Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

    Дискусията за дизелите си продължава, а защо бих включил бензина? Знам за това, че бензинов джип било като дизелово ферари и т.н., но съм имал голям бензинов мотор и знам колко е хубаво
    Конкретно за този 4.0 няма славата чак на 4.5 от старите, но пак е много доказал се двигател слаган на какво ли не. Като параметри бих казал, че се доближава до V8 дизел. Повече коне (272 за бензина срещу 200 за дизела), но пък по-малък въртящ момент. Зависи на кой какво му харесва, но едва ли някой ще е разочарован.
    Голямо предимство на бензина е теглото - над 200 кг и над 2 пъти! по-лек от V8 дизел... 163 срещо 370 кг... Тази разлика е голяма дори за общото тегло на автомобила, да не говорим за предния мост...
    Като говорим за бензин естествено веднага идва разхода... ОК, той е с 25-30 % по голям от дизела. Обаче... преди да стигнем до газовата уредба трябва да се отбележи, че първоначалната цена на бензиновата версия е около 10 000 евро по-ниска от кой да е от двата дизела. Което ще покрие разликата в горивото за едни 200 000 км напред... Тук не включвам цена на обслужване изобщо... Да, трябва да се носи и повече гориво, ама тези 200 кг разлика в теглото... дават мегдан и за това.
    Хич не искам да вкарвам тази тема в дискусията за газта, и как така на кола за 100 000 лв ще сложош газ... но и това не може да се пренебрегне като опция... има хубваи инсталации, има течна фаза...
    Ресурса на 1GR по източници е съществено по-малък от този на дизелите (примерно 300 към 500 к км по цитирани данни) Обаче нов двигател сигурно ще струва по малко от основен ремонт на V8 дизел... А и като казвам че е по-малък, то е в сравнение само с тези два горе... в сравнение с всички останали е слънце...

    Не на последно място - 4.0 бензина е стандартно продаваната в европа версия, дизелите ту се появяват, ту изчезват... за момента май може да се купи, ама...
    Последно редактирано от icerunner; 18-09-19, 17:34.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #17
      От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

      Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
      V8 , маалко барнат , как ускорява с 35" , и ква усмивка причинява -няма такъв . Бие половината ферарита със сликове .
      За мен няма съмнение . Не само за конкретните 2 ДВГ . Трудно ще предпочета и 4 цилиндров , пред 6цил двигател
      За "малко барнати" не ми се мисли, освен за 1HZ където е наложително. Иначе и V8 дизела има какво да се барва, и на 4.0 бензина има заводски суперчарджъри... но за мен 200 к.с. и 400 н.м. стигат...
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #18
        От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

        Няма 7 серия с дизел евро 6. 4,2 ги правeха германците с измама и то евро 5, слагайки DPF, катализатор и други. Така направен двигателя спираше да работи много скоро. Следваше премахване на "подобренията" и колата си става нормална.

        В момента законно може да се купи само бензинова GRJ и то пак след немска "игра" с документите, защото този мотор също не е евро 6. Разбира се според немците дето ги продават, този мотор е по-добър от дизеловия V8. Дажи и мен се опитваха да убедят...

        Има начин да се регистрира и V8 , но в Германия и на безумна цена(колата става над 60х.евро). Не мислете че там европейците са света вода. По-лъжци са и от нас! В България имаше разни начини до скоро, но там минаваха само играчите.

        Пък и може би няма да е лоша колата с бензиновия мотор - все пак е 282коня в последната си версия. Кофтито е , че ако си купите такава кола от Дубай например няма как да я регистрирате в Бг. Пак минава през Германия и се плаша яко за регистрация.

        Мисълта ми е , че няма избор, че да се чудите кое да изберете. Изборът(в момента) е само един - GRJ.
        За избора на Double cab е отделна тема- това прави колата трудно използваема в България...
        За твърдението, че колата е в магазина и само трябват пари да си я купите коментирах по-горе и надявам се разбрахте, че да имате парите е най-малкия дерт.

        Иначе колата не е лоша - карам си я всеки ден. Без съмнение V8 е най-доброто. 4,2 става само за Африка, където се и продава. Бензина не съм го карал, но очавам да върви добре и да гори добре(над 20), като с тунингования дизел няма шанс да се мери!

        П.П. Какава кола е направил Пламен Александров??? Май само аз не знам! Ще кажете ли?
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #19
          От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

          Така като гледам в 1HDFTE conversions и 100/105 SERIES LANDCRUISER OWNERS групите в Австралия, повече хора се занимават да местят FTE в 105ци и 7Х на мястото на 1HZ, отколкото се опитват да го турбинират. Доста и сменят вече турбинирани HZ-та. 1HZ е доста дъвкана и предъвквана тема и в джипове и в пикапи, мощност икономия, турбиниране - може да е доста полезно да питаш там.
          На мен също ми е интересно какво точно си намерил за купуване в Европа в наши дни. На времето и 105-ци са си регистрирали хората, сега май не е току-така.

