Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за съвет при избор на служебни автомобили за пробег над 100000 км годишно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за съвет при избор на служебни автомобили за пробег над 100000 км годишно

    Ми Голф на метан с адаптивно окачване и рекаро... Ама цената е друга.

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за съвет при избор на служебни автомобили за пробег над 100000 км годишно

      Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
      Със сигурност темата не е за офроуд форума, но все пак доста хора тук имат опит с всякакви автомобили.
      Имаме 3-ма оперативни юнака, който минават по 100000 км/годишно. В момента се движат с корола 1.4 д4д, но пак се оглеждаме за оптимизация. Королите държат грубо 11-12 лв /100км. Движението е със скорост между 90 и 140 км/ч.

      Търси се сигурен автомобил с разход под 8 лв на 100 км при 130 км/ч. Да има климатик. Едната от опциите ни е приус на газ...
      Някакви други идеи?
      Много зависи колко време ще е при Вас автомобила. За период от 2-3 години дори, пробега ще е сериозен. При повече от 4г. марките и моделите, които могат да гарантират относително безпроблемен пробег на разумна цена са единици.

      Широко рекламираната гаранция на Fiat от 300к км би Ви удовлетворил в максимална степен. Друг е въпроса, дали наистина е пълна или това е някакъв маркетингов трик и също така дали превозното средство няма да даде фира и да виси по сервизите.

      Също така считам, че избора на газ и метан е свързан с някои неудобства що се каса до места, бързина и честота на зареждане.

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос за съвет при избор на служебни автомобили за пробег над 100000 км годишно

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Те хората се оплакват от Корола откъм удобства ти Дачия предлагаш.
        Сьс седалка от Волво тогава.

        Королата пък е една удобна,маааани ти
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за съвет при избор на служебни автомобили за пробег над 100000 км годишно

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Сьс седалка от Волво тогава.

          Королата пък е една удобна,маааани ти
          Ти Босе качвал ли си се в Дачия?

          От нова скърца интериора та се къса.


          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за съвет при избор на служебни автомобили за пробег над 100000 км годишно

            На Корола съм се качвал, на Дачия скоро не ма гледам държи на каране и харчи 5-6 пъти по-малко от нормална кола.

            За 5 лева катеричка и аз не бих търсил,да върви,да не харчи,да е евтина и удобна......ако е зора едната седалка това се решава лесно
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос за съвет при избор на служебни автомобили за пробег над 100000 км годишно

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Ти Босе качвал ли си се в Дачия?

              От нова скърца интериора та се къса.
              Извинявам се, ама кога това и на каква?

              Лично за мен, някои от предложенията на Дачия са перфектни за служебно ползване.
              Уточнявам все пак, че наблюденията са ми при годишен километраж под половината на зададения в темата и само за дизели, за сметка на това пък с повече карачи /вкл. каруцари/.

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос за съвет при избор на служебни автомобили за пробег над 100000 км годишно

                Тези които ще карат по 10к на месец, бързо ще свикнат със скърцането
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос за съвет при избор на служебни автомобили за пробег над 100000 км годишно

                  Королите , в момента , 1.6 бензин , могат да се поръчат с LPG , монтиран в техния сервиз .
                  Аз лично , за 100 000 на година , бих препоръчал нещо с поне 6 цилиндъра и на въздушно окачване
                  П.п аз карам почти по толкова
                  TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос за съвет при избор на служебни автомобили за пробег над 100000 км годишно

                    От почти година карам Зафира 2007 заводски метан 1.6 94 к.с. минал съм до сега около 40 000 км - никакви проблеми за сега разход общо до сега среден при цена на метана 1.45 при нас 7.40 лв./100 км.Колата върви нормално-по мудна е но 130-140 си ги поддържа нормално дори и с климатик.Трябва да се кара малко във по високи обороти когато се изпреварва.Може би всичко е на късмет преди да я купя гледах поне 5 такива - абсолютни гробници.Макар този двигател да го водят че гори много масло ... Сменям го на 15 000 на 10000 доливам около 300 гр.на 15 000 пак ми светва лампата за нивото,но вече го сменям.Много съм доволен за сега.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос за съвет при избор на служебни автомобили за пробег над 100000 км годишно

                      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                      Извинявам се, ама кога това и на каква?

                      Лично за мен, някои от предложенията на Дачия са перфектни за служебно ползване.
                      Уточнявам все пак, че наблюденията са ми при годишен километраж под половината на зададения в темата и само за дизели, за сметка на това пък с повече карачи /вкл. каруцари/.


                      От тука:

                      https://m.fakti.bg/avto/411786-kakvo...-na-tri-godini


                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос за съвет при избор на служебни автомобили за пробег над 100000 км годишно

                        Дачия Сандеро на 50-60000 км си изглеждаше доста прилично,ама човекът си я пазеше и поддържаше.Логан такси на незнайни километри-пълна кочина.То вероятно си зависи и от водачите...А Шкода Октавия имат също предложение на метан,как е комфорта,не знам.Ако не гори 4 кг/100км метан,а 5,пак е много изгодно.Колкото пари,толкова и качество и комфорт

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос за съвет при избор на служебни автомобили за пробег над 100000 км годишно

                          Октавия на метан е супер, ама цените стартират от 45 000 лева.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос за съвет при избор на служебни автомобили за пробег над 100000 км годишно

                            Служебна кола с такъв пробег на година,значи изкарва пари.Не е като някой да си ходи на работа с нея-там е чиста загуба,прави си кефа.Ако се търсеше бюджетно решение,може да се купи кола от темата за "кола до 1000 лв",слага газ,и кара.Ама те стари коли си имат,и могат да ги карат докато се разпаднат от корозия,ама не желаят.Нова Шкода е по-качествена от Фолксваген-като нищо ще изкара безпроблемно 600-700000 км.Качеството струва пари,Дачиите са за хора без претенции,или некарали по-хубави коли.Я хвани някой карал Е-класа и го качи на Дачия

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос за съвет при избор на служебни автомобили за пробег над 100000 км годишно

                              Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                              Служебна кола с такъв пробег на година,значи изкарва пари.Не е като някой да си ходи на работа с нея-там е чиста загуба,прави си кефа.Ако се търсеше бюджетно решение,може да се купи кола от темата за "кола до 1000 лв",слага газ,и кара.Ама те стари коли си имат,и могат да ги карат докато се разпаднат от корозия,ама не желаят.Нова Шкода е по-качествена от Фолксваген-като нищо ще изкара безпроблемно 600-700000 км.Качеството струва пари,Дачиите са за хора без претенции,или некарали по-хубави коли.Я хвани някой карал Е-класа и го качи на Дачия
                              То пък Шкодите са един лукс и качество... По принцип не обичам европейски коли и особенно ВАГ. Октавия беше и е един от малкото автомобили който ми е покривал всички изисквания за кола, докато не се повозих и не покарах няколко.
                              Пълно дърво, малко по-украсено от Дачия, но пак тракат пластмаси и щракат копчета при включване на нещо. Качеството вътре е на нивото на Дачия. И Дачия и Шкода са добри коли, но в най-ниския клас с всички плюсове и минуси от това.
                              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                              Телефон - в профила!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос за съвет при избор на служебни автомобили за пробег над 100000 км годишно

                                Някой заглеждал ли е какви са масата таксита в София?
                                Има вече такива на по 800-900 хиляди. Без основен ремонт.
                                Просто учениците отдавна задминаха учителите си.
                                п.с. и държат половината пазар на нови коли в Калифорния.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X