Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

    Това с "детската" скоростна кутия не мога да го разбера. Или в Тойота са пълни дебили и слагат леката R-ова курия на всичко от 71 до 79 и от 120 до 280 коня... и се правят на глухи към стенанията на минните компании и в Канада и в Австралия... или, ако не са пълни дебили, то кутията, макар и лека трябва да върши работа, освен в някой частни случаи... като тежък офроуд, напилени двигатели, големи гуми и минно дело...

    Какво решение има на това? Замяна с H кутия? Директна ли е замяната или има конверсии? Също малко странно е да си купиш чисто нов автомобил с идеята да му замениш скоростната кутия с втора употреба... Нова Н кутия може ли да се набави?

    Другото решение, което ми се струва доста "комплексно" е слагането на редуктурни мостове (Marks 4wd) - да, не звучи много разумно, но... практически сваля натоварването по цялата трансмисия с около 15 % или по-скоро, след като се сложат по-големи гуми запазва натоварването по всичко зад главините 100 % както го е смятал бай инженер в тойота, с все то големите гуми... Цената е солена, но съпоставима с цената на окачване + скоростна кутия + усилен преден мост... Има си и допълнителни плюсове, не само клирънс...
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #32
      От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

      Без да съм спец, само с разсъждения, аз лично не виждам смисъл в такава чисто нова Тойота за описаните цели. Особено ако трябва и тя доста да се доработва.
      Употребявана, с правилна подготовка, правилна трансмисия и правилен двигател, едва ли ще излезе по-скъпа или със съществено по-малък ресурс.
      Бензина и V8 дизела си имат качества, но не са за места хептен без сервиз на разположение.
      Индиректното впръскване на 1HZ има предимства пред директното(на 1HD-FT) чак при наистина много лошо гориво. А като характеристики и икономичност втория води постоянно(вероятно и като ресурс не отстъпва, предвид заводското турбо, спрямо вариант с афтърмаркет на 1HZ).
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #33
        От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

        Аз пък не виждам какво се обсъждат варианти, след като Руси не веднъж спомена, че избор няма и варианта нов е само един - бензин.

        Коментар


        • #34
          От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

          Първоначално публикуван от dancoo Преглед на мнение
          Аз пък не виждам какво се обсъждат варианти, след като Руси не веднъж спомена, че избор няма и варианта нов е само един - бензин.
          Еми щото сме гламави и понякога ни е кеф да си говорим за джипки, а не само за перални... То и форум чак сме си намерили... офроуд...

          Иначе и в България и в други европейски държави се регистрират различни коли, съвсем законно, но много по трудно и скъпо от стандартните. Това не означава, че не може, а отказва масовия потребител... което е и целта.
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #35
            От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

            Първоначално публикуван от dancoo Преглед на мнение
            Аз пък не виждам какво се обсъждат варианти, след като Руси не веднъж спомена, че избор няма и варианта нов е само един - бензин.
            Така ще утрепеш една от малкото теми по същество и такива като мен няма да научат нещо,дръж се сполучливо
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #36
              От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              1HD-FT като му се сложи само един кулер, 3 инча ауспух и му се пусне нафтичка се променя драстично. Не съм го мерил, но в Пловдив колегите знаят за какво става въпрос.....
              Ами започва да върви като Х5-ца , това са твой думи които аз просто цитирам Там нещата са прости , но ефикасни ,обаче е добре да се пуска грамотно нафтичката че иначе може да се препече дизела .

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Така ще утрепеш една от малкото теми по същество и такива като мен няма да научат нещо,дръж се сполучливо
              Ти по добре ела до Вегас , аз ще ти обесня кратко точно и ясно , при това на маса с бира и мезе
              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

              Коментар


              • #37
                От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                Ти от Тойоти мина на Мерцедеси,не знам дали е добра идея да сядам на една маса с теб извратеняк такъв
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #38
                  От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #39
                    От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                    1HD-FT като му се сложи само един кулер, 3 инча ауспух и му се пусне нафтичка се променя драстично. Не съм го мерил, но в Пловдив колегите знаят за какво става въпрос.
                    Стокова V8 върви не лошо, но е скопена нарочно на 200к.с и 430Н.м. Заради детската скоростна кутия и слабия преден мост. На 260к.с и 6-700Н.м картината се променя.

