Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на радиатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ремонт на радиатор

    Ако нов го има за около 200 лева , хич не се занимавай с поправки , ремонти и т.н....
    Поръчвай го и си свиркай...
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #17
      От: Ремонт на радиатор

      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      Ако нов го има за около 200 лева , хич не се занимавай с поправки , ремонти и т.н....
      Поръчвай го и си свиркай...
      И аз така мисля.
      То е било здраво, та се е спукало, та като го залепиш какво очакваш?
      Пластмасата е остаряла от времето и температурата, та ако на това място някак успее да се задържи-много е вероятно да цъфне на друго.
      200 лева за една или две разходки в гората, няма какво да ги мислиш.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        От: Ремонт на радиатор

        600 пише, не 200
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Ремонт на радиатор

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          600 пише, не 200
          Ето цитат от 10 пост в темата от автора :

          "п.с. Сега гледам, че може да се поръча радиатор за около 200 лева от Англия, та май това ще е окончателното решение."
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #20
            От: Ремонт на радиатор

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Нямат даже близко до това. Нямат нищо за полипеопулен. На подобно на 3М-ското намерих още 2 или 3 вида, всичките на подобна цена. Имай предвид че съм търсил наистина много.

            Има и съм го посочил. Не са му проблем температурата и налягането, а това че в случая много трудно ще се нанесе навсякъде.
            Подобен като идея,а не като химически състав та за това подобен,лепи и държи до едно време,колко ще държи и посоченото от теб или по-точно ако го е треснал пирон,извадиш го и трябва да се лепи и аз бих ползвал това което ти препоръчваш ма на тая разсъхнала се каца........де го чукаш де се пука,където е текло пак ще тече.

            Моя сдаде на паркинга как си беше,не бях го палил 3 седмици,за късмет го пали брата и......абе брат тая лампа там а.......напикал се,25 години,какво да му търся,нов и това е.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Ремонт на радиатор

              Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
              Ето цитат от 10 пост в темата от автора :

              "п.с. Сега гледам, че може да се поръча радиатор за около 200 лева от Англия, та май това ще е окончателното решение."
              Пише и че търси временно.
              Тогава при колегата Брейди.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Ремонт на радиатор

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                JB Weld пробвай другия пьт,държи спойката ма цепи до нея...
                С тия лепила беше то каквото беше. Преди година или две смениха химията, и на квика и на велда. Това и на двата компонента. Вече и за чеп не става това лепило.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #23
                  От: Ремонт на радиатор

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  С тия лепила беше то каквото беше. Преди година или две смениха химията, и на квика и на велда. Това и на двата компонента. Вече и за чеп не става това лепило.
                  БаФ го и тук ли се изпедерастиха тия
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ремонт на радиатор

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Подобен като идея,а не като химически състав та за това подобен
                    Изчетох им целия сяйт вчера. Нямат нищо за полипропилен/полиетилен и други полиолефини. Даже във FAQ секцията генерално пише че нямат. В раздела им за лапене на пластмаси се мъдрят предимно епоксидни лепила. Дали имат изобщо метил-метакрилатно не гледах.

                    Ето какво съм намерил:
                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    ...А относно лепилоо за полипропилен 3М 8005 и 8010 - лепи реално, независимо от подготовката. След като го изчаках да втвърди окончателно се отлепва заедно със слой от основата. Няма мърдане.

                    Ето и обща информация, която открих: Това е метил-метакрилатно двукомпонентно лепило, но със специални добавки заради полипропилена. Една от тях, която присъства във всичките е някаква форма на "суцинати" - 3М-ското съдържа суцинатен анхидрид, другите 2-3 аналога, дето намерих нещо, завършващо на водороден суцинат (което не съм сигурен дали не е същото като суцинатен анхидрид, или иначе казано янтарен анхидрид (разредено във вода става на янтарна киселина). Въпросното (лаишки предполагам, доколкото намерих оскъдна информация по въпроса) реагира с повърхностния слой на материала, от там и залепването.

                    Аналози:
                    - Weicon Easy-Mix PE PP 45
                    - Forch 2K-HA, K152
                    - Weldyx Polyplast ММА 10:1
                    - Permabond TA4610 / 4620
                    - SCIGRIP PPX5

                    Сигурно има и още. Общата им черта е че са скъпи - двойна спринцовка от 39 грама (както се продават повечето) струва между 50 и 60лв, и нагоре. Обикновено двукомпонентно лепило метил-метакрилатно лепило от същите производители най-често е между 50 и 80% по-евтино.

                    Не знам дали е търговски трик или допълнителните съставки наистина са скъпи за производство. Ще се разбере когато някоя турска (например) фирма реши да произвежда такова.
                    Метил-метакрилатно лепило продават много производители. Но такова дето да лепи и полиолефини - малко. Или е нещо много ново, или трудно за производство, или и двете. Или пък текат разни патенти и прочие полюции и го прави тоя, който си е платил правата, съответно затова е скъпо.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ремонт на радиатор

                      Вчера като супер временна мярка намазах пукнатината с епоксидна смола. Днес минах през един от вносителите на 3М ( че са ми в квартала ) и ми обявиха цена от 50 лева за 8010. Забелязах обаче означение "РА" върху пласмаста, което си го превеждам като полиамид... та дали 8010 е "правилното" лепило за РА?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ремонт на радиатор

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        БаФ го и тук ли се изпедерастиха тия
                        Глождят ме едни подозрения - дали не са направили тая тъпотия със смяната на алхимията само за европейския пазар, ама все забравям да поръчам на един юнак да домъкне за проба такова лепило от щатско.
                        Ако ти се занимава, би ли пробвал дали тубата с основния материал (не втвърдителя) на квик или велд я лови магнит. Не я лепи силно, но се усеща привличане.
                        Лепилото трябва да е прясно закупено. Тоест, да не е нещо което имаш от години.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ремонт на радиатор

                          Ал не забравя ще му бия един магнит как си е в магазина
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ремонт на радиатор

                            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                            Вчера като супер временна мярка намазах пукнатината с епоксидна смола. Днес минах през един от вносителите на 3М ( че са ми в квартала ) и ми обявиха цена от 50 лева за 8010. Забелязах обаче означение "РА" върху пласмаста, което си го превеждам като полиамид... та дали 8010 е "правилното" лепило за РА?
                            При положение че си мазал с епоксидна смола, колкото задържи - толкова. Другото вече няма да хване както трябва.

                            PA е полиамид. 8010 лепи и това, но както казах - вече е безсмислено след епоксидната смола.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ремонт на радиатор

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              При положение че си мазал с епоксидна смола, колкото задържи - толкова. Другото вече няма да хване както трябва.

                              PA е полиамид. 8010 лепи и това, но както казах - вече е безсмислено след епоксидната смола.
                              Чисто теоритично - защо да не хване? Ако се почисти добре с дремела и даже се отнеме част от основният материал ( то така или иначе според мен трябва да се отстрани изпеченият материал покрай и в сцепенето )... или епоксито навлиза в дълбочина?
                              Радиаторът така или иначе вече е отписан, но с удоволствие бих научил нещо ново и полезно за пластмасите и обработката им.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ремонт на радиатор

                                Защото епоксидната смола държи до 60/70 градуса колкото и какъв пълнител да има в нея.
                                +359 889 301 623 Явор
                                Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

                                Коментар


                                • Stbd
                                  Stbd коментира
                                  Редактиране на коментар
                                  Даже до 150 издържа, по-долу писах че е до 120, но било до повече

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X