Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

    Обещах повече да не изказвам мнение в тази тема, ама не съм обещавал да НЕ питам. Ако те усетят, че им ползваш услугата не по правилата - имат ли опция да ти затворят акаунта? И тогава стигаме до най-лошия възможен вариант - да си мислиш, че имаш архив, и като опреш до него да е неизползваем. Ония дни вадих едни стари архиви, .rar томове. Забравил съм да чекна recovery record, и сега целия архив ми е неизползваем, заради няколко повредени байта сега няколко гигабайта са ми недостъпни. Много неприятно.

    Коментар


    • #32
      От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

      Всеки си има глава на раменете. Изключая видео, снимки и мейл архив, повечето малки фирми и физически лица имат максимум 2-3 гигабайта критични данни, а често много по-малко. Да ги пръснеш по 2-3 платени места струва дребни левчета на месец.

      Да потърсиш данни, които ти трябват, а доставчикът ги е изтрил - безценно!
      Последно редактирано от bokomo; 30-09-19, 11:40.

      Коментар


      • #33
        От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

        Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
        Обещах повече да не изказвам мнение в тази тема, ама не съм обещавал да НЕ питам. Ако те усетят, че им ползваш услугата не по правилата - имат ли опция да ти затворят акаунта? И тогава стигаме до най-лошия възможен вариант - да си мислиш, че имаш архив, и като опреш до него да е неизползваем. Ония дни вадих едни стари архиви, .rar томове. Забравил съм да чекна recovery record, и сега целия архив ми е неизползваем, заради няколко повредени байта сега няколко гигабайта са ми недостъпни. Много неприятно.
        Да, има такъв вариант, но няма никаква забрана за такова ползване на услугата. Има генеричното 'Ако някога решим, може и да ви затворим акаунта, но ще ви дадем вереме да си махнете данните'
        Като всеки безплатен облак (пък и платен такъв.)

        ОФФ - иначе да, успешния архив е възтановения архив. А това с томовете е голям гуй - дори с рек.рекорд. Затова моята схема е по-добра.

        Коментар


        • #34
          От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

          Aз съм го ял четвъртит с разни облаци, затуй съм скептичен. Ползват каквито харддискове намерят, уж RAID едно друго - има калпави серии на определена марка, дето дават значителен отказ. А тия дискове въртят 24/7 режим... Ако изтеглиш късата клечка и гориш. В EULA не пропускат да споменат че НЕ носят отговорност за данните. Евентуално може да ти върнат няколко $ за хостинга, ако си плащал. Освен това невинаги е удобно да си криптираш данните, защото прави евентуално търсене по файл по-трудно. Пък да си кача документацията в явен вид при някой, дето дори не съм му виждал очите - пак не е добре. Отделно, че личен Интернет абонамент нивгаш не може да докара трафик какъвто може да докара USB. И за капак - давам пример с Гугъл - постоянно си сменят условията на услугите си. Утре може да решат, че няма да обработват криптирани файлове, или пък някой може да ги накара на това. Имаше подобен прецедент с Епъл и ФБР. И не на последно място - Епъл примерно правят 100 въртела да те пуснат да дръпнеш дори елементарен ZIP с парола. Отскоро Гугъл дори ми отказват да пуснат архивирана html страница, щото видял някакъв JS вътре, и не дават. Няма изпълними файлове дето може да размъкват бацили, и пак не дават. Изобщо, подводните камъни с хостинг нейде на Марс са безброй. Дори gmail прави мизерии, ако излезеш от чужбина, и нямаш роуминг за потвърждение през телефона. Интернет вече не е какъвто беше в начален замисъл. Нов ден - нова еврогейщина, извън FB и ширпотребни услуги - вече почти нищо друго не работи, ако си леко извън утъпкания път. Дори даренията приемат само през PayPal, което от моя гледна точка ги прави невъзможни.

