Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Safari 510 vs. safari 530

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Safari 510 vs. safari 530

    Здравеите колеги, двоумя се между двата модела гуми. Ще се карат на нисан патрол само за зимата за лов по планината, на асфалт рядко главно за по-дълбок сняг. Аз съм повече за 510 ката заради и височината и, но искам да чуя и вашите наблюдения над тези гумиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:4AB222C2-E6BF-4A93-8EC9-9575F173934B.jpg
Прегледи:1
Размер:45.4 КБ
ID:6159583Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7AD6EA97-BB32-4055-A829-6F14BE0772C9.jpg
Прегледи:1
Размер:68.6 КБ
ID:6159584

  • #2
    От: Safari 510 vs. safari 530

    Едва ли някой Нисанаджия досега се е унижавал да ползва такива гуми.... За първия модел мога да кажа че на кал се държат доста добре.... за сняг все още не знам. На асфалт трябва с много,много повишено внимание да се кара... Но тия впечатления са от друг - по малък автомобил....

    По принцип се водят Уазкови гуми...
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

    Коментар


    • #3
      От: Safari 510 vs. safari 530

      Предложи на нисанаджията гуми за тези нужди освен Silverstone?

      Коментар


      • #4
        От: Safari 510 vs. safari 530

        Първоначално публикуван от GAZ_UAZ Преглед на мнение
        Предложи на нисанаджията гуми за тези нужди освен Silverstone?
        Ако въпроса е към мен ?... не виждам причина да се отхвърля Силверстона , стига да не те бърка цената... иначе има и китайски от които някои колеги са доволни за тези нужди...Ако си близо до Сф. , при Десо от Бистрица има гуми... Патрола и 33йки може да побере .... тия руските са малки , по малки са от 31ци...
        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

        Коментар


        • #5
          От: Safari 510 vs. safari 530

          Джипа е с рядък 4 цилиндров дизелов атмосферен мотор, ако имаше сила нямаше да се замислям за силвърстоуна

          Коментар


          • #6
            От: Safari 510 vs. safari 530

            Първоначално публикуван от GAZ_UAZ Преглед на мнение
            Здравеите колеги, двоумя се между двата модела гуми. Ще се карат на нисан патрол само за зимата за лов по планината, на асфалт рядко главно за по-дълбок сняг. Аз съм повече за 510 ката заради и височината и, но искам да чуя и вашите наблюдения над тези гуми[ATTACH=CONFIG]996713[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]996714[/ATTACH]
            530 е предимно за сняг!
            При това се справя отлично даже и в тежък,мокър сняг за който не се сещам да се предлага друга гума поне в БГ.
            Изключително успешна шарка,която осигурява сцепление без да копае излишно.
            Недостатък в конкретния случай е,че гумата се предлага само в размер 235/75-15.
            Реална височина-72см.
            Патрола е с големи,като габарити диференциали и с тая гума я имаш 20см.просвет,я не, което означава,че на първия по-дълбок коловоз си легнал на мостове!
            510-ката е предимно за кал.
            Изпусната до към 0.5 атм.върви много добре и в пръхкав сняг до 50-60см.
            Спрямо 530 е с 5см.по-висока, което ще рече,че ще имаш 22-23см.просвет под диференциалите, което също не е кой знае какво.
            Ако мястото, където ловувате има коловози,а в същото време пишеш,че нямаш много мотор бих се замислил за нещо от сорта на 235/85-16.....-сравнително тясна и висока гума.
            Хубаво нещо са Патрулските мостове,но са обемни и си искат сравнително голям диаметър гума.
            Успех...
            Последно редактирано от Янко Желязков; 24-09-19, 14:55.

            Коментар


            • #7
              От: Safari 510 vs. safari 530

              Мисля че и двете гуми не са за патрул

              Коментар


              • #8
                От: Safari 510 vs. safari 530

                Като размер са малки за патрулка като цяло са си гуми за съветска техника. Има едни китайски M/T гуми unigrip или нещо такова, не съм карал с такива ама доста хора са доволни от тях има разнообразие от размери, не са много скъпи. Има тема за тях във форума.
                Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                Коментар


                • #9
                  От: Safari 510 vs. safari 530

                  И двата размера са малки за Патрол. Но за сняг, определено 530.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Safari 510 vs. safari 530

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    И двата размера са малки за Патрол. Но за сняг, определено 530.
                    100% съм на същото мнение.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X