          Иначе предполагам за тези немски "играчи" спомена rusev. Те твърдят дори Euro 6, слагат и AdBlue Беше ми попадал преди време техен ценови лист, около €8000 искат за системата.

          Коментар


          • #20
            От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

            Първоначално публикуван от MoridinBG Преглед на мнение

            Иначе предполагам за тези немски "играчи" спомена rusev. Те твърдят дори Euro 6, слагат и AdBlue Беше ми попадал преди време техен ценови лист, около €8000 искат за системата.
            Малко ми е странно това, дето са изтипосали на първата си страница в голям формат, да им е гордостта като изпълнение на монтажа. Иначе самите кюнци си изглеждат ОК.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

              Tom Worlcruiser, който е отдавна в бранша и е директен търговец на тойота твърди че продава официално и GRJ и HZJ. VDJ продава, ама като употребявани автомобили, т.е. явно там е по-сложна магарията.

              https://toms-worldcruiser.com/fahrze...-dc/index.html

              В спецификацията черно на бяло е написал Евро 6...
              Факт е, обаче, че преди в мобилето имаше много обяви за 4.2 Евро 6 (точно 2 пъти по-скъпи от същата кола за износ Т2), а сега има обяви само за GRJ нови.

              ENGINE
              1HZ Dieseleingine with Timing belt
              6 cylinders in line, OHC
              4164ccm cubic capacity
              Max power (BHP/kW): 129/96 at 3,800rpm
              Max torque: 285Nm at 2,200rpm
              Emission: Euro 6 SCR system with particle filter

              Руси, моля те дай малко информация за твоите дилъри, кои са и защо те...


              По отношение на 4.2 и австралийците - да, знам, че повече предпочитат конверсия към 1HDT или нов V8... Има логика, най-точната формулировка беше на един пич, който каза, че, "ако V8 дава толкова, колкото 4.2, то би бил много по издържлив от него... А, ако от 4.2 се изтиска толкова, колкото дава V8, няма да се доближи до него по издържлливост. И двата са еднакво издържливи във вида в който са". T.е. на турбиниран 4.2 ресурса сигурно ще е по-малък от на V8. Склонен съм да се съглася напълно с това, НО това включва и на V8 да му сипваш каквото иска, а на другия каквото има... И остава факта, че ако все пак скапеш нещо разликата в полезните ходове, които имаш става от земята до небето...

              А между бензина и V8 дизел... чисто като двигател съм сигурен, че дизела е по добър. Със сигурност с по-голям ресурс... Обаче... теглото... 370 кг... баси, къминса е малко повече Освен теглото и мястото в коша - покрай тоя V8 има ли къде да пуснеш кърфица? А покрай бензиновия може да се разхождаш 4.0 американците в Такома си джиткат по 300-400 хил. МИЛИ безгрижно. Ако минеш на LPG ще спестиш пари за 5-6 нови блока
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #22
                От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                ИМХО такова МПС няма никакъв практически смисъл за нашите условия... Единствено гъзарията да имаш нещо уникално... По-скоро бих се преместил да живея в Австралия или Африка
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #23
                  От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  ИМХО такова МПС няма никакъв практически смисъл за нашите условия... Единствено гъзарията да имаш нещо уникално... По-скоро бих се преместил да живея в Австралия или Африка
                  То от голф 2 нататък всичко е единствено гъзария, Ама темата не е философска, тъй че да не задълбаваме в тази посока.

                  На мен покривната палатка (най-голямата на аутохоум) започва чувствително да ми омалява, защото децата порасват бързо, а за мое огромно щастие продължаваме да пътуваме заедно и се надявам това щастие да продължи още няколко години.... Това главно ми определя изискванията за функционалност, на които double cab концепцията най-добре ми пасва.
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #24
                    От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                    Tom Worlcruiser, който е отдавна в бранша и е директен търговец на тойота твърди че продава официално и GRJ и HZJ. VDJ продава, ама като употребявани автомобили, т.е. явно там е по-сложна магарията.

                    https://toms-worldcruiser.com/fahrze...-dc/index.html

                    В спецификацията черно на бяло е написал Евро 6...
                    Факт е, обаче, че преди в мобилето имаше много обяви за 4.2 Евро 6 (точно 2 пъти по-скъпи от същата кола за износ Т2), а сега има обяви само за GRJ нови.

                    ENGINE
                    1HZ Dieseleingine with Timing belt
                    6 cylinders in line, OHC
                    4164ccm cubic capacity
                    Max power (BHP/kW): 129/96 at 3,800rpm
                    Max torque: 285Nm at 2,200rpm
                    Emission: Euro 6 SCR system with particle filter


                    Том го познавам много добре. С него съм обилколил Сахара през 2007...

                    Цените при него са високи, а и той отговаря само на въпроси които му оттърват.

                    Мойта схема за доставка на такива коли е невъзможна за прилагане вече.

                    Казах ви - единствената възможност е GRJ купена от някой подобен на Том или от Том. Само дето не се връзват ГУ и експедиция.

