Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

    Мисля, че беше бежова, 4.2, ама според мен изчезна отдавна. Аз я бях позагледал. После имаше една 3.5. За нея ли става дума?

    Коментар


    • От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
      ... Само да не си помисли някой , че всеки ден има налична HZJ78 и 1HD-FT налични на прилични цени....
      Кратко и точно.

      Коментар


      • От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

        1HD-FT двигател се слага не само в Ленд Крузер, така, че шансът да се намери нов или почти нов не е малък.

        Не следя новите Ленд Крузери толкова изкъсо но няма как бензинът да е с голяма кутия а по-големият (от бензина) дизел да е с малка, това трябва да е ясно.

        В контекста на България, това което прави този Том за мен е силно безсмислено, но хората мечтаят за всякакви неща тези дни, така, че ...

        Като си говорим за мокри мечти, аз искам 73 база с ресьор поне отзад и 1hd-ft двигател. Ей така, да си ходя на работа с нея.

        Коментар


        • От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

          Яро мечтата ти е налична в Пловдив!
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            Яро мечтата ти е налична в Пловдив!
            Трябва да я видя наживо най-накрая.

            Коментар


            • kalibbg
              kalibbg коментира
              Редактиране на коментар
              Карах го зверчето аз и много се накефих....истински

          • От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

            Винаги добре дошъл!
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • Моето мнение като собственик на 1НZ в 105 серия с над 100к в Африка и 5к в Европа:
              1. турбиниране - абсолютно ненужно
              2. преминаване към различен размер гуми от заводския - апсолютно неадекватно
              3. регистрация - абсолютно възможна извън пределите на НРБ
              [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

              Коментар


              • Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                Моето мнение като собственик на 1НZ в 105 серия с над 100к в Африка и 5к в Европа:
                1. турбиниране - абсолютно ненужно
                2. преминаване към различен размер гуми от заводския - апсолютно неадекватно
                3. регистрация - абсолютно възможна извън пределите на НРБ
                Здравей Колега ! При този сериозен пробег с добичето в Африка, имаш много какво да покажеш и разкажеш, дано ни зарадваш с такива теми !
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • Пак има една червена Тойота в мобилето точно в Горубляне. Не знам какъв точно модел е, но май е 78. С 4.2 двигател, на снимките изглежда без турбо. Изглежда перфекта от към ръжди. А и климатик има. Перфектна база за кемпер. 25 бинки, ако искаш....
                  Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 H25A 2000г. | 3" сиромашки лифт

                  Коментар


                  • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot 2019-11-28 at 10.25.18.png
Прегледи:378
Размер:707.8 КБ
ID:6531340

                    Ами ето - съвременна 78ца, регистрирана в Белгия (:

                    https://www.facebook.com/groups/over...62252657908219

                    Коментар


                    • Като за неделя следобед, без никакви претенции за смисленост на разсъжденията, а по-скоро за занимавка с кафето, си направих малко бакалски сметки на тема бензин/дизел в контекста на разхода и запаса от гориво. Резултатите разбира се, не са изненадващи за никой, но в табличка изглеждат интересно.

                      И така, направих една сметка за количеството и ТЕЖЕСТТА на необходимото гориво за изминавана на 1000, 1500 и 2000 км с три варианта - дизел, бензин и бензин + lpg.
                      За база за сравнение използвам гореспоменатите тойоти съответно с 1VD и 1GR двигатели. Може да се приеме, че са със сходни (макар и разминаващи се в различни посоки) мощности...
                      Залагам следните параметри:
                      Разход л/100 км в смесен терен: дизел - 15, бензин - 22.5, газ - 25 (т.е. залагам базово 15 за дизела, за бензина с 50% отгоре и за газ ще 10 % над бензина... консервативен подход)
                      Плътност на горивата: дизел - 0.85 кг/л, бензин - 0.75 кг/л и газ - 0.55 кг/л (пак консервативно, щото бензина и газта са малко по-леки от посоченото)
                      Резервоари: 130 + 90 л. за бензин и дизел сток (т.е. не калкулирам допълнително тегло за тях), 120 л нето, (150 бруто) газ + 50 кг. и 4 кг/бр. 20 л. туби за гориво за допълване на необходимото за съответния пробег количество, колкото и в който сценарии се налага
                      Тегло на двигарелите: 1VD - 372 кг, 1GR - 166 кг, и 170 кг с компютъра на газовата

                      Някой резултати:
                      За 1000 км
                      Само гориво: Дизел - 150 л, 127 кг., Бензин - 225 л, 169 кг., бензин + газ 117 + 120 л, 154 кг.
                      Тегло на двигател, гориво и необходимите допълнителни резервоари (в случая само за газ): Дизел - 499 кг., Бензин - 335 кг., бензин + газ - 374 кг.

                      За 1500 км
                      Само гориво: Дизел - 225 л, 191 кг., Бензин - 337 л, 253 кг., бензин + газ 225 + 120 л, 235 кг.
                      Тегло на двигател, гориво и необходимите допълнителни резервоари: Дизел - 563 кг., Бензин - 439 кг., бензин + газ - 435 кг.

