Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся добър старчески дом

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся добър старчески дом

    Здравейте, търся добър старчески дом за баща ми в София или радиус 150км около нея. Някой ако може да помогне с информация и отзиви за съответното заведение. Той е с някаква форма на дименсия но си е напълно здрав физически и се обслужва сам. Това което мога да си позволя е до 1000лв на месец.

  • #2
    От: Търся добър старчески дом

    https://www.google.com/search?q=%D0%...hrome&ie=UTF-8



    Питай тука.

    И аз имам двама за преселване, колкото и да ми е гадно.

    Коментар


    • #3
      От: Търся добър старчески дом

      Вила Швейцария, Момин проход.

      Изпратено от моят SM-A405FN с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • #4
        От: Търся добър старчески дом

        Няма защо да ти е гадно, защото на такова място получават адекватни грижи и най-вече не се чувстват самотни. Баща ми е развил невроза, че искат да го нападнат и убият. Целия апартамент е в камери, както и около блока и той по цял ден гледа монитора. Барикадирва се в кухнята и достъпа до него е много труден, нощно време му почват паник-атаките .

        Коментар


        • #5
          От: Търся добър старчески дом

          В Самоков има общински и частен старчески дом. Частния беше хотел и от няколко месеца го направиха на старчески дом със съответния персонал. Частния се намира на изхода на Самоков посока Боровец от ляво преди бензиностанцията. Беше хотел Бистрица. Общинския на кръговото преди парка пак на пътя за Боровец. За съжаление подробности не мога да дам, не съм имал допир, но съм чувал че условията са добри. Ето линк към частния https://harmonia-samokov.com/, не знаех че имат страница.
          Последно редактирано от piron45; 24-09-19, 12:36.

          Коментар


          • #6
            От: Търся добър старчески дом

            В подобно положение съм, баща ми разви сърдечно-съдова деменция и вече не може да се оправя сам. Настаних го в дом Божидар в Банкя, за момента е там от близо две седмици, доволен съм от отношението на лекарката и персонала.

            Преди едно такова настаняване направи консултации с невролог и психиатър.

            Коментар


            • #7
              От: Търся добър старчески дом

              Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
              Няма защо да ти е гадно, защото на такова място получават адекватни грижи и най-вече не се чувстват самотни.
              Живко,и аз мисля че това е правилното място. Там са сред хора,със сигурност ще се почувства по-добре.
              Успех !
              ТЛК-120 Николай Колев
              0898521295

              Коментар


              • #8
                От: Търся добър старчески дом

                Не мислех да се включвам в тази тема, ама...
                Аз като одъртея достатъчно-може би и сам ще потърся старчески дом, за да не тежа на младите.
                Обаче докато бяха живи родителите ми-и дума не можеше да става да ги дам в старчески дом. Те и не бяха толкова стари де, умряха на 57 и 63.
                Но и да бяха доживяли до по-дълбоки старини-пак щях да си ги гледам. Може би не сам, щах да наема някоя жена да ги обслужва, но щаха да са си в къщата.
                Ако ги дам в дом-нямаше да мога да спя от неудобство.

                Това си е моето виждане де, всеки човек си е свой характер, и вижда нещата в своята светлина.
                И наистина-понякога домът е по-доброто решение.
                Но не и за старци с ясно съзнание...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Търся добър старчески дом

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  .... старци с ясно съзнание...
                  Ей тука е ключа на бараката....

                  Щото обикновено не са, не ме питай отде знам

                  Аз лично си пожелавам като почвам да губя яснота да се фърля от моста...
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся добър старчески дом

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Ей тука е ключа на бараката....

                    Щото обикновено не са, не ме питай отде знам

                    Аз лично си пожелавам като почвам да губя яснота да се фърля от моста...
                    Единия ми дядо няколко месеца преди да умре беше превъртял, и то много. Не ни познаваше. но пък беше в добро физическо състояние, та тръгваше из село, чак до кмета стигнал. да иска бележка като фронтовак-да пътувал безплатно до София...
                    Но си умря в своята стая.

                    За себе си съм казвал ,много пъти на жената и на децата-ако стане така, че да съм на легло, и да ви преча-намерете начин да ме уморите, не искам да съм ви в тежестъ.
                    На което жената ми отговаря да си помисля дали аз бих постъпил така с нея...
                    Което ме кара да се моля да съм в ясно съзнание ако легна на легло. За да мога сам...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся добър старчески дом

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Не мислех да се включвам в тази тема, ама...
                      Аз като одъртея достатъчно-може би и сам ще потърся старчески дом, за да не тежа на младите.
                      Обаче докато бяха живи родителите ми-и дума не можеше да става да ги дам в старчески дом. Те и не бяха толкова стари де, умряха на 57 и 63.
                      Но и да бяха доживяли до по-дълбоки старини-пак щях да си ги гледам. Може би не сам, щах да наема някоя жена да ги обслужва, но щаха да са си в къщата.
                      Ако ги дам в дом-нямаше да мога да спя от неудобство.

                      Това си е моето виждане де, всеки човек си е свой характер, и вижда нещата в своята светлина.
                      И наистина-понякога домът е по-доброто решение.
                      Но не и за старци с ясно съзнание...
                      Просто някой да го гледа не е решение, той си е напълно здрав, но самотен, няма социални контакти. А и той самия осъзнава, че там би се чувствал по-добре. Ако не му хареса начина на живот там, винаги може да се върне. Не гледам на такова заведение като на финален дом или да се отърва от баща си. Къде според теб е по добре в мръсна мизерна София или на някое китно място в балкана на пълен пансион ?

                      Първоначално публикуван от Николай Колев-64 Преглед на мнение
                      Живко,и аз мисля че това е правилното място. Там са сред хора,със сигурност ще се почувства по-добре.
                      Успех !
                      Ники мерси за моралната подкрепа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся добър старчески дом

                        От значение е как ще се държи постъпилият с останалите обитатели. Ако по някаква причина проявява агресивност (без да е виновен) няма да може да живее в дома, въпреки че финансово е напълно изряден.
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся добър старчески дом

                          Ако искаш да се отървеш от баща си прати го в старчески дом. Двама мои познти пратиха родителите си и на третата седмица ги споминаха. Аз 20 години гледах майка си на легло с инсулт, тежко ми беше, но изпълних синовния си дълг ... и не съжелявам! Въпрос на възпитание още ранна детска възраст.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся добър старчески дом

                            Двама старци в не добро здраве. Децата живеят в чужбина и колкото и да желаят, нямат възможност да вземат родителите при себе си - държавата не разрешава. Какво решение предлагаш?
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся добър старчески дом

                              Да се върнат и да си ги гледат, Божко. Те как са ги гледали. Синовен дълг, или както искаш го наречи. И аз бях 14 години в чужбина, но след лек инсулт на татко се върнах и останах. От глад не съм умрял. Същата есен оперираха майка от рак. Досега са ми живи и здрави и им помагам, колкото мога. Господ здраве да им дава!
                              За тях е достатъчно да могат да разчитат на децата си по всяко време. А не само Август.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X