                    За 4,2 има смисъл да се разговаря само ако директно се мисли за конверсия с 1HD-FT(още 15 000лв поне). Аз не знам някой който може да насади 1HD-FTE. Впрочем данните на понаправен 1HD-FT съвпадат на 100% с тези на 1HD-FTE и на 1VDFTV в стоков вариант.

                    Като стигнете до въпроса с видовете оборудване мога да ви помогна..

                    И все пак каква кола е напрвил Пламен Александров?
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #25
                      От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                      Tоя 4.0 бензин , щом го слагат и на Такома , да не е с директно впръскване ? Ако е така :директно ми изпада от класацията .
                      Иначеее , така съм им се ядосал на съвременните дизелови , че не ща да чуя вече . Баси и лиготиите ,дюзи ,ПДФ,нафта от скъпата , добавки............без мен .
                      Нямат ли и осмак бензин на 79ка ?
                      А относно малкия ресурс на бензиновите двг , май важи за малолитражките ,или само аз съм късметлия .
                      TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                      Коментар


                      • #26
                        От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                        Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
                        Tоя 4.0 бензин , щом го слагат и на Такома , да не е с директно впръскване ?
                        Доколкото намирам информация, а и по вида на буталата, не е. На 120-ката е същия, уж.
                        Dual VVT-i е, обаче. Тоест вероятно са понарили повечко електроника.

                        И е от типа блокове, дето не подлежи на ремонт. Алуминиев блок с изляти в него ризи, неподлежащи на вадене. Но пък има ремонтни бутала 1000 вида, ковани включително.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Доколкото намирам информация, а и по вида на буталата, не е. На 120-ката е същия, уж.
                          Dual VVT-i е, обаче. Тоест вероятно са понарили повечко електроника.

                          И е от типа блокове, дето не подлежи на ремонт. Алуминиев блок с изляти в него ризи, неподлежащи на вадене. Но пък има ремонтни бутала 1000 вида, ковани включително.
                          Да, точно така е. Не е директно впръзкване, VVT-i е. Алуминиев е от всякъде, затова е и 160 кила не подлежи на основен ремонт.... ама блока струва колкото ремъците и ролките на V8 вероятно

                          Като казах че има по-малък ресурс имах предвид в сравнение с 1HZ и 1VD-FT, а не че е като на малолитражка... Абе теглото му е голямото предимство на този мотор.

                          Новите такоми са с 3.5, той има два порта и директно впръскване и нормално и ги меша според карането.... е това чакам да го видя газифицирано
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #28
                            От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                            Такомата не дава голям разход на дълго каране. За Приморско с 4 човека , легена пълен с багаж, ремарке , на него мотор и още багаж ми даде разход 13/100 бензин и на магистралата съм карал 110-130. Иначе се газифицира без проблем ... имам познат със 120-ка със същия мотор и е на 280000 км на газ.

                            Изпратено от моят Hammer Energy с помощта на Tapatalk
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • #29
                              От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                              Аз бих избрал за себе си VDJ. 4.2 (1HZ) и (прочее олд скуул механика) за мен има обаянието на хубав механичен часовник, но съм (почти) сигурен, че V8 върви много по-добре и за дълги пътувания е по-приятен. Представям си го кажи - речи като съвременна кола. Оттам и няколко въпроса към колегата Русев по повод цитата долу.

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              ... Впрочем данните на понаправен 1HD-FT съвпадат на 100% с тези на 1HD-FTE и на 1VDFTV в стоков вариант.

                              Като стигнете до въпроса с видовете оборудване мога да ви помогна..
                              Данните хубаво, ама как се усещат реално при шосейно каране? Наистина ли се доближават? И оттам, какво се прави на 1HD-FT, за да се освежи така?

                              Колко е различен V8 с една турбина от този в 200-цата и колко би било сложно/скъпо да се оборудва с две?

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              И все пак каква кола е напрвил Пламен Александров?
                              Това и на мен ми стана интересно
                              Последно редактирано от nissan_gr; 20-09-19, 14:29.

                              Коментар


                              • #30
                                От: TOYOTA Land Cruiser 79 - VDJ, GRJ или HZJ

                                1HD-FT като му се сложи само един кулер, 3 инча ауспух и му се пусне нафтичка се променя драстично. Не съм го мерил, но в Пловдив колегите знаят за какво става въпрос.
                                Стокова V8 върви не лошо, но е скопена нарочно на 200к.с и 430Н.м. Заради детската скоростна кутия и слабия преден мост. На 260к.с и 6-700Н.м картината се променя.

                                1VDFTV е с една малка турбина, според мен за да има сила в ниските. Този мотор дори препрограмиран няма високи обороти - над 3200об. няма никой в къщи. Но дори и така колата върви лесно със 160к-180м/ч, което за такъв кош е твърде много дори и с ABS и ESP.
                                Явно не е добра идея да се слагат 2 турбини, защото не съм видял австралийците да го правят. Те слагат по-големи турбини и постигат огронми мощности.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X