Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Втора градска кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Втора градска кола

    Привет колеги, за тези от вас които не знаят, карам ОФБ, ДБ 3,2 V6, ACK, от няколко месеца ми е влязла мухата да си взема втора малка градска кола, избора ми се спря конкретно за Опел Корса 1.2 бензин, ръчка, 75 коня, 2001-2006 година с дългите задни стопове, проблема е че въпросните Корси които се предлагат в София, се броят на пръстите, а тези които харесвам по обяви са на цени 3500 лева, понеже бюджета ми е 2000 до 3000 лв максимум, почвам да се оглеждам за Пежо 206, но не знам с какъв бензинов двигател да гледам и други проблеми?

  • #2
    От: Втора градска кола

    1.4 75 к.с става. Евентуални проблеми със задния мост.

    Клио 1.4 отзад е на пружини и не е лош мотора. 1.5 dCI също не е лош мотор

    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Втора градска кола

      Миналата година взех на жената Клио II фейслифт, 1,2,16 клапана, 75 коня. Това е един от най-здравите Рено мотори. Колата има климатик, ел, стъкла и огледала, музика, борд компютър.. Сменил съм две дръжки на вратите отвътре за 20 лв и датчик на коляновия вал на Валео за 18 лв. Колата е безпроблемна, при жената гори към 9, при мен около 7, върви добре като за 1,2. Купувах и части, защото имаше лека катастрофа, всичко е по 2,50. Дадох за нея 2 500 от човек тук в София.

      Коментар


      • #4
        От: Втора градска кола

        Пежо, рено изобщо не ги мисли - страшни оъпадъци. И двете са прогнили, механиката им е покъртителна.

        Корсата е най-добрият избор, но с по-голям двигател. Поло също става, ама там идея кое колко е здраво нямам, освен тенекета - те са ок.
        От жапанетата микра к11 е супер здраеа но гние, джаза е приличен, но държи цена като за истински автомобил, а и той прогнива прилично. Лого то като механика става, ма гние повече от джаз И тенекета за него няма.
        После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

        Коментар


        • #5
          От: Втора градска кола

          Ох, колегата Дрон пропусна италианският автопром. До преди два дена имах КЛИО-2 от 1999 година, 1,4/ 16 клапана, 72kw. За три години смених и поправих много неща, повечето проблеми бяха от лошо и некадърно отношение на предишните собственици и ,,майстори". Балансиран и гъвкав мотор, стабилно пътно поведение в завои и скорости около 130-150 км/ч. С хубав ГИ, монтиран и настроен от мен градският разход беше около 9 литра газ. Нямаше ръжди и гнило. Харчеше около 0,5 литра масло на 10000 км. и то защото си позволявах да карам с над 4500 об/мин. на пета предавка. За мен това един от последните честно направени градски автомобили. Единственият недостатък е, че ако го удари БМВ в десните врати става неизползваемо.
          FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

          Коментар


          • #6
            От: Втора градска кола

            Не лоша кола ни отстъпва на корса. Твърде кекаво отзад като ламарини, а отпред в само бакелит

            Фият пунто, вярно е добра алтернатива, но старото и да не е гнило
            После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

            Коментар


            • #7
              От: Втора градска кола

              Първоначално публикуван от Дрон Преглед на мнение
              Пежо, рено изобщо не ги мисли - страшни оъпадъци. И двете са прогнили, механиката им е покъртителна.

              Корсата е най-добрият избор, но с по-голям двигател. Поло също става, ама там идея кое колко е здраво нямам, освен тенекета - те са ок.
              От жапанетата микра к11 е супер здраеа но гние, джаза е приличен, но държи цена като за истински автомобил, а и той прогнива прилично. Лого то като механика става, ма гние повече от джаз И тенекета за него няма.
              Лично мнение, ма според мен Пежо/Ситроен в тоя клас имат повече алтернативи, а колкото до здравина на двигатели и окачване с нищо не отстъпват на Опел, че даже и превъзхождат. Единственото предимство на Опел е по-евтините резервни части, ама то пак е относително.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: Втора градска кола

                Аз бих взел Fiat punto 1.2 16V sporting с 6 скорости е, гори малко и за мотора си от 80кс. върви на пушка. Като ходова част е доста здрав, като ламарина (гниене) е доста здрав, като интериор предвид габаритите си е широчка кола. Предпочитам я пред френските малки коли.
                Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                Коментар


                • #9
                  От: Втора градска кола

                  6 години и 100000км с фиат пунто 1.1 1994 година.На цената на един диван се отвозих за без пари на газ.Не гниеше.Имаше си типичните са фиат проблеми,но никога не ме остави на път.Евтин за имане и широк за ползване предвид размера си.Ако ми трябва втора кола за всекидневка бих си взел пак.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Втора градска кола

                    Благодаря за съветите ви, с една дума ще гледам въпросните коли и вече ще търся за съответния ми бюджет най-запазената, лично на мен най ми допада Корсата, но исках да чуя препоръки и за другите малолитражки.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Втора градска кола

                      Виж, преди близо година тръгнах с идея за "Mazda 2".

                      Гледах, тествах мн. екземпляри.

                      Накрая ми попадна оферта за кола на 80 000 km пробег. Т.е. сега карам "Aveo" с аналогични на търсените от теб показатели.

                      Всичко е баланс между разход и ресурс на автомобила.

                      Съдбата ще си каже думата, търси знаци.
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X