Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работна температура

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Работна температура

    Тепърва се сблъсквам с Паджеро и да ви кажа съм леко притеснен.По-долу прилагам снимки с показанията на температурата.Всичките ми автомобили до сега са си държали стрелката под или на средата на циферблата ,тук обаче го надминавам.По охладителната система преди седмица е работено - прочистен радиатор ,сменен термостат ,сложена оригинална капачка на радиатора ,нов антифриз.Виското работи според оборотите на мотора.Не е прегрявана ,не надува ....Това са показания при пътувания 20/30км извънградско ,по черно или в града е една идея по-ниско ,но пак над средата.Нормално ли е или да търся проблем? /слагам и снимка с точния мотор/




    Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
    Nissan Terano 2.4i дълго с газ
    0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

  • #2
    От: Работна температура

    За мен не е нормално. Трябва да стои точно на средата. Всичко над това би могло да бъде вследствие на проблем.

    Провери виското. Ако няма дифузьор - сложи.

    Това, че термостатът е нов, не означава, че работи правилно. Провери маркучите на радиатора. Ако и двата са еднакво горещи - вероятно работи правилно и отваря. Ако има разлика в температурата (на допир се усеща), то вероятно термостатът, поради една или друга причина, не сработва.

    Друга евентуална опция е температурен датчик.

    Коментар


    • #3
      От: Работна температура

      Благодаря Тоше!Накара ме да слизам 5 етажа току що /без асансьор/ за да се уверя ,че нямам дифузьор.Ще се коригира и дано там е проблема.С термостата и маркучите всичко е ток.
      Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
      Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
      Nissan Terano 2.4i дълго с газ
      0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

      Коментар


      • #4
        От: Работна температура

        Моля! Дано от това да е проблемът. Все пак, ако виското не е сменяно и нямаш информация за него - желателно е да го смениш.

        Междувременно, как е почистен радиаторът? Свален и изплакнат с вода и/или химикали или "разпоен" и каналите му са почистени механично от натрупаните боклуци?

        Коментар


        • #5
          От: Работна температура

          Вероятни проблеми може да са :

          1. Датчика за температурата , може да не отчита правилно. Ако имаш възможност замери температурата с външен термометър ( примерно инфрачервен ) .
          Мери се на изхода на водата от двигателя .
          2. Водна помпа . Ако не си я сменял и не и знаеш състоянието , я погледни . Ако дадеш газ на място и показанията на температурата тръгнат надолу , много вероятно това да е проблема .
          3.Пиши накрая резултата и успех !

          П.П. Това , ако си сигурен в радиатора.
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #6
            От: Работна температура

            Благодаря момчета!
            Радиатора бе смъкнат ,без набити в ламелите външни тела и изправени с иглата тук-там такива.Не съм го разпоявал ,но обдухах след смъкване и преди това добавково развъртане.Помпата не съм я сменял ,за дифузьора писах.За датчиците нямам идея.
            Педант съм и ще работя ,а рапорта е гарантиран.
            Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
            Nissan Terano 2.4i дълго с газ
            0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

            Коментар


            • #7
              От: Работна температура

              Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
              Вероятни проблеми може да са :

              1. Датчика за температурата , може да не отчита правилно. Ако имаш възможност замери температурата с външен термометър ( примерно инфрачервен ) .
              Мери се на изхода на водата от двигателя .
              Започни от тук. Може и уреда на таблото да не показва вярно. Климатик има ли?
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #8
                От: Работна температура

                Щом си педант-отвори и почисти механично радиатора отвътре.
                Винаги на стар радиатор вътре има доста отлагания които частично запушват тръбичките. Някои тръбички може и да са напълно запушени.
                Ако искаш снимки на радиатор преди и след почистването-ще ти покажа.

                Надали проблема ти ще е от там, но винаги има смисъл да си почистиш радиатора отвътре. А и ще си спокоен, че всичко по него е в ред.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Работна температура

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  ...Винаги на стар радиатор вътре има доста отлагания...
                  На нито една от текущите ми стари коли в радиатора е имало или има отлагания. Едната е на 30 лазарника.

                  Първо капачка, после термостат, после датчик, и чак после се мисли за нещо повече. Иначе има риск да дадеш едни не малки кинти за какво ли не, и най-накрая да се окаже датчик за 10лв.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Работна температура

                    Ето заповядай :

                    https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=50406

                    Темата е за Фероза , но е актуална за повечето марки Жипки.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Работна температура

                      Капачка нова ,термостат нов ,течност нова.Днес ще отскоча да купя и датчик.
                      В темата за Ферозата видях още една възможна причина и ме съмнява при мен тя да е разковничето.Не съм сигурен /тук съм много бос/ ,но ми се струва че центровката ми не е както трябва.Карал съм и други ТДИ ,тази пуши доста повече.
                      Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                      Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                      Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                      0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Работна температура

                        Преди да купуваш каквото и да било провери реалната температура.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Работна температура

                          Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
                          Капачка нова ,термостат нов ,течност нова.Днес ще отскоча да купя и датчик.
                          В темата за Ферозата видях още една възможна причина и ме съмнява при мен тя да е разковничето.Не съм сигурен /тук съм много бос/ ,но ми се струва че центровката ми не е както трябва.Карал съм и други ТДИ ,тази пуши доста повече.
                          Ако беше центровка, стрелката щеше да играе нагоре-надолу в зависимост от натоварването. А при теб е постоянно над средата.

                          За саждите - като за начало се мери се компресия и се гледат дюзи. Центровката трябва да е доста сбъркана за да пуши от нея. И няма да върви.

                          Отделно, не разчитай да пуши колкото CRDi-то от подписа ти. На стари дизели ти трябва да знаеш колко да натискаш за да не пуши. И да има компютър, ролята му в ограничаване на саждите е много по-малка от на съвременните такива.

                          Ферозата е бензинова. Греене заради центровка при дизел е малко по-друго явление.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Работна температура

                            Стрелката определено играе ,а не стои само в това положение.При движение в града е 1-2мм над средата ,на дълго варира като обикновено стойностите са като на снимката.Пътят ,който почти всеки ден изминавам е 30км вълнообразно изкачване и спускане в едната посока.Усещам я ,че е слабичка и понякога при 60-70км/ч и леко изкачване 5-та предавка и идва голяма.На място стрелката бързо пада.Пушенето го коригирам с педала ,най-силно е при потегляне ,докато ускорява между 2ра и 3та.Появява се и като поумалее колата и иска понижаваща.Знам ,че е нормално за дъртите дръгели ,но шофьорите зад мен едва ли са на същото мнение
                            По ми е лесно да купя датчик ,отколкото да търся инфраред термометър.Но за сега ще послушам Асен.
                            За Санта фето няма какво да говоря ,там каквото и да правя няма и следа от дим ,с изключение на кондензния такъв през люта зима.

                            п.п. Няма климатик
                            Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                            Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                            0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Работна температура

                              Намери някой електричар, най-вероятно има мултицет със сонда за температура. С инфрареда не се знае къде ще "стреляш" и какво ще премериш, освен ако не е от скъпите, но едва ли. Аз си купих такъв мултицет за 35 лв., има сонда за температура. След 5 мерения на напрежение за зареждането, и някое на температура си го избил.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X