Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Провлем с високи обороти - Диско 300 TDi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Провлем с високи обороти - Диско 300 TDi

    От известно време и когато му скимне, на топъл или студен двиг Дискотеката си качва оборотите на неутрална/паркинг до 2000+.
    Разцъках из форумите и според челния английски опит това се оказва проблем с TPS-a (сензор-потенциометър монтиран над педала за газта)
    Бош не предлагат изделието си вече. Някой колега да има опит с ремонт въпросното ?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01.jpg
Прегледи:1
Размер:24.5 КБ
ID:6159489

    отворено изглежда така:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:post-5420-1194455660.jpg
Прегледи:1
Размер:677.3 КБ
ID:6159490

    Поздрави!
    Ако искаш да караш стара кола, трябва да си или милионер или монтьор. А за някой марки и модели се налага и двете.
    "Хилядолетния Сокол" LR Disco 300TdI '96
    Suzuki DL650 V-Strom

  • #2
    От: Провлем с високи обороти - Диско 300 TDi

    Днес водих жиба на диагностика за да съм сигурен в локализирането на проблема. След доста ровене и търсене се оказа, че няма къде да се закачи. Няма и данни за такава в дата базата на сервиза за модела. Всички останахме дълбоко замислени. Възможно ли е кола с толкова електроника да не е предвидена да се включи за диагностика???
    Ако искаш да караш стара кола, трябва да си или милионер или монтьор. А за някой марки и модели се налага и двете.
    "Хилядолетния Сокол" LR Disco 300TdI '96
    Suzuki DL650 V-Strom

    Коментар


    • #3
      От: Провлем с високи обороти - Диско 300 TDi

      Първоначално публикуван от XPainter Преглед на мнение
      Днес водих жиба на диагностика за да съм сигурен в локализирането на проблема. След доста ровене и търсене се оказа, че няма къде да се закачи. Няма и данни за такава в дата базата на сервиза за модела. Всички останахме дълбоко замислени. Възможно ли е кола с толкова електроника да не е предвидена да се включи за диагностика???
      Единствената букса която знам "от там ми програмираха дистанционното " е при панела с бушоните.

      Коментар


      • #4
        От: Провлем с високи обороти - Диско 300 TDi

        Благодаря! Уж ровиха и там но явно не са я видели. Ще има втори опит.
        Ако искаш да караш стара кола, трябва да си или милионер или монтьор. А за някой марки и модели се налага и двете.
        "Хилядолетния Сокол" LR Disco 300TdI '96
        Suzuki DL650 V-Strom

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X