Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

    И като нищо надхвърля максимално допустимото тегло.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • #77
      От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

      Първоначално публикуван от MoridinBG Преглед на мнение
      Добре де, аз като знам с теглото на стотицата (и липсата си на опит) колко бедствам и съм на нокти по разни калища и наклони, такава висока тенекиена колиба няма ли да е дяволски нестабилна??
      То само една палатка с един багажник на покрива като сложиш на повдигната кола, които са сигурно под 100 килограма, на някои странични наклони се позамисляш Със сигурност не си представям да се държи като обикновена джипка.

      Коментар


      • #78
        От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

        Все пак моля да се върнем на сравняването на конкретните двигатели за конкретния автомобил, каквото е заглавието на тази тема, колкото и безсмислена за раздел Тойота да е тя.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #79
          От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

          В началото на темата пише "за работа и свободно време - с една дума евридейка, ама от хубавите". Аз продължавам да си мился, че ве осемте дизел са най-добрия избор. За нормално каране из града, за дълго пътуване - мисля, че ще го прави с много повече лекота, а това не е за подценяване. Има една снимка от темите на Руси Русев, на която се вижда 120 километра в час при 2500 оборота. Примерно 24 клапановата 80-ка, колкото и да е хубава, това не го може за много Не скоростта, а оборотите.

          Ако пък решиш да я усилваш, има мегдан. Другия дизел, само да го докараш до тия параметри, си е разправия.

          Та моят глас за сега остава за него.

          Коментар


          • #80
            От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

            Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
            В началото на темата пише "за работа и свободно време - с една дума евридейка, ама от хубавите". Аз продължавам да си мился, че ве осемте дизел са най-добрия избор. За нормално каране из града, за дълго пътуване - мисля, че ще го прави с много повече лекота, а това не е за подценяване. Има една снимка от темите на Руси Русев, на която се вижда 120 километра в час при 2500 оборота. Примерно 24 клапановата 80-ка, колкото и да е хубава, това не го може за много Не скоростта, а оборотите.

            Ако пък решиш да я усилваш, има мегдан. Другия дизел, само да го докараш до тия параметри, си е разправия.

            Та моят глас за сега остава за него.

            Снимката най-вероятно е на Прадото с Бмв мотора.
            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

            Коментар


            • #81
              От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

              Почти 100 процента съм сигурен, че е от новата кола. Най-малко таблото й беше новото. Иначе е от същата тема. Ще намеря снимката, а най-добре самият той да каже.

              П.П. Намерих я.

              https://www.offroad-bulgaria.com/sho...186157&page=19
              Последно редактирано от nissan_gr; 03-10-19, 19:54.

              Коментар


              • #82
                От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                Ето и на Прадото https://www.offroad-bulgaria.com/sho...=186157&page=9 пост 178
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • #83
                  От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                  Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                  В началото на темата пише "за работа и свободно време - с една дума евридейка, ама от хубавите". Аз продължавам да си мился, че ве осемте дизел са най-добрия избор. За нормално каране из града, за дълго пътуване - мисля, че ще го прави с много повече лекота, а това не е за подценяване. Има една снимка от темите на Руси Русев, на която се вижда 120 километра в час при 2500 оборота. Примерно 24 клапановата 80-ка, колкото и да е хубава, това не го може за много Не скоростта, а оборотите. ...


                  Ако трябва да сме точни 24-клапановата 80тка с е 100-200 оборота отгоре, надали е съществено.
                  За мен е неразбираемо влечението да си купиш автомобил на два цели моста и да искаш да го караш със скорости като за лека кола. Купи си хубава лека кола тогава (говоря по принцип, не към теб конкретно).

                  По темата -
                  Ако имам финансите за такъв автомобил, бих взел който и да е от трите, който мога да регистрирам към днешно време (или към времето когато ще съм достатъчно слушкал и папкал) в България, все ще съм доволен.
                  1HZ-та ще го турбинирам, или ще го сменя с 24 клапанов турбо дизел, бензина и големия дизел ще си ги карам сток с усмивка до ушите.

