Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за подгрев на Toyota 4runner 2.4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за подгрев на Toyota 4runner 2.4

    Привет колеги, тия дни като станаха по ниски сутрешните температури и джипа почна да пали трудно, свалих свещите и бяха здрави но видях че имам изгорял предпазител 80 А зад акумулатора в кутията. Смених го и премерих на шината на свещите и показа 9V. Та въпроса ми е нормално ли са тия 9 V или да продължавам да търся проблем.

  • #2
    От: Въпрос за подгрев на Toyota 4runner 2.4

    Здрасти колега!
    Нямам ама никакъв опит с този мотор, понеже не си писал, предполагам, че е 2LT.Пишеш, че си свалил свещите и са били здрави.Как определи, че са здрави, премери ги на съпротивление студени/топли или им пусна напрежение, опрени на маса и видя как подгряват?Или просто ги огледа и реши, че са здрави?
    Този бушон в кутията дали е за подгрева, на капака би следвало да има означения кое реле или бушон на коя верига е.Ако е изгорял, не е било без нищо, ако е за подгрева, може някоя свещ да е пробила вътрешно към маса, даже пак ще се нагрява, но не където трябва и бушонът ще цъфне след малко.
    Като премери волтажа на 9в, това беше под товар ли, докато свещите са вързани на шината и завинтени в двигателя?Или всичко беше откачено и мериш чисто напрежение?
    В тази система мисля, че има едно реле осигуряващо напрежение към подгреваните свещи, и второ реле което на базата на температурата на двг-то определя колко време да пекат свещите.Ако двг-то е студен, е дълго време, ако е топъл, доста по-кратко.
    Това ми хрумва на пръв поглед и от обща култура:-))
    Успех!
    Мето
    1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за подгрев на Toyota 4runner 2.4

      Първоначално публикуван от metotem Преглед на мнение
      Здрасти колега!
      Нямам ама никакъв опит с този мотор, понеже не си писал, предполагам, че е 2LT.Пишеш, че си свалил свещите и са били здрави.Как определи, че са здрави, премери ги на съпротивление студени/топли или им пусна напрежение, опрени на маса и видя как подгряват?Или просто ги огледа и реши, че са здрави?
      Този бушон в кутията дали е за подгрева, на капака би следвало да има означения кое реле или бушон на коя верига е.Ако е изгорял, не е било без нищо, ако е за подгрева, може някоя свещ да е пробила вътрешно към маса, даже пак ще се нагрява, но не където трябва и бушонът ще цъфне след малко.
      Като премери волтажа на 9в, това беше под товар ли, докато свещите са вързани на шината и завинтени в двигателя?Или всичко беше откачено и мериш чисто напрежение?
      В тази система мисля, че има едно реле осигуряващо напрежение към подгреваните свещи, и второ реле което на базата на температурата на двг-то определя колко време да пекат свещите.Ако двг-то е студен, е дълго време, ако е топъл, доста по-кратко.
      Това ми хрумва на пръв поглед и от обща култура:-))
      Успех!
      Мето
      Привет. Свещите ги свалях и ги пробвах на акумулатора. 9V ги меря при закачена шина монтирани свещи и сменен предпазител, преди да го сменя на шината беше 0V. А предпазителя си мисля че го изгори един майстор преди месец някъде щото сменях главата и той почна да разглобява без да откачи акумулатора и даде на късо но вика че нищо не е станало, но явно е станало. Сега си мисля да премеря напрежението на акумулатора по време на подгрева, че той е много стар и може и от там кляка напрежението, и след това да меря след релето за евентуално нагорели пластини и от там да го има този пад. Та тия дни като не съм на работа това ми идва като идея. 2L-T е мотора. А това второто реле дето казваш за колко време да подгреват свещите незнам къде е ,но си мисля че работи, защото като е топло през деня много бързо гасне реотанчето на таблото. Аз дефакто от месец и нещо след ремонта съм си бил без никакъв подгрев и си палеше но сега сутрин като е по студено си показа че има проблем. А и още един въпрос релето осигуряващо напрежение към свещите да ли се разглобява евентуално да му почистя контактите.
      Последно редактирано от Vladimir1948; 17-09-19, 08:12.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за подгрев на Toyota 4runner 2.4

        3 волта пад (айде да са 2.5), в комбинация със 100-ина ампера ток в първите няколко секунди = фойерверки. Падът е някъде, където тия 250 вата могат да се освободят като топлина без да стопят нещо. Надали са ти виновни контактите - щеше да е очеизвадно.

