Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Киа спортидж 1-номер на рама

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Киа спортидж 1-номер на рама

    Колата е 2001 г., имам я от 4 години. Италиянка, при регистрацията беше неразличима от нова. След 4 зими купето няма никъде корозия, рамата обаче е налазена от повърхностна ръжда...достатъчна да затрие номера на рамата. Виждат се некви цифри и букви отчасти, не се чете ясно. В коша на двигателя има алуминиева табелка с номера на рамата. Технически е перфектна. Продаваема ли е колата-може ли да се регистрира, или не?
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

  • #2
    От: Киа спортидж 1-номер на рама

    Много неграмотен е тоя точков печат. И аз все се каня да видя дали личи. При регистрацията се четеше, сега не знам.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: Киа спортидж 1-номер на рама

      Слабо място на модела. Пробвай с малко спирт да го позачистиш, но в никакъв случай със шкурка!
      Ако не бъркам при подобен проблем можеш да отидеш в КАТ и срещу някаква не толкова голяма сума да ти набият номера на ново със съответния документ и после лесно да я продадеш. Преди години като купувах моята ходи 2 пъти до КАТ заради номера, но мина. После след няколко зими като дойде ред за продажба с малко спирт номера си личеше перфектно и купувача си го провери преди да я плати за да е спокоен.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #4
        От: Киа спортидж 1-номер на рама

        Иди и попитай в КАТ за пренабиване на номера.

        2013 г. си купих моята Кия. Последните цифри на номера не се четяха. Продавача ходи до КАТ, заплати си и пренабиха номера на дясна средна колона. Мисля, че му искаха някакво писмо от вносителя на марката. Аз минах регистрация в КАТ без проблеми.

        2017 г. я продадох на един младеж. След това се чухме с него и каза, че и той не е имал проблеми.

        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          От: Киа спортидж 1-номер на рама

          Благодаря за мненията. Дилемата е дали да я карам като резервна докато грохне, или може нов собственик да я регистрира без проблем... Не искам да се излагам и да причинявам неприятности на евентуален нов собственик.
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #6
            От: Киа спортидж 1-номер на рама

            Ако номерът не се чете и има сключен договор за покупко-продажба, в КАТ ще задържат колата. След което ще започне разследване, вероятно ще търсят и теб и новия собственик. И отиде коня в ряката, мотаене с години, колата ще стои на наказателен паркинг в КАТ и ще се скапе.

            Ако не е имало сделка и ти си все още настоящият собственик, няма проблем да се пренабие рамата, след което новият собственик няма да има проблем. Има си специална процедура за това.

            Това горе ми го казаха в КАТ Пловдив, преди да закупя бившата ми КИЯ. Специално ходихме с продавача да разпитаме какво да правим. И това ни обясниха.

            Купих колата с пренабит номер, съответно имах протокол за ОФИЦИАЛНО извършената процедура, както и едно малко талонче. След 4 години продадох същата кола на друг човек, специално му обясних, че номерът е пренабиван и му дадох документите за това. След мен той е минал без проблеми регистрация. Чухме се след това и той го потвърди.

            Така, че разходи се до КАТ, попитай каква е процедурата за пренабиване на номер. Те ще ти обяснят какво да правиш. Важното е да няма сделка и смяна на собственика. Тогава ще имате проблеми и двамата.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Киа спортидж 1-номер на рама

              Разбрах. Колата е с КН табели, задължително в същия КАТ, или може и в друг?
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #8
                От: Киа спортидж 1-номер на рама

                В КАТ по регистрация. Предшния собственик беше от Пирдоп, регистрацията СОхххх и беше ходил в София.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Киа спортидж 1-номер на рама

                  Благодаря!
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Киа спортидж 1-номер на рама

                    Последен въпрос: ако я карам до смърт /нейната/ , скрападжийте ще ми дадат ли документ за пред КАТ без четлив номер на рамата?
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • #11
                      От: Киа спортидж 1-номер на рама

                      Не съм бракувал с такъв документ. Не знам дали скрападжиите вписват номер на рама. Но и да го правят, то ще го препишат от талона. Те гледат да си въртят търговията.

                      Пък и нали можеш да декларираш, че ще я съхраняваш в частен имот.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: Киа спортидж 1-номер на рама

                        Бракувал съм с деклариране за съхранение в частен имот. Искаха само номера и талоните.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Киа спортидж 1-номер на рама

                          Благодаря за отговорите. Съхранението в частен имот не ме устройва, защото е една малка автоморга, и не се снема от отчет в КАТ. Окончателно терминиране възможно ли е питам при дадените условия?
                          Животът е харизан кон според мен...

                          Теди

                          Коментар


                          • #14
                            От: Киа спортидж 1-номер на рама

                            Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                            Благодаря за отговорите. Съхранението в частен имот не ме устройва, защото е една малка автоморга, и не се снема от отчет в КАТ. Окончателно терминиране възможно ли е питам при дадените условия?
                            Ти си я пишеш, че е в частен имот и като я бракуваш ти дават обратно талоните надупчени и с по спомен надпис с маркер, че е бракувана. С талоните вече си я даваш на моргата. Иначе силно се съмнявам от някоя морга да те върнат за номер на рамата.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Киа спортидж 1-номер на рама

                              Благодаря! Хубава вечер.
                              Животът е харизан кон според мен...

                              Теди

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X