Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

    Колеги някои има ли индукционна плоча двойка на Горение за вграждане как се захваща за плота няма нито монтажни скоби нищо казаха ми че се лепяла със силикон ама като се залепи и се наложи да се маха какво правим после и отделно като нормалните плочи ли се монтира казаха ми че трябвало отпреде да им отвор за да смуче въздух ама то как ще стане

  • #2
    От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

    При мен също е без скоби. На самата плоча има някаква лента по ръба където ляга към плота и тя действа малко като двойно лепящо. А за въздуха - при мен под котлона е фурната и съответно има прилично голям отвор. Фурната има достъп до въздуха под шкафовете и така от 10тина годин не е имало роблем нито с нея, нито с котлона.

    Та на кратко - решеш плота и слагаш плочата. Скоби и силикон не ти трябват. Трябва долната част на плочата да е в достатъчен обем за да се охлажда (по книжките трябва да има инструкции за това).

    Коментар


    • #3
      От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

      Аз имам обикновенна плоча обаче искам да я махна не съм доволвн от нея мисля че има дефект не работи постоянно а светне за 20 сек загасва и отнема доста време да се готви на нея сега искам индукцията да я метна в същия отвор би трябвяло да са същите размери ама в тая книжка монтажа така е описан че трябва да се монтира плочата със силикон което ми е странно на мене а консултанта въобще не можа да ми обясни каквото и да било. И аз предположих че лентата в комплекта може да е двойни лепяща тя иначе ще мърда плочата.

      Коментар


      • #4
        От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

        От четири години си стои плота ( 4 котлона ) без скоби и каквито и да е силикони само на гуменото оригинално уплътнение и досега не е мърдала . Вече се е позалепила от разни събрали се мазни истории .

        Коментар


        • #5
          От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

          Незнам имам една на Горение ЕСТ 331 СSC от както съм я купил създава проблвми 7 пъти влиза в някакъв двмо режим и трябваше всеки път да я водя на сервиз ненказват как да го изключвам сам. Отделно котлоните на която и да е степен включват за по 1 мин макс и после 10 сек включва 30 не водата не може да заври по 25 мин засичал съм го. Сега видях че има още месец гаранция и мисля да я занеса да видим ще я направят ли

          Коментар


          • #6
            От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

            Само с лентата в комплекта е достатъчно. За всякакъв котлон трябва да има някъде отгоре и около него отвор, оттам излиза топлия въздух, а през отвори отдолу смуче. Никой котлон не обича да има горещ съд близо до сензорните превключватели, но горенето е върха. Подарих такъв двоен точно заради всички тези простотии, които непрекъснато правеше. Имам и фурна, и тя не е нещо баш- ръждясва, осветление се бъзика, изобщо никога повече нищо горене.
            И нищо общо с обикновена готварска печка горене, с 4 котлона, (тип Мечта-Бг). 35-40г работи активно без никакви проблеми.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

              За хората с Gorenje и с проблеми - от кои години са уредите от които се оплаквате?

              Коментар


              • #8
                От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

                Моите 8-10. Ако им намеря картите, ще кажа точно. Ще видя и още една кухня
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  .... За всякакъв котлон трябва да има някъде отгоре и около него отвор, оттам излиза топлия въздух, а през отвори отдолу смуче.......
                  Невярно!
                  Ако шкафа е направен кадърно не трябва отвор отгоре на плота.
                  Охлажда се изотзаде и надолу.
                  При мен фурна отдолу горе плот четворка с 2 индукции и 2 газ работят безгрижно 5 години.
                  Е не са Горение де
                  Вентилатора на индукцията се включва рядко само на най високи степени.


                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

                    Ми плочата е закупена на 10.10.2017 година и е ходила на сервиз около 6 пъти сега мисля че е 7 път вече.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      Невярно!
                      Ако шкафа е направен кадърно не трябва отвор отгоре на плота.
                      Охлажда се изотзаде и надолу.
                      При мен фурна отдолу горе плот четворка с 2 индукции и 2 газ работят безгрижно 5 години.
                      Е не са Горение де
                      Вентилатора на индукцията се включва рядко само на най високи степени.
                      Не на хориз плот, на вертикална стена, високо, близо до плота. Кадърността на майстори и монтажници на кухни сме коментирали. Така е с хладилници и всичко за вграждане.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

                        За закрепване се ползват два начина , единия е с заклинващи пластини които се заклинван в отвора между плота и плочата , другият е със пластини които се завиват от долу на плочата и стискат плота. Много често пропускат да ги слагат , че им е по-лесен монтажа , но е желателно да ги има ,най-вече ако някой е пропуснал да запечата отвора изрязан в ПДЧ.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

                          Моето индукционно Горение е със заклинващи пластини.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

                            И моите бяха с, така и монтирани, докато го разкарам и разбрах, че е ненужно. А и двойнозалепящата лента е достатъчна и винаги е с достатъчен запас.
                            пп без пластини не съм виждал, никакви. А и не пречат, при демонтаж все трябва да имаш достъп отдолу
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

                              Очевидно този модел GORENJE IT321BCSC е без пластини и без двойнолепяща. Ходих и в друг магазин и там нямаше нищо в комплекта и засега се отказах. Малко е несириозно да пише че се лепи със силикон за плота. Имам чуството че тази марка тотално са взели да удрят дъното а като се сетя едно време какви продукти правеха . Майка ми има една фурна от 30 години която още работи не е мръднала а новата която и взехме на 4 година първо реотан после вентилатор накрая таблото изгърмя.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X