Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за покупка на мотор без документи.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Питане за покупка на мотор без документи.

    За камионите на дърварите да споменаваме ли?
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #32
      От: Питане за покупка на мотор без документи.

      Руснаците примерно имат точно такава опция - на мотора се вади документ, че е ''спортно оборудване'' (и това е най-логичното решение за тоз проблем).
      Ние обаче, бидейки бамбашка юнаци,си пишем законите ангро, ''на коляно'; БФМ си чопли в носа и т.н.

      Коментар


      • #33
        От: Питане за покупка на мотор без документи.

        Явно е сериозна работата с тия ендура! Имам голям и малък немски талон, + договор за продажба. Мотора оригинално е Ок за регистриране. Мога ли да го регистрирам, ако на големия талон пише, че е изваден от експлоатация 2015 (Аußerbetriebsetzung), а договора е отпреди 3-4 месеца?
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #34
          От: Питане за покупка на мотор без документи.

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          ...erbetriebsetzung...
          Отписали са го германците (erbetriebsetzung) защото не му е плащан данъка. Там за кражба на пари влизаш на 99.9% на "топло", за убийство с добър адвокат може да си 50 на 50, но за пари прошка нямат, обичат си ги и те така. Отрегистриран там не виждам как да се регистрира тук.

          Коментар


          • #35
            От: Питане за покупка на мотор без документи.

            Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
            "п.п. За сведение на всички! Договорът е документ за собственост, а не талонът." ................... Това означава ли, че нямам собственост, тък като регистрирах нов внос директно от талона на чужденеца? Всичко си е официално, в КАТ нямат забележки, имам талони и всичко останало.
            Вероятно поне временните номера (временният талон поне) са били на твое име??

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Добре де - кросовите мотори не се регистрират. Повечето от тях са под 350 кубика. Не се изисква нотариално заверен договор. Всеки лист хартия на практика би могъл да бъде договор. Каква стойност има той пред милицията. Естествено говорим за каране в гората.
            В закона така пише! Който пък договор по всяко време може да се провери поне през БДС!

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Явно е сериозна работата с тия ендура! Имам голям и малък немски талон, + договор за продажба. Мотора оригинално е Ок за регистриране. Мога ли да го регистрирам, ако на големия талон пише, че е изваден от експлоатация 2015 (Аußerbetriebsetzung), а договора е отпреди 3-4 месеца?
            Можеш! Стига технически да отговаря на изискванията у нас.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #36
              От: Питане за покупка на мотор без документи.

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Явно е сериозна работата с тия ендура! Имам голям и малък немски талон, + договор за продажба. Мотора оригинално е Ок за регистриране. Мога ли да го регистрирам, ако на големия талон пише, че е изваден от експлоатация 2015 (Аußerbetriebsetzung), а договора е отпреди 3-4 месеца?
              Най-вероятно подлежи на регистрация, но също така е много вероятно да трябва да мине през Технотест/Декра заради факта, че е спрян от движение в Германия.

              Нищо не пречи да посетиш Технотест в Дружба с всички документи и да питаш лично. Чичаците са адекватни и по един двусмислен казус ми обясниха доста внятно какво може и какво не може.
              Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

              TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

              Коментар


              • #37
                От: Питане за покупка на мотор без документи.

                Доколкото в ЗДвП и НК за управление на МПС ,което не е регистрирано по съответния ред не е предвидено "отнемане на МПС",спокойно можеш да си караш моторетката,което не изключва наказателната или административната отговорност.Личия ми съвет е-не ставай зорлем "престъпник",разчитайки на случайността/да не те спрат от полицията/ и се откажи от тази покупка.
                Нека силата да бъде с нас!
                Suzuki Grand Vitara
                +34 642 91 4154

                Коментар


                • #38
                  От: Питане за покупка на мотор без документи.

                  Първоначално публикуван от Радо 57 Преглед на мнение
                  Доколкото в ЗДвП и НК за управление на МПС ,което не е регистрирано по съответния ред не е предвидено "отнемане на МПС"
                  Има, обаче, принудителна административна мярка "задържане на МПС". Което си е нещо като отнемане, защото после я ти върнат рама, я не.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Питане за покупка на мотор без документи.

                    Със сигурност нещо ще липсва. Не съм чувал до сега за случай, в който да са върнали нещо без липси.
                    Задържането по административен ред е само ако е пренабит номера. Това у нас. В Русия е друго.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Питане за покупка на мотор без документи.

                      чл.171 т3 от ЗдвП. -задържане на отговорно пазене до установяване на собствеността на регистрирано или подлежащо на регистриране пътно превозно средство, на което идентификационният номер на рамата (шасито), поставен от производителя, липсва поради заличаване или отстраняване, или е променен;
                      Ако полицаите прилагат точно закона не следва да задържат мотора,в случай,че спрат питащия да го управлява,защото нито ще се регистрира мотора,нито идентификационният номер на рамата липсва.Дори да задържат мотора успешно може да се защити по съдебен ред.Отделен е въпроса колко време ще продължи съдебния процес и в какво състояние ще му върнат мотора.По принцип обжалването на административните актове на МВР по ЗДвП не отнема много време,но в крайна сметка това зависи в кой съд ще се гледа делото.Но както и в предишния си коментар казах,дори и да си върнеш мотора,едно е сигурно-наказанието.
                      Последно редактирано от Ясен; 02-10-19, 21:31.
                      Нека силата да бъде с нас!
                      Suzuki Grand Vitara
                      +34 642 91 4154

                      Коментар


                      • #41
                        От: Питане за покупка на мотор без документи.

                        Първоначално публикуван от Радо 57 Преглед на мнение
                        ...
                        Със сигурност има и други текстове, не само в ЗДвП, според които МПС (и каквото и да било друго) може да се озове на съхранение в МВР

                        Коментар


                        • #42
                          От: Питане за покупка на мотор без документи.

                          В момента не са никак много. Едно време май са били повече, ама в коя точно епоха, ми е трудно да посоча. В прастари времена съм слушал от баща ми една история как отишли да пият бира с колеги на някакво заведение в Княжево след работа...при което дошли органите, проверили всички и им прибрали ключовете от колите. На другия ден ходили да си ги вземат там от някъде си, като ги накарали да подпишат протоколи, че няма да карат след употреба на алкохол. История, която винаги съм смятал за измислица...ама той си държеше, че е истина.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Питане за покупка на мотор без документи.

                            Тарашили са за ключове от кола, ходят по кръчмите и джобят за притежание на МПС? Що не ги е скрил баща ти тия ключове, ами ги е дал на мильо? И за една история дето мечка карала колелото на горския из родопите, аха да се вържа, докато не я намерих тая история на 3 езика.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Питане за покупка на мотор без документи.

                              Било е някъде в началото на 70-те. Не знам какви са били тогава порядките при общуване с униформени, пък и униформените какви са били. Едва ли като сегашните. То...мечка, мечка...ма знаеш ли я-може вЕрно да е карала колело.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Питане за покупка на мотор без документи.

                                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                                История, която винаги съм смятал за измислица...ама той си държеше, че е истина.
                                Не е измислица. Подобни истории си бяха "нормални" по това време. Как ти се струва например затваряне на търговска улица посред бял ден и поголовна проверка на всички в магазините, заведенията и на улицата с цел да се намерят избягали от работа или "безделници"? Не съм го измислил, лично съм присъствал!
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X