Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работна температура

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Работна температура

    Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
    ...понякога при 60-70км/ч и леко изкачване 5-та предавка и идва голяма...
    Понякога при леко изкачване и 60-70км/ч и теранотмо ми с чипосан 3.0 дизел (нещо като 170к.с.) иска 4-та предавка.

    От наблюденията ми много честа практика е да се кара на по-ниска предавка от нужната, и от това пуши. Сакън да не вдигне над 2500 оборота. Да, ама такъв дизел при ниски обороти е умрял кон и освен да направи кълбе дим отзад като го настъпиш, друго не му остава. От тоя мотор не очаквай чудеса, а под 2000-2200 оборта е буквално умрял кон. Ако искаш динамика ти трябват обороти и плавно натискане, за да не попадаш в турбо дупката.

    За стрелката - естествено че ще играе. Ама при теб винаги е над средата. На мицубиши не съм се заглеждал, но на всичките дизелови нисани които съм карал, стрелката стои под средата, понякога доста. А при продължително натоварване може и да се вдигне с 6-7мм над средата (говоря за примерно 3000 оборота, климатик, жега и газ до ламарината). Това на съвсем редовен мотор.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Работна температура

      Определено си решил да потрошиш Паджерото. Това на таблото не уред, а указател. Намери уред както ти казаха и се сдобий с цифрова стойност на темпетатурата в градуси, а не в милиметри отгоре и отдолу Не пипай охладителната система преди да си оправиш горивната. 15 години карах Паджеро с перфектна горивна система и пушек не съм видял, и съответно никога не успях да го загрея както трябва, камоли да го прегрея.

      Коментар


      • #18
        От: Работна температура

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        да си оправиш горивната. 15 години карах Паджеро с перфектна горивна система и пушек не съм видял, и съответно никога не успях да го загрея както трябва, камоли да го прегрея.
        Абе тая работа никак не е лесна. След три опита вече ми писна и си го карам пушещо. И при мен пуши на ниски обороти при потеглене и ускорение. Така ще си мре.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #19
          От: Работна температура

          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
          Намери някой електричар, най-вероятно има мултицет със сонда за температура. С инфрареда не се знае къде ще "стреляш" и какво ще премериш, освен ако не е от скъпите, но едва ли. Аз си купих такъв мултицет за 35 лв., има сонда за температура. След 5 мерения на напрежение за зареждането, и някое на температура си го избил.
          Най-добре един термометър с датчик, забоден в някой маркуч и постоянно следене на температурата в реално време. Като на Янко:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-02-18-21-41-47-562.jpeg
Прегледи:2
Размер:1.03 МБ
ID:5821079

          На стрелката от от таблото не можеш да и имаш никаква вяра.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #20
            От: Работна температура

            Това е най-добрият вариант за постоянно, но Янко и изкарва душата на тая КИЯ. Ако е за нормална експлоатация става и с щатния уред, стига да работи и показва вярно. Затова трябва да се разбере каква е реалната температура и тогава да се търси решение. Като купих моето не ми работеше оборотомера, взех табло от моргата и прехвърлих само уреда(взех от английско), в сервиза ми казаха да си пазя донора, че следващото нещо даващо фира по тия табла, са уреда за горивото и температурата.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #21
              От: Работна температура

              Е стига бе,чак па никаква!Това не са старите шкоди и москвичи,ако има грешка в стрелката на таблото е 2-3градуса в плюс или минус ,но не повече!Обикновено термостатите дават проблем.При мойта има.два термостата за мотора единия е 85 -90градуса ,другия е 90-95 ,карам с първия ,пробвал съм и втория вариант,но не е добре.3наче и в монтьорската практика и в шшфьорската съм имал случаи да сменявам нов за некоректна работа,обикновено съм нацелвал втория път,нормално работещи!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #22
                От: Работна температура

                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                И при мен пуши на ниски обороти при потеглене и ускорение. Така ще си мре.
                Докато си щракахме днес за температура и пушилки ,се сетих че на тази кола не съм сипвал добавка в горивото.Сложих 20л нафта и половин шишенце Redex DIESEL TREATNENT ,минах обичайните 60км и пушилката почти изчезна.Забелязвам обаче по-високи обороти на празен ход ,бяха около 900 сега заковаха на 1000.
                Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                Коментар


