
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Гумиран под за ТЛК 70 модел 1-KZ 3.0 1995г.

        Честито за придобивката.
        Гумата на покрива при тези автомобили е изключително неуместно решение, но вие сам ще се убедите в това във времето.
        Гумиран под - както е писал Руси - втора употреба, ще се намери трудно, до невъзможно, нов се предлага, но цената е крайно непривлекателна. Явно има опция от Австралия също. Сещам за други две опции -

        Преди много години на моя бивша 70тка бях направил под (по кройка от оригиналния мокет) от материята от която правят бризентите за тировете, като отдолу бях положил шумоизолация. Резултатът бе отличен (за мен), може да се види в този пост:
        https://www.offroad-bulgaria.com/sho...29#post1110729

        Другата опция е Dynamat имат изолация за автомобил, която е с гумирано покритие, близко до това което търсите. Авител в София го предлагат, но отново не е никак евтино.

        Успех!

        Коментар


        • #5
          От: Гумиран под за ТЛК 70 модел 1-KZ 3.0 1995г.

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Виж кой/ако/ продава Хъски или Weathertech за модела,комплекта на комбито беше около 250 долара,за Европа умножавай по 2 или направо чети какво пише Русев преди мене...
          Тук никой не продава тези две марки, иначе наистина са изключителни стелки. Аз съм с Weathertech в 80тката и е една от най-добрите ми покупки в последните 3г.

          Коментар


          • #6
            От: Гумиран под за ТЛК 70 модел 1-KZ 3.0 1995г.

            И аз така на комбито,като мек леген е и се мия с маркуча,кеф ти на ски кеф ти на плажа с кучето.

            Няма изненада,че не продава като комплекта е една шапка пари,а баш там си ви трябва,че при мен сняг през крив макарон,аз трябва да го търся.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Гумиран под за ТЛК 70 модел 1-KZ 3.0 1995г.

              Много благодаря за насоките.
              Много ми хареса това, което видях на снимките и не само пода, а и как са направени корите на вратите.
              Днес с семейството и един приятел направихме тур до връх Мургаш, като идеята ми бе да се позапознаем с колата. Е, страхотна машина, много приятни емоции и много красива природа. А пък жена ми за да затвърди това, което съм решил да направя ,малко преди да пристигнем на върхът реши, че повече не трябва да пием кафе и го разплиска из цалата кола.
              Колега Yaro, може ли въпрос на лично?

              Коментар


              • #8
                От: Гумиран под за ТЛК 70 модел 1-KZ 3.0 1995г.

                Някои неща се учат в движение кафето и всичко друго е най-сладко като спреш.
                Относно корите на вратите, в случая рифела при мен, не бих казал, че е най-удачното решение, най-малкото рифела тежи. В случая, аз го боядисах прахово, залепих вибро и шумоизолация на гърба му и използвах гумено уплътнение (стана нещо като кант) и се получи добре и естетически приятно. Рифела в естественият му вид и без уплътнения ми седи грубо.

                Може всякакви въпроси, стига да мога да помогна, тук и на лично.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X