                      За 2000 км
                      Само гориво: Дизел - 350 л, 254 кг., Бензин - 450 л, 338 кг., бензин + газ 253 + 120 л, 319 кг.
                      Тегло на двигател, гориво и необходимите допълнителни резервоари: Дизел - 643 кг., Бензин - 551 кг., бензин + газ - 579 кг.

                      Т.е. бензиновия мотор, дори със запас за до 2000 км гориво има предимство в теглото, а ако сметнем за малко усреднена стойност запаса за 1000 км (щото даже да заредим за 2000, то на половината път половината гориво ще е заминало) предимството в теглото е над 160 кг. Това разбира се е "само" около 5 % от общото тегло на максимално натоварен автомобил и така погледнато не е фатална разлика, но ако приемем, че автомобила с оборудването, горивото, пътниците и т.н. са константа и не може да ги пипаме, то за "полезния" багаж трудно остават и 500 кг. и така погледнато 160 кг са има няма 30 % отгоре...

                      Както казах, само лаф за следобедното кафе, никакви претенции за обективност на разсъжденията нямам, но ще ми е интересно мнението Ви

                      ​​​​​​​


                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • icerunner
                        icerunner коментира
                        Редактиране на коментар
                        @Пенчо
                        1. По елементарни икономически причини.
                        2. Съотношението на разход на гориво / отдадена мощност известно като КПД се променя с промяна на работния обем на ДВГ в полза на дизела при нарастване на обема.
                        3. Същата е посоката на промяна на КПД и в зависимост от натоварването.

                        Т.е. камионите и леките коли имат прилики, но и разлики. Джиповете като този от заглавието на темата, колкото и да обичаме да ги наричаме камиони са по-близо до леките коли, отколкото до тировете, еле пък параходите, които между другото много, много отдавна не са параходи

                        П.с. И аз харесвам дизелите, но това не ми пречи да правя обективни оценки на определени фактори.

                      • cecoa1
                        cecoa1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        За корабите не знам, но за камионите причините са тривиални. Едно на ръка, че по инерция от миналото, не се правеха адекватни мотори, освен това и теглото не е всичко, има и компановъчни ограничения. Може да се изнанада някой, но напоследък има и камиони на газ, и то съвсем нови модели, оригинални заводски версии. Транспорта с тях е по-изгоден и от най-добрите дизелови, единствено максималния пробег с едно зареждане е по-малък, но за определени дейности това е без значение.
                        При корабите сигурно причините са сходни, но пък като се замислим, ТЕЦ-овете щом са по-изгодни на газ... А пък почнаха и танкери за газ да се увеличават, и регулации за изгорелите газове има и при корабите...Та може вече да има и такива кораби.

                      • sonda
                        sonda коментира
                        Редактиране на коментар
                        Аз не знам що се намесват параходите тука...При тия гемии има и ядрени реактори, ако става въпрос, а все още не се предлагат "мини ядрени реакторчета" за джипки, за да сравняваме...

                    • Не мога да се съглася с разхода от 22/100 за 1GR. На Такомата повече от 16.5/100 не мога да постигна и натоварена.
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар


                      • icerunner
                        icerunner коментира
                        Редактиране на коментар
                        Да, нормално би следвало да предположим нещо като 12-13 за дизела и 15-16 за бензина, но аз и двете го завишавам заради натоварването, а бензина още повече, защото при по-голямо натоварване и при тежък терен завишава разхода по-бързо от дизела... Това имах предвид под "консервативна" оценка за разхода...

                        П.с. Я кажи ти каква такома имаш, че и те са ми интересни.

                    • Такома модел 2005 кабина и половина .
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар


                      • Това е така, но само ако имаш еднакви възможни за зареждане на горивото.
                        Което е така само в ЕС, и то не в целия.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • Не мога да си представя експедиционен автомобил на бензин + газ

                          Т.е. по скоро самите дестинации с газ де.

                          Аз в една Гърция по чисто финансови причини се видех в чудо да купувам газ на 85 евро цента литъра миналото лято

                          Че и трудно се намира в някои райони....

                          Тръгвайки за една Африка примерно къде ще се зарежда?

                          Смисъл от обсъждане има чист бензин и дизел.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • icerunner
                            icerunner коментира
                            Редактиране на коментар
                            Съгласен съм напълно, дадох и трите примера само за да се види как стоят нещата с теглото, тъй като обикновено се приема априори, че бензина и газта са непрактични заради невъзможността да обезпечиш дълъг преход с необходимото гориво. А дали, ако си с бензинов двигател ще имаш второ гориво или не, почти не променя картинката, освен икономическия й аспект. Да, когато имаш 2000 км без бензиностанция е ясно, че ще караш главно на бензин, вероятно е и в определени части на света на никоя бензиностанция да няма газ, но като цяло за едни 300 000 км в които да кажем обозримо ще си караш колата, тези ситуации ще се съберат в под 10% от общия пробег. Дали има толкова смисъл от пестенето на пари от гориво е съвсем отделен въпрос, но да кажем че за живота на автомобила (300 000) икономията е около 50 000 лв спрямо бензин и иколо 20 000 спрямо аналогичен дизел. Т.е. около 10 -30 % от стойността на нов автомобил с всичкото оборудване и обслужване за 10 години... Не е два пъти разликата, не е и пренебрежимо малка... И не давам насока, кое е по-добре , а само данни за размисъл.

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X