Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор 4х4 бензин/газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при избор 4х4 бензин/газ

    Здравейте,

    Като нов във форума, и човек който никога не се е качвал в джип се нуждая от мнения за избор на джип 4х4 бензин/газ който ще се кара 2 пъти месечно. Предимно събота и неделя по черни пътища и гористна местност в района на град Самоков където имам вече вила. С годишен пробег не повече от 5000км. Прегледах много от темите във форума за различните марки и модели и варианти, но колебанията са ужасно голями за марката и модела. Извинявайте, че така пускам нова тема която е банална, но все пак ще очаквам вашите мнения.

    Държа да уточня, че няма да преправям нищо по автомовила за тежък офроуд, също да не дава разход на газ повече от 15л/100. Условията са ми да е надежден, сравнително евтино за поддръжка и да може да вози от 4 до 6 души (с приятели да излезнем в гората примерно на скара). Изчетох доста за самурай,роки,фероза,фронтера,витара,террано,нива и уаз469 във всички теми пише, че късата база била най-подходяща, а на мен май няма ми свърши работа освен уаз469, но като отворя обявите и видя цена 3000-5000лв за този джип който на външен вид ще се разпадне и ми става лошо. Дългата база не била чак толкова тачена и за това очаквам вашите предложения.

    За момента съм се спрял на фероза и витара.

    Бюджетът е от 2000 до 4000лв максимум.
    Последно редактирано от Vga_Asus; 17-09-19, 15:27.

  • #2
    От: Помощ при избор 4х4 бензин/газ

    Щом си чел доста теми, значи вече си наясно с ръждата по Фероза и Витара, почти невъзможно да се намери не изгнила от двете. Пишеш, че ще караш по черни пътища, замисли си се за нещо с десен волан я Рав4 я Гранд Витара.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ при избор 4х4 бензин/газ

      6 човек във Фероза - това искам да го видя

      с този бюджет и за 6 човека - ужаска или т.н. буханка
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Помощ при избор 4х4 бензин/газ

        Дълго Терано или Фронтера...но за тия пари няма да е стока. Читава Фронтера от 5 хилки нагоре. И двата модела се срещат по-рядко с бензинов двигател.
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          От: Помощ при избор 4х4 бензин/газ

          По черен път дългото терано трудно ще гори 15/100 газ, това от личен опит.
          RAV 4
          F650GS

          Коментар


          • #6
            От: Помощ при избор 4х4 бензин/газ

            Първоначално публикуван от naswel Преглед на мнение
            Щом си чел доста теми, значи вече си наясно с ръждата по Фероза и Витара, почти невъзможно да се намери не изгнила от двете. Пишеш, че ще караш по черни пътища, замисли си се за нещо с десен волан я Рав4 я Гранд Витара.
            Да изчетох и нямам много претенций, така ще очаквам още мнения, но за парите които искам да взема мога витара, террано и фероза къса база.. Ще се возиме до 4 души. Ще търся някоя що годе читава за около 3500лв, даже съм набелязъл вече 2 за оглед.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ при избор 4х4 бензин/газ

              Като намериш 6 местен жип за 4к да харчи 15/100 газ ела ми са обади да купя още 5

              Освен умряло от ръжда Диско-1 с 2 литра биндзин и гуми аспиринчета с надлъжни пейки отзаде тип разходка на туристи.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #8
                От: Помощ при избор 4х4 бензин/газ

                Бая почетох из форумите и стигнах до решение, че някой от тези марки/модели ще ми свърши работа, витара террано фронтера фероза къса база с газ. Парите ми стигат до тук. Даже съм набелязъл 2-3 коли за оглед и тази събота/неделя ако ми харесат ще взема.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ при избор 4х4 бензин/газ

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  6 човек във Фероза - това искам да го видя
                  Е па що ,не е зор всички да са като мене примерно....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ при избор 4х4 бензин/газ

                    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                    Е па що ,не е зор всички да са като мене примерно....
                    Е да де, шофьор и 5 първокласника например. Ама пак няма да е законно.
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ при избор 4х4 бензин/газ

                      С уговорка, че ще се ползва до около 5000 км за година, защо се ограничаваш само до бензинови двигатели? Въпроса е по-скоро принципен, защото при подобно ползване, финансовата изгода от бензин/газ/дизел не е голямо значение. Тогава и според подсказания бюджет, търсенето трябва да се насочи основно към конкретното МПС в най-добро състояние. Е, не че има сносен дизел за 4000 лева, ама все пак... Всъщност, до тази цена, нещо за 4-6 човека....пожелавам късмет!
                      Последно редактирано от hhris08; 17-09-19, 21:25.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ при избор 4х4 бензин/газ

                        Ориентирал си се към Фероза, Витара, за 4 човека ?
                        Става ако двама от човеците са деца. А багажите, скарата, мръвката и другите анджаклами.... къде..?
                        Второ , за този бюджет ще вземеш нещо , което няма да си сигурен дали ще те върне като отидете някъде.
                        За съжаление без пари , нещата са трудни да се случат по зададените критерии.
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ при избор 4х4 бензин/газ

                          Колега, късата база е по-подходяща за сериозен офф, а ти казваш, че ще ходиш главно по полянки и барбекюта. За там няма никакви притеснения за дълга база.
                          Според мен най-правилния избор е дълго терано, доскоро имах такова, и съм очарован откъм проходимост, даже и на доста хард терени. Това с почти никакви гуми. Ако се сложат с по-сериозен грайфер-върви доста уверено.
                          Терано на газ(моето беше такова) гори 13-14/100 по асфалта. По черно-според зависи. Но пък газовата бутилка ако е в багажника много пречи. Няма нищо лошо в дизелите, даже за джип това си е по-правилния двигател. Да, като разход в пари ще е малко по-скъпо, но щом няма да се кара ежедневно-мисля,ч е може да се преглътне.

                          Обаче с 3500 няма нищо читаво. Да не говорим, че като го вземеш трябва и обслужване, а най-важното за един джип за да е проходим са гумите. И те не са евтини.
                          Та за да имаш долу-горе сносен джип, бюджета по две.
                          Да, не е приятно, ама това е положението. Всички искаме супер коли за по 2000 лева, ама няма.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ при избор 4х4 бензин/газ

                            Спокойно могат да се погледнат Киа Спортидж 1 (до 2004) и Хюндай Санта Фе 1 (до 2005). Бензинови са и влизат в бюджета. Тераното и Паджеро 2 са по-джип от тях, но както казахте за този дюджет ще е трудно.
                            Отделно, Санта Фе-то може да изглежда така с малко повдигане и гуми (Кията също):
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7d2a5c6s-960.jpg
Прегледи:1
Размер:83.8 КБ
ID:5821017

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ при избор 4х4 бензин/газ

                              Първоначално публикуван от Vga_Asus Преглед на мнение
                              ... витара террано фронтера фероза къса база с газ. Парите ми стигат до тук. Даже съм набелязъл 2-3 коли за оглед и тази събота/неделя ако ми харесат ще взема.
                              Преди 20-тина дни купих джипка за 5К нов внос ,към момента съм на 6,5К и още не съм я регистрирал ... имай го в предвид.


                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Няма нищо лошо в дизелите, даже за джип това си е по-правилния двигател.
                              Абсолютно съм съгласен и си мисля ,че Хюндая от подписа ми е точната кола за колегата.Добра година ,тънка цена за придобиване ,екстри ,евтина поддръжка ,завидна проходимост.
                              Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                              Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                              Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                              0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X