                    1VDFTV е с една малка турбина, според мен за да има сила в ниските. Този мотор дори препрограмиран няма високи обороти - над 3200об. няма никой в къщи. Но дори и така колата върви лесно със 160к-180м/ч, което за такъв кош е твърде много дори и с ABS и ESP.
                    Явно не е добра идея да се слагат 2 турбини, защото не съм видял австралийците да го правят. Те слагат по-големи турбини и постигат огронми мощности.
                    Много благодаря и за двете пояснения! Чудех се дали могат да се монтират турбините и колекторите от 200-цата, затова попитах. Австралийците са добър критерий

                    Иначе кулера вече съм си го купил даже

                    Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                    Ами започва да върви като Х5-ца , това са твой думи които аз просто цитирам Там нещата са прости , но ефикасни ,обаче е добре да се пуска грамотно нафтичката че иначе може да се препече дизела .
                    Първата част много ми харесва, даже помня и цитата, но втората много ме притеснява. Май ще трябва да се мисли нещо за EGT датчик. Има ли някакъв ориентир колко нафта се пуска, за да е разумно?

                    Извинения на icerunner за оспамването на темата, ама не можах да се сдържа, че много ме вълнува въпросът с 1HD - FT. Може би е по-удачно да продължа с въпросите на лични.
                    Последно редактирано от nissan_gr; 30-09-19, 17:19.

                    Коментар


                    • #40
                      От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                      Сега па и на лични.....а ние простите от къде да го научим?То верно,че ще ходя края на Октомври до Вегас да почерпи за новия гараж ма пак ли за коли да си говорим?

                      Заеби личните,карай по същество на безлични
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #41
                        От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Сега па и на лични.....а ние простите от къде да го научим?То верно,че ще ходя края на Октомври до Вегас да почерпи за новия гараж ма пак ли за коли да си говорим?

                        Заеби личните,карай по същество на безлични
                        Аз, таковата, понеже нали темата е за 79-ките, пък аз да питам за 80-ка... Вярно, че е за една бройка, ама все пак Иначе и аз съм от простите, та затова питам

                        Коментар


                        • #42
                          От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                          За мен, ако може една 79 с 1HD-FT, барабар с раздатката и ръчните скорости от 80-тката... и едни пържени картофки със сирене, моля
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #43
                            От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                            За мен, ако може една 79 с 1HD-FT, барабар с раздатката и ръчните скорости от 80-тката... и едни пържени картофки със сирене, моля
                            Е това пък защо? От моя гледна точка предимството на 79-ката е, че я има нова, с V8 бонус. Иначе по-добре направо 80-ка. Даже е по-широка отвътре. И бира с картофите...

                            Коментар


                            • #44
                              От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                              Еми точно защото е нова. И заради double cab каросерията и заради ресорите отзад... а от 80 бих взел двигателя... защото според моите разбирания е идеален... ( e може би след TD42TI, но той не е тойотски). заводски турбиниран и директно впръскване, което го прави малко по температурно разтоварен, но пък чиста механика без електроника... скоростите на 80 също са по здрави, а раздатката е фултайм, което си е бонус, на който не държа...
                              Всичко това е в сферата на майтапа разбира се, предимството на новите 70 серия е именно, че са нови
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар


                              • #45
                                От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                                Вярно, че double cab беше концепцията в началото на темата, заплеснал съм се. В два часа мъдрости съм измъдрил.

                                Само да не чуе Яро тая работа за TD42TI, че ще ни бие Иначе и аз искам такова

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X