Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Това нещо от снимката вдясно е монтирано на шаси от вери вери хеви трък сигур тежи 7-8 тона

    А това в ляво е хуй_я с предно предаване и товароносимост 1 тон
    На база на тъз хуйня съвременните производители на мотърхоум работят.Европейските.Казва се Фиат Дукато.Или тук някой е по-умен и опитен от тях и ще даде акъл на каква база да си ги произвеждат
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #17
      От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
      На база на тъз хуйня съвременните производители на мотърхоум работят.Европейските.Казва се Фиат Дукато.Или тук някой е по-умен и опитен от тях и ще даде акъл на каква база да си ги произвеждат
      Аз знам как се казва и какво се прави в Ойропата от него.
      Ама като му качат къщичка като това вдясно да дойдат да ми се обадят

      Долу горе става да се ползва стандартната негова каросерия на ван да правиш кастенваген и толкоз.



      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #18
        От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

        https://autoline.bg/-/prodazhba/kami...13081668108700
        Нещо такова не става ли?
        Дизелов Jeep, не е Jeep.

        Коментар


        • #19
          От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

          Изграждане на конструкция върху шаси ,отива задължително на технотест и после кат.Иначе ако ставаше така ,още утре си режа една кола на кабрио,ма не става ,там пък и в Европа изискванията към заводските производители са мноооого тежки!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #20
            От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

            Колега търси пътнически микробус 11+ места, има и с единична има и с двойна гума, аз имам С+Е и мисля да взема най-големия който ми изпадне на хубави пари с двойна гума и да е след 2005та година, желателно е да има и климатик на покрива, старите барутници са тежки, тромави, харчат много и спирачките им са зле + корозия.

            Махаш всички седалки освен предните 5-6 и си в джаза, ако нямаш повече от 6-7 седалки не ти трябва книжка за автобус.

            Намираш си стара каравана, голяма, от най-големите и гледаш дали няма да стане за донор на всичко от легла, шкафове, мивка, баня/тоалетна и т.н.

            Когато намериш подходящия/тите донор/и запретваш ръкави и почваш да пускаш снимки с описания да се учим от теб, ако аз те изпреваря, че съм замислил това ще се учиш от мен и те така

            Успех!
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #21
              От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

              Това в Англия може и да е възможно, но в България няма такъв филм само да махаш седалките и да не ти трябва категория за автобус. Важно е какво пише в талона, чак след промяна там, може да не ти трябва книжка за автобус.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #22
                От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                Аз пак да питам...на база какви сметки се стигна до идеята, че преработка на нещо в кемпер ще е по-евтина от закупуването на готов кемпер?
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #23
                  От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  Аз пак да питам...на база какви сметки се стигна до идеята, че преработка на нещо в кемпер ще е по-евтина от закупуването на готов кемпер?
                  Ето на тази сметка:

                  Ван читав сложи го 3-5 бона, каравана стара сложи 1-2 бона, ремонти на вана още 1к, дреболии и разни шукаритети по кемпера още 5-6 бона станаха 15 бона, за 15 бона кемпер на острова ще купя някой кенеф на 30+ години с размерите на фиат типо, и те таке те смятам аз

                  Това на едро, аз обаче едри пари нямам за това съм убеден, че с мерак, търпение+пот+труд и време може да се влезе в наполовината на 15те бона и да се постигне нещо доволно комфортно и надежно за семейство от 4 души, за което ми трябва на мен.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Ето на тази сметка:

                    Ван читав сложи го 3-5 бона, каравана стара сложи 1-2 бона, ремонти на вана още 1к, дреболии и разни шукаритети по кемпера още 5-6 бона станаха 15 бона, за 15 бона кемпер на острова ще купя някой кенеф на 30+ години с размерите на фиат типо, и те таке те смятам аз

                    ...
                    За съжаление, това ще прилича повече на цигански катун отколкото на истински кемпер.
                    В кемпер форума има хора и теми за такива направени каствагени и всички минали по този път казват цената достига 80% от тази на готов. Като не се включва труда.
                    Това ако искаш да е направено като хората. Иначе винаги може да метнеш един дюшек отзад и газ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                      Виждал съм двойка възрастни баба и дядо с Лада 1300 ( не комби ) на бивак в центъра на Велинград спящи и правещи всичко в Ладичката и това за 7+ дена.

                      Всеки се простира според чергата си.


                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                        Идеята за направи си сам не е лоша . Въпроса е какво искаш да постигнеш . За нещо което ще стане както трябва , си трябват и доста средства . Всичко - оборудване , добра изолация , енергийна независимост , олекотени материали , и т.н. струват едни пари . Следва качеството на изработка и проблемите с узаконяване . Няма икономичен вариант , резултата при такъв ще някакво подобие на кемпер . В такъв случай , си купи това което можеш да си позволиш . Дори и стар ще е направен както трябва , и ще е напълно използваем .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                          Аз съм на 40 години, не съм на 11, знам много добре, че всеки се простира според чергата си, ако имах едни 80-100 бона за кемпер щях да си купя нещо американско или австралийско на 4-5 години с размерите на 40 тонен ТИР и после само газ - ама нямам тия шест цифри излишни.

                          Нямам обаче и манталитета в семейството да метна един дюшек във вана и газ, жена ми е малко разглезена софийска булка а щерката е още по-зле.

                          Златната среда гоня, осъзнавам, че имам само няколко години преди щерката да се метне по гаджета, след което вече тя отлита от гнездото и с това отлита шанса ми да възпитам у нея разни важни за мен неща. Синковеца е на четири годинки и мисля, че сега е момента да попие от нас колкото може за т.н. първи седем години.