                  А ако говорим съвсем за мечти, бих избрал големия дизел с 6 степенна кутия и портали от от ония със странния английски акцент.

                  Сега обратно на земята

                  Коментар


                  • #84
                    От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                    Колеги какво му има на 1HZ? Вече трети или четвъти колега списва, че ще го турбинира или ще замени с друг ДВГ!
                    [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                    Коментар


                    • #85
                      От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                      Нищо му няма на 1HZ, напротив, чудесен двигател. Прост, здрав, непретенциозен към гориво и обслужване. И далеч не е толкова немощен. Пустините са ги обикаляли с два пъти по маломощни двигатели. Личните ми впечатления от този мотор са от пътуване с пълна червеноктъстка 75-ица с 10 човека до Швейцария и обратно с доста Алпи по пътя... Колата си държи 130 спокойно и върви съвсем прилично. Естествено не чак толкова леко по баирите и не чак толкова леко изпреварва... Но си е отличен двигател отвсякъде.
                      Проблема идва, когато имаш избор... за също здрави и доказани двигатели с 2 пъти повече мощност... които позволяват да караш 3 тонен джип като лека кола. Тук не искам да влизам в полемики за това, че 3 тонен джип с два цели моста не може да се кара като лека кола, това всички го знаем. Но факта е, че силния мотор коренно променя усещането за лекотата с която се кара автомобила. Т.е. разликата е само в удоволствието от шофирането. Но ние тези коли така или иначе ги караме за удоволствие. Ако трябва да тръгна на война (и съм сигурен, че никой няма да ме гони ) без колебание бих взел атмосферния 4.2 и нищо друго. Обаче аз не се готвя за война, а за пътувания за удоволствие. Удоволствието разбира се не идва само от автомобила, но в нашето хоби той е част от него... Така се стига до идеята за турбиниране...
                      Като оставим лиричните отклонения настрана (включително дали се регистрира лесно), за мен съществения въпрос е колко от здравината и безпроблемността би запазил 1HZ след грамотно турбиниране (с австралийски кит с кулер). Ако може да се разчита на декларираните 15% снижаване на ресурса - ок, дали ще падне от милион на 850 хиляди или от 500 на 425 хиляди - все едно, не мисля че е проблем. Ако обаче се повишава с 15 % вероятността за възникване на сериозна повреда - тогава бих гледал по друг начин. За съжаление на тези въпроси могат да отговорят само хора с наистина много опит...
                      П.с. Колко тежи 1HZ?
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #86
                        От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                        Личните ми впечатления от този мотор са от пътуване с пълна червеноктъстка 75-ица с 10 човека до Швейцария и обратно с доста Алпи по пътя...
                        Т.е, тръгнали сте от България 10 човека в 75-ца, ходили сте до Швейцария, и сте се върнали...Така ли ?
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #87
                          От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                          Да, може да сме били 9 не помня със сигурност. 3 места отпред и пейки отзад... и багаж имахме Все едно, имам предвид, че не е чак толкова страшно да се кара и атмосферния дизел и даже държи магистрална скорост. Но 200-250 коня ще е друго
                          Последно редактирано от icerunner; 07-10-19, 07:07.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #88
                            От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение


                            Ако трябва да сме точни 24-клапановата 80тка с е 100-200 оборота отгоре, надали е съществено.
                            За мен е неразбираемо влечението да си купиш автомобил на два цели моста и да искаш да го караш със скорости като за лека кола. Купи си хубава лека кола тогава (говоря по принцип, не към теб конкретно).
                            При мен мисля, че е някъде към 2900 - 3000 оборота, но трябва пак да обърна внимание, за да не приказвам глупости наизуст. Аз съм с 3.75 мостове, не с 3.51 (или колкото беше другият вариант, не помня числото) Аз не че имам идея да го карам като лека кола, но съм на същото мнение като Сашо - по-мощна кола се кара с много повече лекота и пътуването става доста по-леко. Знаеш - имам и лека кола и когато тръгна по-далече все се чудя с коя и все едното ми липсва Джип с цели мостове, който може да се движи с лекота, и да си е с джипов двигател (не с насаждан от лека кола) си е мечта

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение

                            1HZ-та ще го турбинирам, или ще го сменя с 24 клапанов турбо дизел, бензина и големия дизел ще си ги карам сток с усмивка до ушите.