                • #23
                  От: Работна температура

                  Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
                  Докато си щракахме днес за температура и пушилки ,се сетих че на тази кола не съм сипвал добавка в горивото.Сложих 20л нафта и половин шишенце Redex DIESEL TREATNENT ,минах обичайните 60км и пушилката почти изчезна.Забелязвам обаче по-високи обороти на празен ход ,бяха около 900 сега заковаха на 1000.
                  Това е заради добавката, пак ще пропуши. Аз правих и помпа и дюзи. Поне паленето и ниските обороти зимата оправих. Сега смених и ауспусите и поне не дрънка толкова много.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #24
                    От: Работна температура

                    Защо не сложите газова уредба? Хем ще върви повече, хем няма и да пуши , но трябва по-внимателно боравене с десния крак !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Работна температура

                      Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                      Защо не сложите газова уредба? Хем ще върви повече, хем няма и да пуши , но трябва по-внимателно боравене с десния крак !
                      Аз лично съм се замислял по въпроса. Спират ме две неща. На година джипа минава по-малко от 5000 км., ако го карах всеки ден щеше да ме дразни повече. Другото е, че моят е къс и една бутилка в багажника ще ми пречи, а това е и основното ползване на джипа - прекарване на мръсни и обемисти неща, абе работна кола, дърпане на ремарке и т.н. За возене си имам кола, даже две засега. Друг евентуален проблем е поставянето на газ, тук едва ли ще намеря кой, то на бензинови коли няма кой да сложи, какво остава за дизел. Аз затова и не харесвам дизелите, но така се получи, че вмомента и двете ми коли са дизел. Основната е евро 6 и още не ме дразни толкова, засега.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #26
                        От: Работна температура

                        Чул съм, че във Велико Търново има добри газаджии. Няма да ти е необходима бутилка по-голяма от 20 литра, която според мен ще се събере и отдолу. Не съм ползвал газ на дизел. а само съм чел тук във форума и из нет-а. Предимно положителни отзиви.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Работна температура

                          Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                          Чул съм, че във Велико Търново има добри газаджии. Няма да ти е необходима бутилка по-голяма от 20 литра, която според мен ще се събере и отдолу. Не съм ползвал газ на дизел. а само съм чел тук във форума и из нет-а. Предимно положителни отзиви.
                          Абе и там са едни специалисти...Иначе на 124-ката там я монтирах, но този който я слага трябва да го преследвам поне месец и а днес, а утре...не ми се занимава. 20 л. бутилка пак ми е голяма за багажника, най-вече при свалени седалки ще ми пречи. Абе така ще си мре, сега смених амортисьори и ауспуси, облужен си е и така да изкара още 2-3 години, после ще го мисля. Иначе колега тук от Стара Загора сложи на Терано газ, но скоро не съм го виждал да влиза във форума.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #28
                            От: Работна температура

                            Глава,глава и пак глава ако не сега ,много много скоро ,кратко но за сметка потвърдено от дългия ми горчив опит с тези джипове!!!
                            Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                            Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                            Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                            Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                            Коментар


                            • #29
                              От: Работна температура

                              Имах съмнения за гарнитура или глава и аз ,но все още не съм готов да разглобявам.Дойде ли и времето ,тогава.Има още доста неща ,които трябва да се проверят и за които все не остава време.
                              Към момента имам следните впечатления - от няколко дни прекарвам по 65-70 куб.см дърва с колата на 30км.Кляка задницата ,вдига муцуната ,вози меко и си иска повечко зоб.Прави ми впечатление ,че там където позагрява на 5-та с 90км/ч ,рязко сваля температурата при 4-та и около 80км/ч.Настъпвам ли ,стрелката кове на средата.Гъделичкам ли ,е като на снимката в първи пост.
                              Друго ,вдигна оборотите.При палене са около 800/850 ,загрее ли 1000.Това ,което ми направи впечатление е че ,при някаква допълнителна консумация/парно ,ел.стъкла/ оборотите леко падат.В случая лявото ми стъкло при вдигане се изкривява леко в средно положение ,затяга и иска да го понаместя във водача.Точно в този момент се усеща едно затормозавяне и оборотите леко падат.Какви за нормалните обороти в работен режим за модела и къде да търся причината ,ако е фрапиращо?
                              Онагледявам:



                              Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                              Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                              0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                              Коментар


                              • #30
                                Сагата приключи с подмяна на температурния датчик.Стрелката закова на 2мм под средата и не помръдва при никакви обстоятелства!
                                Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                                Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                                Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                                0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X