Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на двигател

    Здравейте!
    Имам джип WJ 3.1 от 99г.
    Искам да му сменя двигателя с 4.0 бензинов.
    Интересно ми е дали на бензиновият мотор ще
    Пасне захващането към кутията и дали е възможно това начинание макар да няма невъзможни неща.
    Благодаря предварително!!

  • #2
    От: Смяна на двигател

    Първоначално публикуван от Иван митев9 Преглед на мнение
    Здравейте!
    Имам джип WJ 3.1 от 99г.
    Искам да му сменя двигателя с 4.0 бензинов.
    Интересно ми е дали на бензиновият мотор ще
    Пасне захващането към кутията и дали е възможно това начинание макар да няма невъзможни неща.
    Благодаря предварително!!
    Тия джипове са умни, с много компютри, един за ДВГ, един за климатик, един за автоматик/СК и т.н.

    Няколко повода/проблема за размисли, подредени по приоритет:

    1. Начина по който задавъш въпроси говори много, че не си механик с много опит в тази област, очаквай да бъде прецакван и с части и с труд.
    2. Финансовата страна на това начинание е в червен цвят, заради точка 1.
    3. Дори и да имаш инструменти, помещение, опит и много свободно време ще се наложи да хабиш време, нерви и много пари да набавиш всички нужни неща, тоест пак ще идеш на червено.

    Понеже живота е кратък, всеки разумен човек би се запитал - струва ли си всичко това???

    Ако мислиш, че ще спестиш пари - грешиш, ако мислиш, че е тривиална работа - грешиш, ако мислиш, че е по-скъпо да продадеш тази джипка и да си вземеш друга отговаряща на променените ти изисквания - грешиш.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на двигател

      Щом мотора е за смяна, това само по себе си показва ,че останалите части по колата са доста износени.Кутията не мисля ,че ще пасне, диференциалите надали и те да паснат, на 3.1 доколкото помня са 3.91 на 4.0 бензинов не съм сигурен колко е но ще е 3.73.Както е казал колегата компютъра на мотора и кутията ще се сменят.Километража и то е за смяна.Радиаторите мисля ,че също са различни.Лостовете за скоростите може би ще паснат.
      Аз препорчвам да не се влиза в този филм, който ще струва пари и нерви.

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на двигател

        И от мен този съвет. Не толкова заради механиката, колкото заради електрониката и филма в който ще се вкараш докато накараш това нещо да заработи после...

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на двигател

          Както пише по горе доста неща ще трябва да смениш и не е гаранция че всичко ще работи както трябва. И финансово може да ти легне на парите да си купиш заводски джип с 4.0
          Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X