                            А ако говорим съвсем за мечти, бих избрал големия дизел с 6 степенна кутия и портали от от ония със странния английски акцент.

                            Сега обратно на земята

                            Аз си се представям с чисто нова джипка с 1HZ - няма да ми даде сърце да я пипна и ще си я карам само наблизо чистичка за кеф. И после ще се чудя що не оставам и аз млад като нея Става дума за мене, знам, че по света има и нормални хора

                            За 6-та скорост и аз как си мечтая


                            Коментар


                            • #89
                              От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                              Като оставим лиричните отклонения настрана (включително дали се регистрира лесно), за мен съществения въпрос е колко от здравината и безпроблемността би запазил 1HZ след грамотно турбиниране (с австралийски кит с кулер). Ако може да се разчита на декларираните 15% снижаване на ресурса - ок, дали ще падне от милион на 850 хиляди или от 500 на 425 хиляди - все едно, не мисля че е проблем. Ако обаче се повишава с 15 % вероятността за възникване на сериозна повреда - тогава бих гледал по друг начин. За съжаление на тези въпроси могат да отговорят само хора с наистина много опит...
                              П.с. Колко тежи 1HZ?
                              Моите теоретични 5 стотинки по темата.

                              Аз при тунинг на такъв тип мотор най-много се притеснявам от температурата на горене. Представям си, че оттам може да се вдигне вероятността да настъпи сериозна повреда, примерно повредено бутало. И за мене изключително важно е да се сложи датчик за температурата на изгорелите газове преди турбината. Така хем ще може да се направи добра настройка на количеството подавана нафта, вместо само на око, хем можеш да си следиш режима на работа - ако стигнеш до кофти температури, ще знаеш веднага да върнеш газта.

                              Не си мисля толкова за пострадали основни или биелни лагери или нещо подобно. Може би щото не си мисля за страшни налягания и огромни мощности. Тоя тип износване бих го отнесъл към предсказуемото намаляване на ресурса с 15%, че и по-малко.

                              За конкретния мотор не съм чел кой знае колко, доста повече съм чел за 4.2 на конкурентната марка. Там от братята австралийци се цитират големи мощности при доста голям пробег. Не вярвам разликата да е много голяма и при Тойота.

                              Но не съм от хората с много опит, по-скоро с някакъв и то не с конкретния мотор. И ще ми е много интересно да чуя мнението на такива с повече опит. Имаше Тойота с такъв мотор тук във форума купувана нова и турбинирана.
                              Последно редактирано от nissan_gr; 07-10-19, 12:44. Причина: Правопис

                              Коментар


                              • #90
                                От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                                Мотор с индиректно впръскване да схика бутало е хипер малко вероятно. А при чугунена глава и блок да скиха тях - пак така.

                                На другата марка концепцията е същата (целия чугун). 4.2 разглобен съм виждал само на снимка, но 2.7 (което е същото, без 2 бутала) съм виждал няколко пъти. Това мре или от тотална липса на смазване, или от тотална липса на охлаждане. И дори умрял от преграване, след само шлайф на глава/блок си става пак мотор. Направило ми е впечатление че много често бренерите на прегряваните са напукани. От което следва едно голямо нищо - работят си нормално. И бутала и ризи има оригинални, че даже и бутала ремонтен размер. Лагери има оригинални до 3-ти ремонт. Това за новите творения поне при другата марка си е рядкост.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X