Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шаси Терано - корозия - боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шаси Терано - корозия - боядисване

    Здравейте, шасито има повърхностна ръжда и съм решил ако ми остане време да го боядисам .
    Въпросите ми са с какво да го боядисам, как най лесно да го подготвя до колкото е възможно.
    По шасито има отвори, може ли в тях да налея преработено масло, има ли смисъл, да не разложи някой тампон някъде?
    Всякакви съвети приемам.
    Процедурата мисля да си я правя сам, имам четка, шкурка, пистолети и компресор, друго мисля ми не трябва.
    Нещо обърках раздела, но темата е актуална и за уа въпреки, че не съм чул досега за проблем със шасито на някоя уазка.
    Всеки може да сподели и да даде всякакви идеи и предположения.

    Ако реши някой модератор може да замени Терано с УАЗ в заглавието.
    Последно редактирано от kra_kra; 14-09-19, 17:02.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Шаси Терано - корозия - боядисване

    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=100700

    Трудното е търкането. Бъркането и завирането по кюшетата. Приготви си маска, доста време и да излезнеш мръсен като коминочистач (бях писал циганин ама нали дискриминация и т.н.) след това.

    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Шаси Терано - корозия - боядисване

      Не търкай шасито,по зле ще стане.Намажи го с преубразовател на вюрт отвън а отвътре напръскай със течен парафин.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • #4
        От: Шаси Терано - корозия - боядисване

        Аз предлагам боя 3 в 1!Предлагат се в различни цветове.Аз си нацапах фронтерата и съм много доволен.Иначе я ползвам от две три години за чердаци и огради.Не е мръднала.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Шаси Терано - корозия - боядисване

          Аве хора ! Що се занимавате с глупости ?
          Ще го боядисвам , реставрирам...той повечето от нашия живот отиде , за една купчина ламарина ще я мисля....

          Като предаде Богу дух , на вторични и следващия дръгел....
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #6
            От: Шаси Терано - корозия - боядисване

            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
            Аве хора ! Що се занимавате с глупости ?
            Ще го боядисвам , реставрирам...той повечето от нашия живот отиде , за една купчина ламарина ще я мисля....

            Като предаде Богу дух , на вторични и следващия дръгел....
            Най накрая едно умно мнение,колата трябва да ви е роб на вас не вие на нея.
            0 8 76 36 8 542

            Коментар


            • #7
              От: Шаси Терано - корозия - боядисване

              Е дразни ме така. Пък и обичам да човъркам нещо.
              Какъв е този парафин и от къде се купува?
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • #8
                От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                Е дразни ме така. Пък и обичам да човъркам нещо.
                Какъв е този парафин и от къде се купува?
                Консервационна вакса за кухини му викат,купува се от магазините за авто бои,най-лесно,ма може и по интернет.Не си купувай въпросния продукт но Боди,че като изсъхне, се нацепва и практически не върши никаква работа.
                Ето една примерно предложение https://www.elitsa-3.bg/bg/produkti/...akriti-profili ,имат и на спрей.Аз предпочитам Мипа,но и този е ОК.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #9
                  От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                  Аз пък за парафина на боди съм на друго мнение,преди 2 години напръсках шасито отвътре и още си стой мазно взе едно вчера съм го напръскал.Мисля тази година да повторя,за няколко минути работа е.
                  0 8 76 36 8 542

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                    Някой има ли впечатления от парафина на тази марка и с какъв пистолет го пръскате това чудо.Всчики които намерих в Бургас са за пръскане на шагрен, а по клипчетата са с един дълъг маркуч и дюза накрая, за да влизат навътре в кухините.Другият ми въпрос е може ли да се повтори здравината и качеството на заводското покритие на праговете примерно от ВАГ групата ауди 80 и ауди а4 например, покритието много прилича на нашия шагрен, но като здравина няма нищо общо, нито се размеква от топлото.Мисля че за шаси ще е идеално външно покритие.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1508942643360x360CavitexSprayableCavityWax.jpg
Прегледи:1
Размер:30.9 КБ
ID:5821052

                    Н

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                      Заводското покритие е полиуретан. Има го на почти всяка марка. Не е асфалтово и после стои гумено.