        За тоя мотор и подгряването му със сигурност може да се намери сервизно ръководство за електриката му и конкретно подгряването. 9-те волта може да са нормални и съвсем нарочни.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за подгрев на Toyota 4runner 2.4

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          3 волта пад (айде да са 2.5), в комбинация със 100-ина ампера ток в първите няколко секунди = фойерверки. Падът е някъде, където тия 250 вата могат да се освободят като топлина без да стопят нещо. Надали са ти виновни контактите - щеше да е очеизвадно.

          За тоя мотор и подгряването му със сигурност може да се намери сервизно ръководство за електриката му и конкретно подгряването. 9-те волта може да са нормални и съвсем нарочни.
          Може наистина да си работи на 9 V. Така пали че не дава да се пипне ключа. Днес откачих буксата на релето има две тънки кабелчета и две дебели на тънките си идва 9 V а дебелите 12. Акумулатора при подгрев пада 11.4V. С оглед на това че пали от четвърт изобщо няма да го пипам, дето има една приказка "Лайно щом не мирише не се ръчка".

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за подгрев на Toyota 4runner 2.4

            Свещи само от тмауто и поне талон
            На 70ка с такъв мотор има 6в и 11в, но работят на 2 степени и има теми, повече от една
            https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=25205
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за подгрев на Toyota 4runner 2.4

              Има писано по въпроса в стари теми, включително и от мен.
              Аз имах проблеми с 2LT и с 2H. И в двата случая се оказа проблем с таймера, който не изключва ниския волтаж и така изгарят свещите. Доколкото си спомням този таймер е една платка в алуминиева кутия и се намира зад жабката. При 2LT при мен пускаше първоначално 12 V на свещите 7 V, и в зависимост колко е топъл двигателя след определено време сваля волтажа на 7 също за определено време. При 2H , 24 V, свещите май бяха 14 волта.
              Аз реших проблема с подмяна на свещите с 12 V при 2LT и 23 волта при 2H, и ръчно подгряване с бутон и реле. В ТМ Ауто ми искаха навремето 700 лв за този "компютър".

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за подгрев на Toyota 4runner 2.4

                Първоначално публикуван от Цанко Преглед на мнение
                Има писано по въпроса в стари теми, включително и от мен.
                Аз имах проблеми с 2LT и с 2H. И в двата случая се оказа проблем с таймера, който не изключва ниския волтаж и така изгарят свещите. Доколкото си спомням този таймер е една платка в алуминиева кутия и се намира зад жабката. При 2LT при мен пускаше първоначално 12 V на свещите 7 V, и в зависимост колко е топъл двигателя след определено време сваля волтажа на 7 също за определено време. При 2H , 24 V, свещите май бяха 14 волта.
                Аз реших проблема с подмяна на свещите с 12 V при 2LT и 23 волта при 2H, и ръчно подгряване с бутон и реле. В ТМ Ауто ми искаха навремето 700 лв за този "компютър".
                Вчера видях че и новия бушон де то сложих 100А пак беше изгорял. Днес смених всички свещи и изолирах и огледах шината да се допира до някъде. Утре ще взема едни ампер клещи за да видя колко дърпат сутрин на студено и евентуално някаква утечка, защото един 80А и след 10 дни един 100А не е нормално. Дали като и сменяваха главата не са прещипали някой кабел. А иначе на двете тънки жици на релето идва 10V и после до шината стига 9.3V. А това за време казваш е зад жалката, ще огледам, там по спомен имаше в дясно 2релета и 40А бушон на незнам за какво са.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X