          Коментар


          • #35
            От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

            Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
            Aз съм го ял четвъртит с разни облаци, затуй съм скептичен. Ползват каквито харддискове намерят, уж RAID едно друго - има калпави серии на определена марка, дето дават значителен отказ. А тия дискове въртят 24/7 режим... Ако изтеглиш късата клечка и гориш. В EULA не пропускат да споменат че НЕ носят отговорност за данните. Евентуално може да ти върнат няколко $ за хостинга, ако си плащал. Освен това невинаги е удобно да си криптираш данните, защото прави евентуално търсене по файл по-трудно. Пък да си кача документацията в явен вид при някой, дето дори не съм му виждал очите - пак не е добре. Отделно, че личен Интернет абонамент нивгаш не може да докара трафик какъвто може да докара USB. И за капак - давам пример с Гугъл - постоянно си сменят условията на услугите си. Утре може да решат, че няма да обработват криптирани файлове, или пък някой може да ги накара на това. Имаше подобен прецедент с Епъл и ФБР. И не на последно място - Епъл примерно правят 100 въртела да те пуснат да дръпнеш дори елементарен ZIP с парола. Отскоро Гугъл дори ми отказват да пуснат архивирана html страница, щото видял някакъв JS вътре, и не дават. Няма изпълними файлове дето може да размъкват бацили, и пак не дават. Изобщо, подводните камъни с хостинг нейде на Марс са безброй. Дори gmail прави мизерии, ако излезеш от чужбина, и нямаш роуминг за потвърждение през телефона. Интернет вече не е какъвто беше в начален замисъл. Нов ден - нова еврогейщина, извън FB и ширпотребни услуги - вече почти нищо друго не работи, ако си леко извън утъпкания път. Дори даренията приемат само през PayPal, което от моя гледна точка ги прави невъзможни.
            Да де, точно така са нещата. Облака е крайно допълнително решение за архив. Естесвено, че ще си имаш и локално копие - с всички негови неудобства

            Коментар


            • #36
              От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

              Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
              Aз съм го ял четвъртит с разни облаци, затуй съм скептичен. Ползват каквито харддискове намерят, уж RAID едно друго - има калпави серии на определена марка, дето дават значителен отказ. А тия дискове въртят 24/7 режим... Ако изтеглиш късата клечка и гориш. В EULA не пропускат да споменат че НЕ носят отговорност за данните. Евентуално може да ти върнат няколко $ за хостинга, ако си плащал. Освен това невинаги е удобно да си криптираш данните, защото прави евентуално търсене по файл по-трудно. Пък да си кача документацията в явен вид при някой, дето дори не съм му виждал очите - пак не е добре. Отделно, че личен Интернет абонамент нивгаш не може да докара трафик какъвто може да докара USB. И за капак - давам пример с Гугъл - постоянно си сменят условията на услугите си. Утре може да решат, че няма да обработват криптирани файлове, или пък някой може да ги накара на това. Имаше подобен прецедент с Епъл и ФБР. И не на последно място - Епъл примерно правят 100 въртела да те пуснат да дръпнеш дори елементарен ZIP с парола. Отскоро Гугъл дори ми отказват да пуснат архивирана html страница, щото видял някакъв JS вътре, и не дават. Няма изпълними файлове дето може да размъкват бацили, и пак не дават. Изобщо, подводните камъни с хостинг нейде на Марс са безброй. Дори gmail прави мизерии, ако излезеш от чужбина, и нямаш роуминг за потвърждение през телефона. Интернет вече не е какъвто беше в начален замисъл. Нов ден - нова еврогейщина, извън FB и ширпотребни услуги - вече почти нищо друго не работи, ако си леко извън утъпкания път. Дори даренията приемат само през PayPal, което от моя гледна точка ги прави невъзможни.
              Терзиев,

              чудех се дали да коментирам тоя гювеч, ама все пак ще пробвам да върна някакъв разум в темата. Смисълът на т.н. облачни услуги е именно да се изолираш от хардуерни злободневности. Не ти трябва да следиш нито серии на дискове, нито състояние на RAID. Не ми е известен сериозен доставчик на такива услуги, който да е губил данни на клиенти. А и в момента има доставчици от такъв порядък, чието срутване би довело до бедствие, далеч по-голямо от загуба на някакъв си архив на някой си човечец.


              В EULA не може да пише нищо друго, освен това. Как могат да бъдат оценени данните на различните потребители? И ако има някакво великанско обезщетение за загубени данни, защо аз трябва да плащам за преосигуряване или застраховка на нечий свръхскъпоценните данни?

              Криптирането на данните никога не е удобно. Не ми е известен доставчик на сторидж, дори и безплатен, който да ограничава криптирането на качената информация. Ако има такъв - казвай го да е ясно, че е мошеник.

              Сравнението на скорост между локално устройство и някаква облачна услуга е толкова нелепо, че чак се чудя защо си го споменал.

              Блокиране на архивиран html с js е много разумно, защото гугъл мейл не обслужва само профита, а е насочена към абсолютно всякакъв род ползватели и пропускането на всякакви неща с код е безотговорно. Ако ти не се сещаш какво може да причини локален js през някой вехт браузер си е частно твой проблем.
              Последно редактирано от bokomo; 30-09-19, 17:38.

