Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заместител на подкалници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заместител на подкалници

    Здравейте форумчани

    Предполагам е възможно и някой друг да е имал моя проблем, та да се възползвам от общата мъдрост.
    Покрай вдигане на жипа, слагане на рошави гуми и един челен удар в дърво ми се наложи да се разделя с подкалниците. Лятото е ок, не ми пречи, ама сега есен-зима ме притеснява да не ми ръждясат пантите на вратите и да ми изпадне някоя врата
    Та...мислех си за гумен лист около 2мм, обаче не намирам, всички подобни са за транспортни ленти и подобни и са бая дебелички. После викам ше заваря с телчарка 1мм ламарина, обаче честно казано е доста неудобно там а и не ми се заварява по купето, че всичко ще изгние след година-две.

    Третия и последен вариант е да го оставя както си е, да намажа с грес обилно всичко около пантите и да го зарежа така, ама не знам грес + кал + прах дали няма да стане някъв супер абразив там

    Поздрави

  • #2
    От: Заместител на подкалници

    Купуваш пластмасов калник за камион, възможно най-големия и най-тънкия, и после - шев и кройка. Или си намираш подходящ полипропиленов лист, устийчив на атмосферни влияния и пак същото.

    ...и понеже конкретното возило явно е военна тайна, може пък да се пробваш дали някой някъде не продава. За моите возила прди година имаше.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Заместител на подкалници

      Возилото е great wall hover. За калника от камион, как точно се закрепва? Нитове?

      Коментар


      • #4
        От: Заместител на подкалници

        По железариите има гума на лист. От 1 до 5-6 мм.
        С тъкан, без тъкан, с много тъкан...
        Продава се на сантиметри. Колкото искаш-толкова, само широчината на рулона си остава. Про9имерно-1 метър, и ти режат 1 м3етър на 35 см, примерно.
        После от тоава парче си режеш ивици каквито ти трябват.

        Ама не се занимавай с глупости.НАпръскай с WD 40, ама именно с него, а не някое от многобройните проникващи масла. WD-то пази от водата.
        На Франко без никакви такива пръсканици и мазаници пантите бяха най-здеавото нещо по купето. А видял много вода, сняг, кал, камъни, абе по много от всичко.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Заместител на подкалници

          Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
          Возилото е great wall hover. За калника от камион, как точно се закрепва? Нитове?
          Никак не се закрепва. Позлва се за материал, от който да правиш шев и кройка с цел да заприлича или поне да е съвместим доколкото е възможно с оригиналния. Това щото например с материал от бидон за кисело зеле не става - избялява, напуква се и се разпада след време.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Заместител на подкалници

            Най-доброто което съм виждал е подкалник от съвременен сув. С повече късмет може да намериш и без пари... не ги правят нито от пластмаса, нито от гума а нешо като формовано кече... мокет, велтер... И лесно се наместват на други возила и има идеална форма. Например от Х5 пасва на Патрул 60 като шамар на буза... ама само 1 си намерих аз
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X