                      ...но нямаш ли ИДЕАЛНА повърхност отдолу, грундирана с поксиден грунд, като нищо по някое време ще установиш че ламарина няма, а е останало само покритието.

                      По шасито такива неща място нямат.

                      ...и не на последно място - праговете гният отвътре навън, а не обратното.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                        Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                        Аз пък за парафина на боди съм на друго мнение,преди 2 години напръсках шасито отвътре и още си стой мазно взе едно вчера съм го напръскал.Мисля тази година да повторя,за няколко минути работа е.
                        За съжаление не е за няколко минути работа. Трябва да го измиеш, пак отвътре. Иначе щего запечаташ със все калта и предполагаеми остатъци от миналата зима.

                        За мен NOVOL-а е най-доброто. И мирише най-гадно, ама това минава за 2 дена. Няй рядък е, най-проникващ и не можеш да направиш по-дебел слой, отколкото трябва. С MIPA-та например, както и всички други, които съм ползвал, можеш да направиш и 5мм слой като стой та гледай. С NOVOL-а ако прекалиш просто се стича.

                        ...и после пък става по-твърд от другото, без да се пука. Стои като нещо като тъмен восък.

                        Пръска се с пистолет за шагре. Някои си имат въпросния маркуч/дюза в комплекта, например пистолета за шагре на Auarita.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Заводското покритие е полиуретан. Има го на почти всяка марка. Не е асфалтово и после стои гумено.

                          ...но нямаш ли ИДЕАЛНА повърхност отдолу, грундирана с поксиден грунд, като нищо по някое време ще установиш че ламарина няма, а е останало само покритието.

                          По шасито такива неща място нямат.

                          ...и не на последно място - праговете гният отвътре навън, а не обратното.
                          Че какво пречи полиуретана по шасито? Праговете работят в относително същите условия, гънат се по малко, бият ги камъчета, често се случва да се осуркат някъде.Единствено нямам идея как се държи въпросният материал при висока температура, но при повечето джипки не е като да се нагрява шасито на повече от едно-две места.По принцип всички кухини по автомобила гният отвътре навън, за това на Голф2 му се носи славата като добра кола, а на Опел Кадет като гнилоч.
                          Не знам ладите с какво са ги обработвали, но миришеше приятно, даже като започне да се реже купето с оксижена, една специфична миризма дето не се забравя и от нови си миришат така.Лошото беше, че са обработени на принципа тука има тука нема и това чудо го нямаше на пазара, та се почваха импровизации с топена грес, изгоряло масло, оръжейни смазки, ситен талаш и какво ли още не.Впрочем Голф 3 също е обработен така, но явно материала е различен от този на двойките, понеже новия модел изгнива значително по-бързо при нормална употреба.А в книжките си пише, покритието да се подновява на всеки две години, но това съм го виждал единствено по коли внесени от Австрия и Швейцария, кухинитие си личи, че са обработвани, тук там е запушвано с лепенки, а подкалниците и други уязвими места ги пръскат с нещо бяло подобно на флаконите с течна грес.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                            За NOVOLA-ла само да кажа, че с пистолет за шагре се пръскат еднолитровите флакони. Половинките са си нормални флакони с мъркучле и дюза накрая, която разпръсква настрани. Аз я правих тази прозедура на праговете на моя барутник . Седи си мазно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шаси Терано - корозия - боядисване

                              Има и пистолети за нанасяне на полиуретаново покритие,пак не е баш като оргиналното,ма се доближава (за шагрена пиша,не за кухините).Ползват се с полиуретан на картуши,но е сравнително рядък.
                              За парафина не виждам нищо лошо в 5мм.покритие,стига де не се пука като това на Боди.
                              Ако някой е рязал рогове на Голф 22, знае за какво става въпрос,долната страна е с залята спочти 1 см парафин.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X