              Коментар


              • #37
                От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

                Бокомо, всичко което си написал е вярно, просто давам моята гледна точка защо облаците не ме устройват и ги избягвам ако мога. Хит.бг нацяло ги заняма ако си спомняш, а бяха най-големия html хостинг. Отделно на какъв четвъртит съм седял с digitalocean, бидейки фирменото нърдче да се оправя с кашата, пък тоя дето плаща само той може да прави бакъпи, пък той не си дава данните от кредитната карта. Параграф 22. Проблемът е при нас и е организационен, просто давам примери от реалния живот. Много модерно било, бъдещето бля бля, спестявали от админи уж, а реално ми затормозяват работата. И съм преинсталирал десетки еднакви виртуалки, щото DD не работи ако нямаш достъп от ниско ниво. Цели изгубени седмици. И не на последно място - искрено ти БЛАГОДАРЯ за обоснованата критика, аз тия неща ги знам, ама е хубаво да се прочетат от който го интересува. Щото "дрън дрън" и "не си в час", точки и предупреждения дето ми пишат модовете - може и да са прави, ама не носи принадена информация. Аз лично за облаци вземам двойно ако ме занимават, щото ми е писнало от простотии. В пъти по-удобно е хардуерът да е при клиента, и по-евтино тоже, в пъти по-евтино. Та така, да ме баннат сега за "спам", ама това е реалният живот. Не обслужват профита тия облаци (по твои думи), канализирано е на ниво секретарки и фейсбук, и ако това устройва повечето юзери - мен не. Криптирането може и да е незабележимо, ама в/у облак на Марс излизат много нови проблеми. Ползвал съм Veracrypt, доволно си бачка от локален диск, бакъпва се елементрарно. През скриптовете на пусналия темата не знам дали изобщо е възможно. Как ще пусна търсене в базата, ако не ми е прозрачна на ниво файлова система? Туй, че съм беден човечец и им е през кора за мене е като катастрофа на самолет. За едни статистика - за простия човечец дето им се е доверил - е трагедия.

                Коментар


                • #38
                  От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

                  Чакай сега.. темата беше за безумно многото снимки които правим последните години , които огромна част едва ли изобщо ще бъдат прегледани.
                  Говорим за информация далеч от ценната.

                  Естественно, че никой няма да качи конфиденциална или бизнес-критикъл неща нейде из облаците.

                  пс. Аз също предпочитам желязото да си е при клиента или поне физически да го има, ама това НЕ СЕ ПРОДАВА вече..

                  Коментар


                  • #39
                    От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

                    "Аз също предпочитам желязото да си е при клиента или поне физически да го има, ама това НЕ СЕ ПРОДАВА вече.." ............. Някаква конспирация на Амазон, да затворят всички магазини за компютри, и да съм проспал това? То бива тоталитаризъм, ама чак като кубинците да станем - доскоро не можеха да притежават компютър. Ужас, отивам да изкупя всичката останала хардуерия, ще стана милионер.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

                      Не ме разбра.. хардуер си се продава.

                      Всичко се юрна по модата на клауд, edge technology и т.н. глупости. И вече дори прости и лесни решения, само като набуташ клауд технологии и цената на проекта скача 3но
                      и клиента е безумно щастлив. Мода.. кво да правиш.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

                        Беше написал, че вече не се продава хардуер, както и че не съм наясно с темата. Първото като сам призна е невярно, за второто ми е все тая. А на клиента като му обясниш плюсовете и минусите и сам си взема решение. Не всички са модни фанатици.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

                          Добре.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

                            Бил съм там видял съм - да съхранявам само на дискове в къщи (ХДД и ДВД).
                            Имат склоността да се чупят просто така. За ДВД е ясно. Особенно ако си сменил 9 жилища за 16 г.
                            Затова от всичко по много - и ЮСБ ХДД и облаци. Колкото повече, толкова повече.
                            Когато имаш 30000 снимки от 55 държави и семейни е хубаво да оцелеят.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

                              офтопик: Верно ли в 55 държави си ходил? По какъв повод?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Съхранение на файлове в flickr все едно е облак за данни.

                                Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                                офтопик: Верно ли в 55 държави си ходил? По какъв повод?
                                Че сигурно по работа

                                То като работното ти място се мести с теб може и 220 държави да посетиш
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X