Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara 2.4 2008 3dr

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Vitara 2.4 2008 3dr

    Здравейте,

    През последните няколко седмици търся триврата Витара 1.6 бензин, трета генерация.
    Изпадна обаче една добра оферта от Германия за 2.4 бензин, ръчка 166 к.с., но никъде не мога да намера конкретно мнение от собственици на витара с този двигател.
    Джипът е на 60 000 км от първи собственик, с валиден TÜV, бързи/бавни, ESP Off/On суич, печка, шибидах. Година 2008, като цената му е 7000 евро (няма обява и не мога да постна линк).

    В края на следващата седмица имам пътуване към Франкфурт, а автомобилът е на 350 километра от града, така че ми трябва малко информация дали си заслужава, преди да предприема каквото и да е

    Поздрави!

  • #2
    От: Grand Vitara 2.4 2008 3dr

    На едно място четох за въпросния мотор че на 30 000км искал регулиране на клапаните, поради това че нямал хидравлични компенсатори. Дали е така нямам представа, но ми звучи крещящо все пак това не е москвич не би трябвало да е така.
    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

    Коментар


    • #3
      От: Grand Vitara 2.4 2008 3dr

      Аз четох, че всички четирицилиндрови агрегати нямат хидравлични компенсатори, в това число и 1.6 бензин, към който се бях ориентирал първоначално.
      Годишно минавам около 20 000 км, така че ако наистина се налага такъв реглаж, то няма да представлява сериозен проблем.
      Все пак се надявам да се яви човек, с опит от първо лице за конкретния двигател, за да разясни повече по темата. Търся и по чуждестранни форуми и информацията е оскъдна.

      Коментар


      • #4
        От: Grand Vitara 2.4 2008 3dr

        Масово японските ДВГ нямат хидравлични компенсатори и трябва да се прави реглаж или поне е препоръчително. В случая, поне в началото за 2.4 мотора има писано, че пукал блока. Чел съм го по чужди форуми, накрая взех 2.0 че е доказан.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X