Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara 2.5, Проблем след сваляне на катализатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Vitara 2.5, Проблем след сваляне на катализатор

    Здравейте, колеги,
    Преди седмица две, ми се наложи да махна катализатора на колата, защото беше тотално задръстен. Толкова, че газовете при по-високи обороти излизаха през подвижната връзна, като разтваряха пружините. Разбира се. това стана в събота по обяд и понеже колата изобщо не вървеше с повече от 1500 оборота на двигателя, набързо махнах катализатора, а на негово място - хубава, права тръба. Колата се оправи, не се повиши шума, стана по-пъргава, разхода не се промени. НО...
    Преди няколко дни, започна по-трудно да пали. Не е от акумулатора. После започна да не държи обороти на празен ход, а от 2-3 дни гасне на празен ход когато си иска, след което паленето си е приключение.
    Колата е с газов инжекцион и прави тези чалъми както на газ, така и на бензин, когато е студена и когато е топла.
    Преди три седмици, смених бобина с лула на единия цилиндър, защото беше пробила и работеше на 5 цилиндъра. Друго по колата не е правено преди да се появи проблема.
    Някакви съвети?
    Предварително благодаря!

  • #2
    От: Grand Vitara 2.5, Проблем след сваляне на катализатор

    Какво стана с ламбда-сондата? Ако не си я елиминирал, тя прави мизерии.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Grand Vitara 2.5, Проблем след сваляне на катализатор

      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
      Какво стана с ламбда-сондата? Ако не си я елиминирал, тя прави мизерии.
      Нищо не съм и правил. Как трябва да се елиминира? Гледам на някои генерации има един датчик на тръбата след този катализатор, който махнах, но на моята нямаше нищо. Има само по един датчик между колекторите и катализаторите от двете страни на двигателя.

      Коментар


      • #4
        От: Grand Vitara 2.5, Проблем след сваляне на катализатор

        Здравейте , имах проблем с подгряването на ланда сондата и ми правеше проблеми при палене. Може да е подобен проблема има едни преходници които се навиват на генерацията за ланда сондата за да не дава грешка след махане на катализатори.

        Коментар


        • #5
          От: Grand Vitara 2.5, Проблем след сваляне на катализатор

          Вместо тръба си трябва "гърне" за успокояване и гасене на пламъка в колекторите.
          (на всеки бензинов четиритактов, ако се махне генерация се получава подобен ефект с празния ход)
          А залъгването при тези с втора сонда зад катализатора.http://www.volvo850.ru/sdelay/L2obman.htm
          Последно редактирано от petkov_bb; 15-09-19, 13:25.

          Коментар


          • #6
            От: Grand Vitara 2.5, Проблем след сваляне на катализатор

            На моята с след като махнах катализатора сложих резонаторно гърне и нямам никакви проблеми.На газ/бензин си работи и няма разлика.
            Нека силата да бъде с нас!
            Suzuki Grand Vitara
            +34 642 91 4154

            Коментар


            • #7
              От: Grand Vitara 2.5, Проблем след сваляне на катализатор

              Благодаря за бързите отговори. Какво резонаторно гърне да търся? Има ли конкретни заместители според колата или просто да отговаря Ф-то на тръбите, размера и формата??

              Коментар


              • #8
                От: Grand Vitara 2.5, Проблем след сваляне на катализатор

                Първоначално публикуван от koragroup Преглед на мнение
                Какво резонаторно гърне да търся? ...... просто да отговаря Ф-то на тръбите, размера и формата??
                Ново и те така...........

                Коментар


                • #9
                  От: Grand Vitara 2.5, Проблем след сваляне на катализатор

                  Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                  Ново и те така...........
                  Купих и смених по рецептата. Сложих полско, което даже по форма съвпадна с махнатия катализатор. Първи впечатления - никаква промяна. Толкова не иска да запали, че чак ми падна акумулатора. Опитва се да запали, завърта по-бързо, след което забавя и нищо... Като си почине малко и припалва, но не държи ниски обороти и гасне. Сега акумулатора е откачен, но предния път след 8 часа без ток, нямаше промяна. Интересното е, че днес докато загря си вървя нормално и на бензин и на газ.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Grand Vitara 2.5, Проблем след сваляне на катализатор

                    Съмнява ме да има нещо общо с промените по генерацията. Поне при палене ЕКУто не би трябвало да взема в предвид показанията на ламбда сондата. Така или иначе тя студена не работи адекватно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Grand Vitara 2.5, Проблем след сваляне на катализатор

                      Според мен няма как да има нещо общо с махнатия катализатор. При студено палене ламбдите нямат роля.
                      Това непалене гледай - свещи и бобини (пипал си там, нещо може да си разкачил), датчик на КВ и или разпределителните валове (ако има).
                      Виж и да не си разкачил някой вакуум.
                      Подаването на гориво и качеството му едва ли е проблем, след като и на газ и на бензин ефекта е еднакъв.

                      Виж да няма записана някоя грешка в компа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Grand Vitara 2.5, Проблем след сваляне на катализатор

                        Аз съм с по новата Витара 2.0 2007г., но съм имал сходен проблем -гаснене на празен ход, трудно палене и т.н. Оказа се ЕГР-а. Остава отворен в различна степен. Всичко това от нагар и ... . Сваляне почистване няколко пъти с ефект няколко месеца и накрая премахване на задвижващото елмоторче и оставане в затворено положение.Има и доста др. варианти за справяне с проблема. Дано съм те насочил правилно и Успех.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Grand Vitara 2.5, Проблем след сваляне на катализатор

                          Първоначално публикуван от koragroup Преглед на мнение
                          Купих и смених по рецептата. Сложих полско, което даже по форма съвпадна с махнатия катализатор. Първи впечатления - никаква промяна. Толкова не иска да запали, че чак ми падна акумулатора. Опитва се да запали, завърта по-бързо, след което забавя и нищо... Като си почине малко и припалва, но не държи ниски обороти и гасне. Сега акумулатора е откачен, но предния път след 8 часа без ток, нямаше промяна. Интересното е, че днес докато загря си вървя нормално и на бензин и на газ.
                          Тези проблеми нямат нищо общо с катализатора, за което си се убедил и сам. Тази кола има още два катализатора на самите колектори и там са и ламбда сондите. Виж дебитомер, стъпково моторче и четеца на лявата глава. Когато въртиш да пали чека мига ли или свети постоянно?
                          0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                          Коментар


                          • #14
                            От: Grand Vitara 2.5, Проблем след сваляне на катализатор

                            Аз съм с гранд витара 2,0i 128hp бях се замислил да махам катализатора, но след прочетеното незнам какво да правя. Сега колата си работи добре.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Grand Vitara 2.5, Проблем след сваляне на катализатор

                              За проблема след промени в изпускателната система, при коли с газ - газовото пренастроено ли е? Тези коли ако имат адаптиране на картите на впръскване на гориво и на други параметри на работата на двигателя, се получава неприятна нелинейна обратна връзка в някои случаи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X