Обява

Свий
Няма добавени обяви.

смяна на амортисьор на терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • смяна на амортисьор на терано

    От два месеца ми тропаше втулката на преден ляв амортисьор и най-накрая и дойде реда. Тръгнах да сваля ама и греда. Горната гайка беше клеясала зловещо. Пръсках я търках я с телената четка и накрая с водопроводните ключове скъсах горната част , там където се държи контра. С малкия флекс отрязах гайката и за две минути беше на земята. Отидох на Симеон и за 56лв. с отстъпката взех нов амортисьор на фирмата TOP . Някой има ли идея като качество какво съм купил. Беше събота в края на работния ден и нямах много време за размисъл.

  • #2
    От: смяна на амортисьор на терано

    Не знам за Топ, но малко безидейно е да сменяш само единия амортисьор, поне смени и другия.
    Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
    X-trail 2.2 Di 2003
    Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

    Коментар


    • #3
      От: смяна на амортисьор на терано

      Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
      Не знам за Топ, но малко безидейно е да сменяш само единия амортисьор, поне смени и другия.
      Не безидейно, ами крайно неправилно. Почти толкова, колкото да смениш накладки, или диск само от едната страна.

      Отделно, според личните ми наблюдения, ако долния тампон на амортисьора е стигнал до състояние да тропа, самия амортисьор отдавна (ама наистина отдавна!) е за боклука.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: смяна на амортисьор на терано

        Поне на тераното амортисиорите за без пари,скоро сменявах 2 предни газови на каяба за 120лв с доставката общо.
        0 8 76 36 8 542

        Коментар


        • #5
          От: смяна на амортисьор на терано

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Не безидейно, ами крайно неправилно. Почти толкова, колкото да смениш накладки, или диск само от едната страна.

          Отделно, според личните ми наблюдения, ако долния тампон на амортисьора е стигнал до състояние да тропа, самия амортисьор отдавна (ама наистина отдавна!) е за боклука.
          В интерес на истината старият амортисьор е в добро състояние, няма омаслено и задържа здраво и в двете посоки. За сега ще карам така, ако новия се окаже менте, ще взема два маркови и ще ги сменя.

          Коментар


          • #6
            От: смяна на амортисьор на терано

            Първоначално публикуван от Тони Котев Преглед на мнение
            В интерес на истината старият амортисьор е в добро състояние, няма омаслено и задържа здраво и в двете посоки. За сега ще карам така, ако новия се окаже менте, ще взема два маркови и ще ги сменя.
            И стария махнат, както и тоя от другата страна, дори да са в перфектно състояние, в 99% от случаите са достатъчно далече от новия за да имаш неадекватна предница.

            Амове KYB са 55 кинта парчето и са гарантирано читави, освен ако не дивееш прекалено в гората.

            А дали стария е в добро състояние се преценява като се закачи на стенд. На ръка може само да прецениш дали има нещо останало вътре, но не и дали реално работи в норма.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: смяна на амортисьор на терано

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Амове KYB са 55 кинта парчето и са гарантирано читави, освен ако не дивееш прекалено в гората.
              Къде ги дават по толкова?

              Коментар


              • #8
                От: смяна на амортисьор на терано

                Търси в Google "KYB 344200" и ще ти излязат варианти.

                Има и ASHIKA по 32лв бройката дори. МА10067. Ама за читавост нищо не мога да кажа.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: смяна на амортисьор на терано

                  Спарки, я сподели размерите събран/разпънат на предните теранови амове ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: смяна на амортисьор на терано

                    Споделил съм ги в съответната тема, която със сигурност си чел.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: смяна на амортисьор на терано

                      Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
                      Къде ги дават по толкова?
                      Пробвай в "частите точка ком". Няколко пъти вече поръчвам от тях и за сега съм доволен.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: смяна на амортисьор на терано

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Споделил съм ги в съответната тема, която със сигурност си чел.
                        Да, със сигурност съм чел, но не си спомням къде точно, щото чета абсолютно всички технически теми във Форума.

                        Ако не ти е голям проблем, дай моля те нЕква препратка, като може и на ЛС.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: смяна на амортисьор на терано

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Да, със сигурност съм чел, но не си спомням къде точно, щото чета абсолютно всички технически теми във Форума.

                          Ако не ти е голям проблем, дай моля те нЕква препратка, като може и на ЛС.
                          Втората от вдигнатите теми в раздел "NISSAN". Затова е и вдигната - почти всичко за окачването на терано 2 се мъдри там.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: смяна на амортисьор на терано

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Втората от вдигнатите теми в раздел "NISSAN". Затова е и вдигната - почти всичко за окачването на терано 2 се мъдри там.
                            Тенкю !
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X