                          За да изплакнем очи, ето едни типове недалече от мен, които правят чудеса ама не струват 15 бона ) - https://www.facebook.com/motorcraft....i13WVA&fref=nf

                          Страницата им е моторкрафтконвършънс точка ком.

                          Ето нагледно
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27797746_1609187685839485_2824488217711414545_o.jpg
Прегледи:1
Размер:93.0 КБ
ID:5821203

                          П.П.

                          По повод цените на "старите" кемпери, ето един запазен на само 11 години, на скромната цена от 30к паунда, някак си мъничко ми е над бюджета

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:69301356_2503668859868261_3378533124571922432_n.jpg
Прегледи:1
Размер:70.6 КБ
ID:5821204
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:70144022_2503668016535012_5856262923994791936_n.jpg
Прегледи:1
Размер:62.3 КБ
ID:5821205
                          Последно редактирано от BatGeorgeone; 22-09-19, 10:45.
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                            Да ама времето си тече , като те влече правиш което можеш за да задоволиш нуждите си . Това с размерите на Тир , и цена 80 -100 бона , да е 4- 5 годишно не ми се вярва да е много стока . Явно не си ползвал , за да мечтаеш за такова. За туризъм из Европа не го виждам , мъка с пътища , паркинги , за къмпинги да не говорим . Миналата година в началото бях пред поредната дилема . Да си направя кемпер , да купя готов , или да вземем нова каравана . Изисквания много , но ето ги в две позиции - да има съвременен комфорт , и да става за ползване от четирима .
                            1 - Самоделка . Колкото и да ме привлича идеята , съм наясно че иска много време , средства , и крайния резултат не може да е гарантиран .
                            2 - Фабричен . За нашите нужди отивахме на прекалено големи и тежки , непрактично за местата където се очаква да обикаляме . Моето виждане е , че трябва да е с по умерени размери . Задължително до 3,5 тона . Оставихме го за в бъдеще .
                            3 - Каравана . Купих чисто нова , оборудвах я със всичко което смятам за необходимо и вече два сезона и се радваме .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                              Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                              Да ама времето си тече , като те влече правиш което можеш за да задоволиш нуждите си . Това с размерите на Тир , и цена 80 -100 бона , да е 4- 5 годишно не ми се вярва да е много стока . Явно не си ползвал , за да мечтаеш за такова. За туризъм из Европа не го виждам , мъка с пътища , паркинги , за къмпинги да не говорим . Миналата година в началото бях пред поредната дилема . Да си направя кемпер , да купя готов , или да вземем нова каравана . Изисквания много , но ето ги в две позиции - да има съвременен комфорт , и да става за ползване от четирима .
                              1 - Самоделка . Колкото и да ме привлича идеята , съм наясно че иска много време , средства , и крайния резултат не може да е гарантиран .
                              2 - Фабричен . За нашите нужди отивахме на прекалено големи и тежки , непрактично за местата където се очаква да обикаляме . Моето виждане е , че трябва да е с по умерени размери . Задължително до 3,5 тона . Оставихме го за в бъдеще .
                              3 - Каравана . Купих чисто нова , оборудвах я със всичко което смятам за необходимо и вече два сезона и се радваме .
                              Пламене просто говорят на изуст,най вероятно са нямали нито кемпер нито каравана и не знаят за какви цифри иде реч.По горе четох че можело да се намери читав ван за до 5 бона и читава каравана до 2 бона,къде ги тия че аз като търсих моята каравана нямаше нищо читаво под 7 или 8 бона.А това да си правиш сам кемпер от бус е мисия невъзможна за човек който не е правил такова нещо до сега.Само матерялите и обзавеждането са към 15 бона,буса минимум 10 и 5 за работа на майстор и като биеш чертата за тези пари може да да се намери приличен кемпер.
                              0 8 76 36 8 542

                              Коментар


                              • #30
                                От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                                Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                                Пламене просто говорят на изуст,най вероятно са нямали нито кемпер нито каравана и не знаят за какви цифри иде реч.По горе четох че можело да се намери читав ван за до 5 бона и читава каравана до 2 бона,къде ги тия че аз като търсих моята каравана нямаше нищо читаво под 7 или 8 бона.А това да си правиш сам кемпер от бус е мисия невъзможна за човек който не е правил такова нещо до сега.Само матерялите и обзавеждането са към 15 бона,буса минимум 10 и 5 за работа на майстор и като биеш чертата за тези пари може да да се намери приличен кемпер.
                                Колега, боновете са в паунди защото живея повечето време на острова и каквото говоря в цифри го говоря с основание!

                                Читаво нещо означава за всеки различно нещо, за мен читаво е нещо което може да прилича на войнишка манерка очукано но със здрав двигател, здраво окачване и ръжди да но не и дълбока корозия и т.н. Моя ван го дадох за под 400 кинта защото просто толкова струва, но двигателя му беше пушка, окачването също,спирачки, кормилна уредба също, гуми, козметично беше доста зле на вид но без корозия по шаси и т.н. такива ванове катомоя има много защото са масови, това, че са на много километри не ме притеснява хич, важни са ми липсата на корозия, здрав двигател и сравнително малко години за да имат читави спирачки, управление, нормален разход и т.н..

                                И най-важното в моя случай, аз на майстор освен зъболекар не ходя, почти всичко си правя сам, на сервизи не стъпвам вече 7-8 години а за тия години съм сменил около 10 возила, всеки според възможностите си, аз и инструменти и желание и някой умения имам, който няма бърка в джоба.
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X